Google Сaptcha - en to cs_CZ translation catalogue (113 entries)

en: Google Captcha Settings
cs_CZ: Nastavení Google Captcha

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Google Captcha Whitelist
cs_CZ: Google Captcha seznam povolených

en: Whitelist
cs_CZ: Seznam povolených

en: Upgrade to Pro
cs_CZ: Aktualizovat na Pro

en: Please wait until Google reCAPTCHA is loaded.
cs_CZ: Počkejte, než se Google reCAPTCHA načte.

en: Failed to load Google reCAPTCHA. Please check your internet connection and reload this page.
cs_CZ: Nepodařilo se načíst Google reCAPTCHA. Zkontrolujte připojení k Internetu a znovu načtěte tuto stránku.

en: Warning
cs_CZ: Upozornění

en: You are in the whitelist
cs_CZ: Jste na seznamu povolených

en: To use Google Captcha you must get the keys from
cs_CZ: Chcete-li použít Google Captcha musíte získat klíče z

en: here
cs_CZ: zde

en: and enter them on the
cs_CZ: a zadejte je na

en: plugin setting page
cs_CZ: stránce nastavení pluginu

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: User response is missing.
cs_CZ: Chybí odezva uživatele.

en: Secret Key is missing.
cs_CZ: Tajný klíč chybí.

en: Secret Key is invalid.
cs_CZ: Tajný klíč je neplatný.

en: Check your domain configurations
cs_CZ: Zkontrolujte konfiguraci vaší domény

en: and enter it again
cs_CZ: a zadejte jej znovu

en: User response is invalid
cs_CZ: Neplatná odezva uživatele

en: You have entered an incorrect reCAPTCHA value.
cs_CZ: Zadali jste nesprávnou hodnotu reCAPTCHA .

en: More than one reCAPTCHA has been found in the current form. Please remove all unnecessary reCAPTCHA fields to make it work properly.
cs_CZ: V aktuálním formuláři byla zjištěna více než jedna reCAPTCHA. Pro správnou funkcionalitu, odstraňte všechny nepotřebné reCAPTCHA pole.

en: Please submit "Test verification"
cs_CZ: Odešlete &#8222;Test ověření&#8220;

en: Please complete the captcha and submit "Test verification"
cs_CZ: Doplňte captcha a odešlete &#8222;Test ověření&#8220;

en: Test verification
cs_CZ: Test ověření

en: The verification is successfully completed.
cs_CZ: Ověření je úspěšně dokončeno.

en: FAQ
cs_CZ: Časté dotazy <acronym title=\"Frequently asked questions\">(FAQ)</acronym>

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: Misc
cs_CZ: Různé

en: Custom Code
cs_CZ: Vlastní kód

en: License Key
cs_CZ: Licenční klíč

en: Site Key
cs_CZ: Webový klíč

en: Secret Key
cs_CZ: Tajný klíč

en: Version
cs_CZ: Verze

en: Invisible
cs_CZ: Neviditelná

en: Enter site key
cs_CZ: Vložte webový klíč

en: WARNING: The captcha will not be displayed until you fill key fields.
cs_CZ: VAROVÁNÍ: Captcha se nezobrazí, dokud nebudou vyplněna pole s klíči.

en: Enter secret key
cs_CZ: Vložte tajný klíč

en: Settings saved.
cs_CZ: Nastavení uloženo.

en: Authentication
cs_CZ: Autentizace

en: Register your website with Google to get required API keys and enter them below.
cs_CZ: Zaregistrujte svůj web na Google, abyste získali požadované API klíče a zadejte je níže.

en: Get the API Keys
cs_CZ: Získat API klíče

en: Test reCAPTCHA
cs_CZ: Vyzkoušet reCAPTCHA

en: General
cs_CZ: Obecné

en: reCAPTCHA Version
cs_CZ: reCAPTCHA verze

en: Enable reCAPTCHA for
cs_CZ: Povolit reCAPTCHA pro

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Hide reCAPTCHA for
cs_CZ: Skrýt reCAPTCHA pro

en: Theme
cs_CZ: Šablona

en: Whitelist Notification
cs_CZ: Upozornění na seznam povolených

en: This message will be displayed instead of the reCAPTCHA.
cs_CZ: Tato zpráva se bude zobrazovat namísto reCAPTCHA.

en: Enable to keep submit button disabled until reCAPTCHA is loaded (do not use this option if you see "Failed to load Google reCAPTCHA" message).
cs_CZ: Nastaví tlačítko odeslat neaktivní, dokud nebude reCAPTCHA načtena (tuto možnost nepoužívejte, pokud se zobrazuje zpráva &#8222;Nepodařilo se načíst Google reCAPTCHA&#8220;).

en: Disabled Submit Button
cs_CZ: Neaktivní tlačitko odeslat

en: reCAPTCHA version was changed. Please submit "Test reCAPTCHA" and regenerate Site and Secret keys if necessary.
cs_CZ: Byla změněna verze reCAPTCHA. Klikněte na &#8222;Vyzkoušet reCAPTCHA&#8220; a znovu vygenerujte tajné a webové klíče, je-li to nezbytné.

en: Google Captcha Shortcode
cs_CZ: Zkrácený kód Google Captcha

en: Add Google Captcha to your posts or pages using the following shortcode:
cs_CZ: Přidávejte Google Captcha do vašich příspěvků nebo stránek pomocí následujícího zkráceného kódu:

en: Login form
cs_CZ: Přihlašovací formulář

en: Registration form
cs_CZ: Registrační formulář

en: Reset password form
cs_CZ: Formulář pro resetování hesla

en: Comments form
cs_CZ: Formulář komentářů

en: WordPress default
cs_CZ: WordPress

en: External Plugins
cs_CZ: Externí pluginy

en: Custom Forms
cs_CZ: Vlastní formuláře

en: Google Captcha Plugin
cs_CZ: Plugin Google Captcha

en: Activate
cs_CZ: Aktivovat

en: Install Now
cs_CZ: Instalovat nyní

en: Authentication failed.
cs_CZ: Ověření selhalo.

en: Click the BACK button on your browser and try again.
cs_CZ: Klikněte ve vašem prohlížeči na tlačítko ZPĚT a zkuste to znovu.

en: This options is available in Pro version of plugin
cs_CZ: Toto nastavení je k dispozici v Pro verzi pluginu

en: Allowed formats
cs_CZ: Přípustné formáty

en: Allowed separators for IPs: a comma
cs_CZ: Povolený oddělovač pro IP adresu: čárka

en: semicolon
cs_CZ: středník

en: ordinary space, tab, new line or carriage return.
cs_CZ: obyčejná mezera, tabelátor, nový řádek nebo návratu vozíku.

en: Reason
cs_CZ: Důvod

en: Allowed separators for reasons: a comma
cs_CZ: Povolený oddělovač pro Důvod: čárka

en: tab, new line or carriage return.
cs_CZ: tabelátor, nový řádek nebo návratu vozíku.

en: bbPress New Topic form
cs_CZ: bbPress formulář nového tématu

en: bbPress Reply form
cs_CZ: bbPress odpovědní formulář

en: BuddyPress Registration form
cs_CZ: Buddypress registrační formulář

en: BuddyPress Comments form
cs_CZ: BuddyPress formulář komentářů

en: BuddyPress Add New Group form
cs_CZ: Buddypress formulář Přidat novou skupinu

en: WooCommerce Login form
cs_CZ: WooCommerce přihlašovací formulář

en: WooCommerce Registration form
cs_CZ: WooCommerce registrační formulář

en: WooCommerce Reset password form
cs_CZ: WooCommerce formulář pro resetování hesla

en: WooCommerce Checkout form
cs_CZ: WooCommerce formulář platby

en: wpForo Login form
cs_CZ: wpForo přihlašovací formulář

en: wpForo Registration form
cs_CZ: wpForo registrační formulář

en: wpForo New Topic form
cs_CZ: wpForo formulář nového tématu

en: wpForo Reply form
cs_CZ: wpForo odpovědní formulář

en: Size
cs_CZ: Velikost

en: Normal
cs_CZ: Normální

en: Compact
cs_CZ: Kompaktní

en: Language
cs_CZ: Jazyk

en: Enable to switch language automatically on multilingual website using Multilanguage plugin.
cs_CZ: Povolit automatické přepnutí jazyka na vícejazyčných webech s pluginem Multilanguage.

en: Add New
cs_CZ: Přidat novou

en: IP to whitelist
cs_CZ: Přidat IP adresu na seznam povolených

en: My IP
cs_CZ: Má IP adresa

en: Allowed diapason
cs_CZ: Povolený rozsah

en: Add IP to whitelist
cs_CZ: Přidat IP adresu na seznam povolených

en: Search IP
cs_CZ: Hledat IP adresu

en: Nothing found
cs_CZ: Nic nenalezeno

en: No IP in the whitelist
cs_CZ: Na seznamu povolených zatím není žádná IP adresa

en: IP Address
cs_CZ: IP adresa

en: Date Added
cs_CZ: Datum přidání

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: IP added to the whitelist successfully.
cs_CZ: IP adresa byla úspěšně přidána na seznam povolených.

en: Some errors occurred.
cs_CZ: Došlo k chybám.

en: IP is already in the whitelist.
cs_CZ: IP adresa již na seznamu povolených je.

en: Invalid IP. See allowed formats.
cs_CZ: Neplatná IP adresa. Zkontrolujte Přípustné formáty.

en: One IP was deleted successfully.
cs_CZ: Jedna IP adresa byla úspěšně odstraněna.

en: You have not entered any IP.
cs_CZ: Nezadali jste žádnou IP adresu.

en: You have not entered any IP in to the search form.
cs_CZ: Do vyhledávacího formuláře jste nezadali žádnou IP adresu.

en: Search results for
cs_CZ: Výsledky hledání pro
