Plugins - Gutenberg - Development (trunk) - en to mn translation catalogue (611 entries)

en:  … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Read more</a>
mn:  … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Цааш унших</a>

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
mn: theme.json settings.color.duotone доторх "%s" нь hex эсвэл rgb стринг биш юм.

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg
mn: $store нь WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg-ийн жишээ байх ёстой

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
mn[0]: %2$s <span class="screen-reader-text">дээрх %1$s</span> сэтгэгдэл
mn[1]: %2$s <span class="screen-reader-text">дээрх %1$s</span> сэтгэгдэл

en: %1$s on %2$s
mn: %1$s дээр %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
mn[0]: %2$s-д %1$s хариулт
mn[1]: %1$s %2$s-д хариулсан

en: %s Avatar
mn: %s Аватар

en: %s minute | %s minutes
mn[0]: %s минут
mn[1]: %s минут

en: %s response | %s responses
mn[0]: %s хариулт
mn[1]: %s хариулт

en: %s submenu
mn: %s дэд цэс

en: %sX-Large
mn: %sX-Том

en: %sX-Small
mn: %sX-Жижиг

en: &#8220;%s&#8221;
mn: “%s”

en: (%s author archive, opens in a new tab)
mn: (%s зохиогчийн архив, шинэ таб дээр нээгдэнэ)

en: (%s website link, opens in a new tab)
mn: (%s вэбсайтын холбоос, шинэ таб дээр нээгдэнэ)

en: (Home link, opens in a new tab)
mn: (Нүүр холбоос, шинэ таб дээр нээгдэнэ)

en: (no title)
mn: (гарчиг байхгүй)

en: ... like this one, which is right aligned.
mn: ... зөв зэрэгцүүлсэн энэ шиг.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
mn: Зураг мянган үгээр үнэ цэнэтэй

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
mn: Блокуудын асар том давуу тал бол та тэдгээрийг газар дээр нь засварлаж, контентоо шууд удирдах боломжтой юм. Үнийн эх сурвалж, товчлуурын текст гэх мэт зүйлсийг засварлах талбартай байхын оронд та агуулгыг шууд өөрчлөх боломжтой. Дараах ишлэлийг засварлаж үзнэ үү:

en: A link to a post format
mn: Нийтлэлийн форматын холбоос

en: A set of high quality curated patterns.
mn: Чанартай загваруудын багц.

en: A variety of designs to display your team members.
mn: Багийн гишүүдээ харуулах олон төрлийн загвар.

en: A variety of footer designs displaying information and site navigation.
mn: Мэдээлэл болон сайтын навигацийг харуулсан олон төрлийн хөлийн загварууд.

en: A variety of header designs displaying your site title and navigation.
mn: Таны сайтын гарчиг болон навигацийг харуулсан олон төрлийн толгойн загварууд.

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
mn: Хүртээмжтэй байх нь чухал - зургийн alt шинж чанарыг бүү мартаарай

en: Active theme color palette.
mn: Идэвхтэй сэдэвт өнгөт палитр.

en: Active theme font sizes.
mn: Идэвхтэй сэдвийн фонтын хэмжээ.

en: Active theme gradients.
mn: Идэвхтэй сэдвийн градиент.

en: Active theme spacing scale.
mn: Идэвхтэй сэдэв хоорондын зай.

en: Active theme spacing sizes.
mn: Идэвхтэй сэдэв хоорондын зай.

en: Add new Pattern
mn: Шинэ загвар нэмэх

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
mn: Энэ сайтын нүүр хуудсанд RSS хангамж нэмэх нь дэмжигдээгүй, учир нь энэ нь таны сайтыг удаашруулж болзошгүй. Сайтын нийтлэлүүдийг жагсаахын тулд <strong>Хамгийн сүүлийн нийтлэлүүд</strong> гэх мэт өөр блок ашиглаж үзнэ үү.

en: All Patterns
mn: Бүх загварууд

en: An array of post types that the pattern is restricted to be used with.
mn: Загварыг ашиглахыг хязгаарласан нийтлэлийн төрлүүдийн массив.

en: An array of template types where the pattern fits.
mn: Загварт тохирох загварын төрлүүдийн массив.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
mn: Алдаа гарсан бөгөөд энэ нь хангамж унтарсан гэсэн үг юм. Дараа дахин оролдоорой.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
mn: Гэнэтийн алдаа гарлаа. WordPress.org эсвэл энэ серверийн тохиргоонд ямар нэг зүйл буруу байж магадгүй. Хэрэв танд асуудал гарсаар байвал <a href="%s">дэмжлэг үзүүлэх форумыг</a> оролдоно уу.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
mn: Мөн <em>Жагсаалт</em> нь мэдээж үүнтэй адил :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
mn: Аливаа блок эдгээр тохируулгад хамрагдах боломжтой. Оруулсан блок нь эдгээрийг агуулсан бөгөөд хайрцагнаас гарахад хариу үйлдэл үзүүлдэг:

en: Archives
mn: Архив

en: Available image dimensions.
mn: Боломжтой зургийн хэмжээ.

en: Available image sizes.
mn: Боломжтой зургийн хэмжээ.

en: Beautiful landscape
mn: Үзэсгэлэнт ландшафт

en: Block
mn: Блоклох

en: Block inspector tab display overrides.
mn: Хянагч табын дэлгэцийг дарж бичихийг хориглох.

[ctx: Block pattern category]
en: About
mn: Тухай

[ctx: Block pattern category]
en: Banners
mn: Баннер

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
mn: Товчлуурууд

[ctx: Block pattern category]
en: Call to Action
mn: Үйлдэлд уриалах

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
mn: Баганууд

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
mn: Холбоо барих

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
mn: Онцолсон

[ctx: Block pattern category]
en: Footers
mn: Хөл хэсэг

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
mn: Галерей

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
mn: Гарчиг

[ctx: Block pattern category]
en: Media
mn: Хэвлэл мэдээлэл

[ctx: Block pattern category]
en: Portfolio
mn: Портфолио

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
mn: Бичлэгүүд

[ctx: Block pattern category]
en: Services
mn: Үйлчилгээ

[ctx: Block pattern category]
en: Team
mn: Баг

[ctx: Block pattern category]
en: Testimonials
mn: Гэрчлэл

[ctx: Block pattern category]
en: Text
mn: Текст

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
mn: Загварыг ашиглахаар төлөвлөж буй блокийн төрлүүд.

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
mn: Блокууд нь танд хэрэгтэй бүх зүйл байж болно. Жишээлбэл, та текстийнхээ найрлагад намуухан ишлэл нэмэх эсвэл асар том загвартай ишлэлийг харуулахыг илүүд үзэж болно. Эдгээр бүх сонголтууд нь оруулга дээр байдаг.

en: Briefly describe what your business does and how you can help.
mn: Танай бизнес юу хийдэг, хэрхэн тусалж болох талаар товч тайлбарлана уу.

en: Cannot find user global styles revisions.
mn: Хэрэглэгчийн глобал загварын засваруудыг олж чадсангүй.

en: Categories
mn: Ангилал

en: Close
mn: Хаах

en: Close menu
mn: Цэсийг хаах

en: Code is Poetry
mn: Код бол яруу найраг

[ctx: Color name]
en: Black
mn: Хар

[ctx: Color name]
en: Cyan bluish gray
mn: Цэнхэр хөх саарал

[ctx: Color name]
en: Light green cyan
mn: Цайвар ногоон цэнхэр

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid amber
mn: Гэрэлтдэг тод хув

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid orange
mn: Гэрэлтдэг тод улбар шар

[ctx: Color name]
en: Pale cyan blue
mn: Цайвар хөх цэнхэр

[ctx: Color name]
en: Pale pink
mn: Цайвар ягаан

[ctx: Color name]
en: Vivid cyan blue
mn: Тод хөх цэнхэр

[ctx: Color name]
en: Vivid green cyan
mn: Тод ногоон хөх

[ctx: Color name]
en: Vivid purple
mn: Тод ягаан

[ctx: Color name]
en: Vivid red
mn: Тод улаан

[ctx: Color name]
en: White
mn: Цагаан

en: Color randomizer
mn: Өнгө санамсаргүй тохируулагч

en: Content
mn: Агуулга

en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
mn: "%1$s" файлыг блокийн загвараар бүртгэж чадсангүй (хүчингүй slug "%2$s")

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
mn: "%s" файлыг блок загвараар бүртгэж чадсангүй ("Slug" талбар байхгүй)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
mn: "%s" файлыг блок загвараар бүртгэж чадсангүй ("Гарчиг" талбар байхгүй)

en: Current page of the collection.
mn: Цуглуулгын одоогийн хуудас.

en: Default size for images.
mn: Зургийн өгөгдмөл хэмжээ.

en: Demo
mn: Демо

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
mn: Одоогийн локал баруунаас зүүн тийш (RTL) байгаа эсэхийг тодорхойлно.

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
mn: Зураг засварлах функц идэвхжсэн эсэхийг тодорхойлно.

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
mn: Загвар оруулагч дээр харагдах эсэхийг тодорхойлно.

en: Different layouts containing video or audio.
mn: Видео эсвэл аудио агуулсан янз бүрийн загварууд.

en: Different layouts for displaying images.
mn: Зургийг харуулах өөр өөр байршил.

en: Disable TinyMCE and Classic block
mn: TinyMCE болон Сонгодог блокуудыг идэвхгүй болгох

en: Disables custom colors.
mn: Захиалгат өнгийг идэвхгүй болгоно.

en: Disables custom font size.
mn: Тусгай үсгийн хэмжээг идэвхгүй болгодог.

en: Disables custom spacing sizes.
mn: Тусгай зайны хэмжээг идэвхгүй болгоно.

en: Disables output of layout styles.
mn: Байршлын хэв маягийн гаралтыг идэвхгүй болгоно.

en: Display all static pages unless a custom template has been applied or a dedicated template exists.
mn: Захиалгат загвар ашиглагдаагүй эсвэл тусгай загвар байхгүй бол бүх статик хуудсыг харуулах.

en: Display the assigned taxonomy: %s
mn: Томилогдсон ангилал зүйг харуулах: %s

en: Display your contact information.
mn: Холбоо барих мэдээллээ харуулах.

en: Display your latest posts in lists, grids or other layouts.
mn: Жагсаалт, сүлжээ эсвэл бусад байршилд хамгийн сүүлийн нийтлэлээ харуул.

en: Displays single posts on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
mn: Тухайн нийтлэлд захиалгат загвар ашиглаагүй эсвэл тусгай загвар байхгүй бол таны вэбсайт дээрх ганц нийтлэлүүдийг харуулна.

en: Displays the latest posts as either the site homepage or as the "Posts page" as defined under reading settings. If it exists, the Front Page template overrides this template when posts are shown on the homepage.
mn: Хамгийн сүүлийн нийтлэлүүдийг сайтын нүүр хуудас эсвэл унших тохиргооны дагуу "Нийтлэлийн хуудас" хэлбэрээр харуулна. Хэрэв энэ байгаа бол нүүр хуудсан дээр нийтлэл гарч ирэх үед Front Page загвар нь энэ загварыг хүчингүй болгоно.

en: Displays when a visitor performs a search on your website.
mn: Зочин таны вэбсайт дээр хайлт хийх үед харагдана.

en: Displays when a visitor views a non-existent page, such as a dead link or a mistyped URL.
mn: Үхсэн холбоос эсвэл буруу бичсэн URL гэх мэт байхгүй хуудсыг зочин үзэх үед харуулна.

en: Displays when a visitor views the dedicated page that exists for any media attachment.
mn: Зочин аливаа медиа хавсралтад зориулагдсан тусгай хуудсыг үзэх үед харуулна.

en: Displays your site's Privacy Policy page.
mn: Таны сайтын Нууцлалын бодлогын хуудсыг харуулна.

en: Displays your site's homepage, whether it is set to display latest posts or a static page. The Front Page template takes precedence over all templates.
mn: Таны сайтын нүүр хуудсыг хамгийн сүүлийн үеийн нийтлэлүүд эсвэл статик хуудсыг харуулахаар тохируулсан эсэхээс үл хамааран харуулна. Front Page загвар нь бүх загвараас давуу эрхтэй.

en: Documentation
mn: Баримт бичиг

[ctx: Duotone name]
en: Blue and orange
mn: Цэнхэр, улбар шар

[ctx: Duotone name]
en: Blue and red
mn: Цэнхэр, улаан

[ctx: Duotone name]
en: Dark grayscale
mn: Хар саарал өнгөтэй

[ctx: Duotone name]
en: Grayscale
mn: Саарал өнгөтэй

[ctx: Duotone name]
en: Magenta and yellow
mn: Нил ягаан ба шар

[ctx: Duotone name]
en: Midnight
mn: Шөнө дунд

[ctx: Duotone name]
en: Purple and green
mn: Нил ягаан, ногоон

[ctx: Duotone name]
en: Purple and yellow
mn: Нил ягаан, шар

en: Edit
mn: Засварлах

en: Edit Block Pattern
mn: Блокны загварыг засах

en: Editor styles
mn: Редакторын хэв маяг

en: Embed of %s.
mn: %s оруулах.

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
mn: YouTube, Tweets эсвэл бусад WordPress нийтлэл гэх мэт оруулга.

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
mn: Өргөн/Бүтэн зэрэгцүүлэхийг идэвхжүүлэх/идэвхгүй болгох.

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
mn: Контейнер блок дахь байршлын дэмжлэгийг идэвхжүүлэх/идэвхгүй болгох.

en: Enables custom line height.
mn: Тусгай шугамын өндрийг идэвхжүүлнэ.

en: Enables custom spacing.
mn: Захиалгат зайг идэвхжүүлнэ.

en: Enables custom units.
mn: Тусгай нэгжүүдийг идэвхжүүлдэг.

en: Enables experimental Site Editor blocks
mn: Туршилтын сайт засварлагчийн блокуудыг идэвхжүүлдэг

en: Enlarge image
mn: Зургийг томруулах

en: Enlarge image: %s
mn: Зургийг томруулах: %s

en: Expand search field
mn: Хайлтын талбарыг өргөжүүлэх

en: Experimental settings
mn: Туршилтын тохиргоо

en: Experiments
mn: Туршилтууд

en: Experiments Settings
mn: Туршилтын тохиргоо

en: Filter Patterns list
mn: Шүүлтүүрийн загваруудын жагсаалт

en: Font family not defined in the variation or "slug".
mn: Фонтын гэр бүл нь өөрчлөлт эсвэл "slug"-д тодорхойлогдоогүй.

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
mn: Илүү том

[ctx: Font size name]
en: Large
mn: Том

[ctx: Font size name]
en: Medium
mn: Дунд

[ctx: Font size name]
en: Small
mn: Жижиг

en: Footnotes
mn: Тайлбар

en: Galleries
mn: Галерей

en: Global settings.
mn: Глобал тохиргоо.

en: Global styles.
mn: Дэлхийн хэв маяг.

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
mn: Оролдоод үзээрэй, WordPress таны нийтлэлүүдэд таны мэдэхгүй байсан зүйлсийг аль хэдийн нэмж болох зүйлсийг олж мэдэх болно. Эндээс та одоогоор олж болох зүйлсийн товч жагсаалт байна:

[ctx: Gradient name]
en: Blush bordeaux
mn: Бордо ичих

[ctx: Gradient name]
en: Blush light purple
mn: Цайвар ягаан

[ctx: Gradient name]
en: Cool to warm spectrum
mn: Хөргөх хүртэл дулаан спектр

[ctx: Gradient name]
en: Electric grass
mn: Цахилгаан өвс

[ctx: Gradient name]
en: Light green cyan to vivid green cyan
mn: Цайвар ногоон хөхрөлтөөс тод ногоон өнгөтэй

[ctx: Gradient name]
en: Luminous dusk
mn: Гэрэлт харанхуй

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
mn: Гэрэлтдэг тод хуваас тод улбар шар хүртэл

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid orange to vivid red
mn: Гэрэлтсэн тод улбар шараас тод улаан

[ctx: Gradient name]
en: Midnight
mn: Шөнө дунд

[ctx: Gradient name]
en: Pale ocean
mn: Цайвар далай

[ctx: Gradient name]
en: Very light gray to cyan bluish gray
mn: Маш цайвар сааралаас хөхөвтөр саарал хүртэл

[ctx: Gradient name]
en: Vivid cyan blue to vivid purple
mn: Цэнхэр хөхөөс тод ягаан хүртэл

en: Grid variation for Group block
mn: Бүлгийн блокийн сүлжээний өөрчлөлт

en: Gutenberg
mn: Гутенберг

en: Gutenberg Team
mn: Гутенбергийн баг

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
mn: Гутенбергийн хөгжүүлэлтийн горим нь файлуудыг бүтээхийг шаарддаг. Хамаарал суулгахын тулд <code>npm install</code> , файлуудыг бүтээхийн тулд <code>npm run build</code> , файлуудыг бүтээхийн тулд <code>npm run dev</code> , өөрчлөлтийг ажиглаарай. Дэлгэрэнгүй мэдээллийг <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">оруулах</a> файлыг уншина уу.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
mn: Гутенберг зөв ажиллахын тулд WordPress %s эсвэл түүнээс хойшхи хувилбарыг шаарддаг. Гутенбергийг идэвхжүүлэхийн өмнө WordPress-г шинэчилнэ үү.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
mn: Зураг болон хэвлэл мэдээллийн хэрэгсэлтэй маш болгоомжтой харьцах нь шинэ редакторын гол чиглэл юм. Та өмнөхөөсөө хамаагүй хялбар бөгөөд бат бөх тайлбар нэмэх эсвэл зургуудаа бүрэн хэмжээгээр нь харуулах тал дээр олно гэж найдаж байна.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
mn: Гарчиг нь тусдаа блокууд бөгөөд энэ нь таны агуулгын тойм, зохион байгуулалтад тусалдаг.

en: Help build Gutenberg
mn: Гутенбергийг бүтээхэд тусална уу

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
mn: Хэрэв та шинэ <strong>өргөн</strong> болон <strong>бүтэн өргөн</strong> зэрэгцүүлэлтийг галерейтай хослуулбал, маш хурдан медиагаар баялаг бүдүүвчийг үүсгэж болно:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
mn: Хэрэв та нэмэлт блокуудыг хэрхэн бүтээх талаар илүү ихийг мэдэхийг хүсвэл эсвэл төсөлд туслах сонирхолтой байгаа бол <a href="%s">GitHub репозиторыг</a> зориорой.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
mn: Хэрэв таны загвар үүнийг дэмждэг бол зургийн хэрэгслийн самбар дээрх &quot;өргөн&quot; товчийг харах болно. Үүнийг нэг туршаад.

en: Image
mn: Зураг

en: Images &amp; Videos
mn: Зураг, видео

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
mn: WordPress-ийн хийж чадах бүх зүйл танд хурдан бөгөөд интерфэйс дээрх ижил газар байгаа гэж төсөөлөөд үз дээ. HTML шошго, ангиудыг олж мэдэх эсвэл нарийн төвөгтэй богино кодын синтаксийг санах шаардлагагүй. Энэ бол оруулагчийн ард байгаа сүнс бөгөөд засварлагчийн эргэн тойронд харагдах <code>(+)</code> товчлуур бөгөөд энэ нь танд боломжтой бүх контентын блокуудыг үзэж, нийтлэлдээ нэмэх боломжийг олгодог. Plugins болон загварууд нь өөрсдөө бүртгүүлэх боломжтой бөгөөд баялаг засварлах, нийтлэх бүх төрлийн боломжийг нээж өгдөг.

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
mn: Загвар нь захиалгат эсвэл загварын шатлалын нэг хэсэг эсэхийг заана

en: Indicates whether the current theme supports block-based templates.
mn: Одоогийн загвар нь блок дээр суурилсан загваруудыг дэмжиж байгаа эсэхийг заана.

en: Introduce yourself.
mn: Өөрийгөө танилцуулах.

en: Invalid attribute name.
mn: Атрибутын нэр буруу.

en: Invalid post parent ID.
mn: Хүчингүй дараах эцэг эхийн ID.

en: Large
mn: Том

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
mn: Товчлуур, баатрын зураг, тусгаарлагч гэх мэт байршлын блокууд.

en: List of allowed block types.
mn: Зөвшөөрөгдсөн блокийн төрлүүдийн жагсаалт.

en: List of allowed mime types and file extensions.
mn: Зөвшөөрөгдсөн mime төрөл болон файлын өргөтгөлүүдийн жагсаалт.

en: Live Preview
mn: Шууд үзэх

en: Markup is not allowed in CSS.
mn: CSS дээр тэмдэглэгээ хийхийг зөвшөөрдөггүй.

en: Matt Mullenweg, 2017
mn: Мэтт Мулленвег, 2017 он

en: Maximum number of items to be returned in result set.
mn: Үр дүнгийн багцад буцааж өгөх зүйлсийн дээд тоо.

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
mn: Сайтын зөвшөөрөгдсөн байтаар байршуулах дээд хэмжээ.

en: Medium
mn: Дунд

en: Menu
mn: Цэс

en: Multi-column patterns with more complex layouts.
mn: Илүү төвөгтэй бүтэцтэй олон баганын хэв маяг.

en: New Pattern
mn: Шинэ загвар

en: Newer Comments
mn: Шинэ сэтгэгдэл

en: Next Page
mn: Дараагийн хуудас

en: No Classic Menus found.
mn: Сонгодог цэс олдсонгүй.

en: No Patterns found in Trash.
mn: Хогийн саванд ямар ч загвар олдсонгүй.

en: No Patterns found.
mn: Загвар олдсонгүй.

en: No archives to show.
mn: Харуулах архив байхгүй.

en: No comments to show.
mn: Үзүүлэх сэтгэгдэл алга.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
mn: <span class="screen-reader-text">%s дээр</span> сэтгэгдэл байхгүй

en: No fallback menu found.
mn: Нөхцөл цэс олдсонгүй.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
mn: Уулс ба хэвлэх машинуудын

en: Offset the result set by a specific number of items.
mn: Тодорхой тооны зүйлээр тогтоосон үр дүнг нөхөх.

en: Older Comments
mn: Хуучин сэтгэгдлүүд

en: One response
mn: Нэг хариулт

en: One response to %s
mn: %s-д нэг хариулт

en: Open menu
mn: Цэсийг нээх

en: Order sort attribute ascending or descending.
mn: Өсөх эсвэл буурахаар эрэмбэлэх шинж чанар.

en: PDF embed
mn: PDF оруулах

en: Pagination
mn: Хуудсууд

en: Pattern published privately.
mn: Загварыг хувийн байдлаар нийтэлсэн.

en: Pattern published.
mn: Загвар нийтлэгдсэн.

en: Pattern reverted to draft.
mn: Загварыг ноорог руу буцаасан.

en: Pattern scheduled.
mn: Загвар товлосон.

en: Pattern updated.
mn: Загвар шинэчлэгдсэн.

en: Patterns containing mostly text.
mn: Ихэвчлэн текст агуулсан загварууд.

en: Patterns list
mn: Загварын жагсаалт

en: Patterns list navigation
mn: Загварын жагсаалтын навигаци

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
mn: Товчлуур болон үйлдэл хийх дуудлага агуулсан загварууд.

en: Post Format Link
mn: Нийтлэлийн форматын холбоос

en: Previous Page
mn: Өмнөх хуудас

en: Printing since 1440. This is the development plugin for the block editor, site editor, and other future WordPress core functionality.
mn: 1440 оноос хойш хэвлэж байна. Энэ бол блок засварлагч, сайт засварлагч болон бусад WordPress-ийн үндсэн функцүүдэд зориулсан хөгжүүлэлтийн залгаас юм.

en: RSS Error:
mn: RSS алдаа:

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
mn: Түүхий хэмжээ нь мөр, бүхэл тоо эсвэл хөвөгч байх ёстой.

en: Read more
mn: Цааш унших

en: Response
mn: Хариулт

en: Response to %s
mn: %s-д хариу өгөх

en: Responses
mn: Хариултууд

en: Responses to %s
mn: %s-д өгсөн хариулт

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
mn: Блок засварлагч дээр харагдах блокийн төрлүүдийн бүх категорийг буцаана.

en: Search
mn: Хайх

en: Search Patterns
mn: Загвар хайх

en: Search results
mn: Хайлтын үр дүн

en: Search results for: "%s"
mn: Хайлтын үр дүн: "%s"

en: Sections whose purpose is to trigger a specific action.
mn: Тодорхой үйлдлийг өдөөх зорилготой хэсгүүд.

en: Select Category
mn: Ангилалыг сонгоно уу

en: Select Day
mn: Өдөр сонгоно уу

en: Select Month
mn: Сарыг сонгоно уу

en: Select Post
mn: Нийтлэлийг сонгоно уу

en: Select Week
mn: Долоо хоногийг сонгоно уу

en: Select Year
mn: Оныг сонгоно уу

en: Settings consolidated from core, theme, and user origins.
mn: Үндсэн, сэдэв, хэрэглэгчийн гарал үүслээс нэгтгэсэн тохиргоо.

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
mn: Өөрийн брэнд/бизнесийн талаарх сэтгэгдлээ хуваалцаарай.

en: Showcase your latest work.
mn: Сүүлийн үеийн бүтээлээ үзүүлээрэй.

en: Site icon.
mn: Сайтын дүрс.

en: Site logo.
mn: Сайтын лого.

en: Small
mn: Жижиг

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
mn: Зарим theme.json settings.spacing.spacingScale-н утгууд буруу байна

en: Sorry, you are not allowed to create Navigation Menus as this user.
mn: Уучлаарай, та энэ хэрэглэгчийн хувьд Навигацийн цэс үүсгэх эрхгүй.

en: Sorry, you are not allowed to edit Navigation Menus as this user.
mn: Уучлаарай, та энэ хэрэглэгчийн хувьд Навигацийн цэсийг засах эрхгүй.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
mn: Уучлаарай, та энэ төрлийн нийтлэлийг засах эрхгүй.

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
mn: Уучлаарай, та блок засварлагчийн тохиргоог унших эрхгүй.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions for this global style.
mn: Уучлаарай, та энэ дэлхийн хэв маягийн засварыг үзэх эрхгүй.

en: Sort collection by post attribute.
mn: Цуглуулгыг шуудангийн шинж чанараар эрэмбэлэх.

en: Styles consolidated from core, theme, and user origins.
mn: Загваруудыг үндсэн, сэдэв, хэрэглэгчийн гарал үүслээр нэгтгэсэн.

en: Support
mn: Дэмжлэг

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
mn: Мэдээжийн хэрэг, бүрэн хэмжээний зураг нэлээд том байж болно. Гэхдээ заримдаа зураг нь үнэ цэнэтэй байдаг.

[ctx: Template name]
en: All Archives
mn: Бүх архив

[ctx: Template name]
en: Attachment Pages
mn: Хавсралт хуудсууд

[ctx: Template name]
en: Author Archives
mn: Зохиогчийн архив

[ctx: Template name]
en: Blog Home
mn: Нүүр хуудас блог

[ctx: Template name]
en: Category Archives
mn: Ангилал архив

[ctx: Template name]
en: Date Archives
mn: Огноо архив

[ctx: Template name]
en: Front Page
mn: Өмнөх хуудас

[ctx: Template name]
en: Index
mn: Индекс

[ctx: Template name]
en: Page: 404
mn: Хуудас: 404

[ctx: Template name]
en: Pages
mn: Хуудас

[ctx: Template name]
en: Privacy Policy
mn: Нууцлалын бодлого

[ctx: Template name]
en: Search Results
mn: Хайлтын үр дүн

[ctx: Template name]
en: Single Entries
mn: Ганц оролт

[ctx: Template name]
en: Single Posts
mn: Ганц бичлэг

[ctx: Template name]
en: Tag Archives
mn: Архив шошго

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
mn: Таксономи

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
mn: Загварын хэсгийг устгасан эсвэл ашиглах боломжгүй: %s

en: Test a new zoomed out view on the site editor (Warning: The new feature is not ready. You may experience UX issues that are being addressed)
mn: Сайтын засварлагч дээр шинэ жижигрүүлсэн харагдацыг туршиж үзээрэй (Анхааруулга: Шинэ функц бэлэн болоогүй байна. Танд UX-ийн асуудал шийдэгдэж магадгүй)

en: Test the Global Styles color randomizer; a utility that lets you mix the current color palette pseudo-randomly.
mn: Глобал хэв маягийн өнгөний санамсаргүй тохируулагчийг турших; Одоогийн өнгөт палитрыг псевдо-санамсаргүй байдлаар холих боломжийг олгодог хэрэгсэл.

en: Test the Grid layout type as a new variation of Group block.
mn: Сүлжээний байршлын төрлийг бүлгийн блокийн шинэ хувилбар болгон туршиж үзээрэй.

en: Text &amp; Headings
mn: Текст ба гарчиг

en: Thanks for testing Gutenberg!
mn: Гутенбергийг туршиж үзсэнд баярлалаа!

en: The <em>Inserter</em> Tool
mn: <em>Оруулах</em> хэрэгсэл

en: The ID for the author of the revision.
mn: Засварын зохиогчийн үнэмлэх.

en: The ID for the parent of the revision.
mn: Хувилбарын эцэг эхийн ID.

en: The WordPress community
mn: WordPress нийгэмлэг

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
mn: Дээрх нь ердөө хоёр зурагтай галерей юм. Энэ нь хөвөгчтэй харьцахгүйгээр нүдэнд харагдахуйц загваруудыг бий болгох илүү хялбар арга юм. Та блок шилжүүлэгчийг ашиглан галерейг дахин бие даасан зураг руу хялбархан хөрвүүлэх боломжтой.

en: The block editor includes experimental features that are useable while they're in development. Select the ones you'd like to enable. These features are likely to change, so avoid using them in production.
mn: Блок засварлагч нь хөгжүүлэлтийн явцад ашиглах боломжтой туршилтын функцуудыг агуулдаг. Идэвхжүүлэхийг хүсч буй зүйлээ сонгоно уу. Эдгээр шинж чанарууд нь өөрчлөгдөх магадлалтай тул үйлдвэрлэлд ашиглахаас зайлсхий.

en: The block types which can use this pattern.
mn: Энэ загварыг ашиглаж болох блокийн төрлүүд.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
mn: Нийтлэгдсэн нийтлэл байхгүй тул хуанлийн блокыг нуусан.

en: The category description, in human readable format.
mn: Ангиллын тайлбарыг хүн унших боломжтой форматаар.

en: The category label, in human readable format.
mn: Ангиллын шошго, хүн унших боломжтой форматтай.

en: The category name.
mn: Ангиллын нэр.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
mn: Засварын хамгийн сүүлд өөрчлөгдсөн огноо, GMT.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
mn: Сайтын цагийн бүс дэх засварыг хамгийн сүүлд өөрчилсөн огноо.

en: The date the revision was published, as GMT.
mn: Засварыг нийтэлсэн огноо, GMT.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
mn: Сайтын цагийн бүсэд засварыг нийтэлсэн огноо.

en: The date the template was last modified, in the site's timezone.
mn: Сайтын цагийн бүс дэх загварыг хамгийн сүүлд өөрчилсөн огноо.

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
mn: "%s" хос дууны id theme.json тохиргоонд бүртгэгдээгүй байна

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
mn: Редактор нь баялаг нийтлэл бичихэд хялбар болгох шинэ хуудас, нийтлэл бүтээх туршлагыг бий болгохыг хичээх бөгөөд өнөөдөр богино код, тусгай HTML эсвэл "нууцлаг мах" шигтгээ илрүүлэхэд хялбар болгох "блок"-уудтай.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
mn: Энэхүү шинэ редакторын зорилго нь WordPress дээр баялаг контент нэмэхийг энгийн бөгөөд тааламжтай болгох явдал юм. Энэ нийтлэл бүхэлдээ LEGO тоосгонуудтай төстэй <em>контентуудаас</em> бүрдсэн бөгөөд та хөдөлж, харилцах боломжтой. Курсороо хөдөлгөвөл янз бүрийн блокууд тойм болон сумаар гэрэлтэж байгааг анзаарах болно. Хуулах, буулгах явцад зүйлээ алдахаас айхгүйгээр блокуудын байршлыг хурдан өөрчлөхийн тулд сумыг дарна уу.

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
mn: Ишлэлийн эх сурвалжтай харгалзах мэдээлэл нь зургийн доорх тайлбартай адил тусдаа текст талбар тул эх сурвалжийг сонгох, өөрчлөх, устгасан ч ишлэлийн бүтэц хамгаалагдсан болно. Үүнийг буцааж нэмэх нь үргэлж хялбар байдаг.

en: The menu provided is not a valid menu.
mn: Өгөгдсөн цэс хүчинтэй цэс биш байна.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
mn: Хүссэн офсет тоо нь байгаа засварын тооноос их буюу тэнцүү байна.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
mn: Хүссэн хуудасны дугаар нь байгаа хуудасны тооноос их байна.

en: The pattern category slugs.
mn: Загварын ангилал slugs.

en: The pattern content.
mn: Загварын агуулга.

en: The pattern detailed description.
mn: Загварын дэлгэрэнгүй тайлбар.

en: The pattern keywords.
mn: Загварын түлхүүр үгс.

en: The pattern name.
mn: Загварын нэр.

en: The pattern title, in human readable format.
mn: Загварын гарчиг, хүн унших боломжтой форматтай.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
mn: Оруулагчийг урьдчилан харах хээг харах цонхны өргөн.

en: The query argument must be an array or a tag name.
mn: Асуулгын аргумент нь массив эсвэл тагийн нэр байх ёстой.

en: The slug of the template to get the fallback for
mn: Загварын нөөцийг авахын тулд slug

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type ex. in `taxonomy-books` we extract the `taxonomy`
mn: Үүсгэсэн загварын угтвар. Энэ нь үндсэн загвар төрлийг задлахад хэрэглэгддэг ex. "Таксономи-ном"-д бид "таксономи"-г гаргаж авдаг

en: The unique identifier for the Navigation Menu.
mn: Навигацийн цэсийн өвөрмөц танигч.

en: Theme not found.
mn: Сэдэв олдсонгүй.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
mn: Энд харуулах контент хараахан алга.

en: This content is password protected.
mn: Энэ контент нь нууц үгээр хамгаалагдсан.

[ctx: Title of a Navigation menu]
en: Navigation
mn: Навигац

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
mn: Хэт олон хавчуурга: цаашид үүсгэх боломжгүй.

en: Too many calls to seek() - this can lead to performance issues.
mn: Хэт олон дуудлага хайх() - энэ нь гүйцэтгэлийн асуудалд хүргэж болзошгүй.

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
mn: Тайлбарыг сонгох, устгах эсвэл засахыг оролдоорой, одоо та зураг эсвэл бусад текстийг андуурч сонгож, үзүүлэнг эвдэхээс болгоомжлох шаардлагагүй болно.

en: Unable to convert Classic Menu to blocks.
mn: Сонгодог цэсийг блок болгон хөрвүүлэх боломжгүй.

en: Unique identifier for the revision.
mn: Засвар хийх өвөрмөц танигч.

en: Unknown bookmark name.
mn: Үл мэдэгдэх хавчуурганы нэр.

en: Untitled post %d
mn: Гарчиггүй нийтлэл %d

en: Used as a fallback template for all pages when a more specific template is not defined.
mn: Илүү тодорхой загвар тодорхойлогдоогүй үед бүх хуудсанд нөөц загвар болгон ашигладаг.

en: View Pattern
mn: Загвар харах

en: View Patterns
mn: Загвар харах

en: Visual Editing
mn: Визуал засвар

en: Welcome to the Gutenberg Editor
mn: Гутенбергийн редакторт тавтай морилно уу

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
mn: Таны одоо уншиж байгаа зүйл бол <strong>текст блок</strong> нь хамгийн энгийн блок юм. Текстийн блок нь шуудангийн эргэн тойронд чөлөөтэй хөдөлж болох өөрийн удирдлагатай...

en: Where the pattern comes from e.g. core
mn: Загвар хаанаас ирдэг, жишээ нь. гол

en: Whether the V2 of the list block that uses inner blocks should be enabled.
mn: Дотоод блокуудыг ашигладаг жагсаалтын блокийн V2-г идэвхжүүлсэн эсэх.

en: Whether the V2 of the quote block that uses inner blocks should be enabled.
mn: Дотор блокуудыг ашигладаг ишлэлийн блокийн V2-г идэвхжүүлсэн эсэх.

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
mn: Хуучин виджетийн блокоос нуух виджетийн төрлүүд.

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
mn: үгс

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
mn: Та статик эсвэл динамик, гоёл чимэглэлийн эсвэл энгийн гэсэн дуртай блокуудыг барьж болно. Энд татах блок байна:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
mn: Хажуугийн самбар дээрх блок шалгагч дахь гулсагчийг чирснээр та галерей дахь баганын хэмжээг өөрчилж болно.

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
mn: Таны %1$s файл %3$s дээрх замд динамик утгыг (%2$s) ашигладаг. Гэсэн хэдий ч %3$s дээрх утга нь мөн динамик утга (%4$s руу заадаг) бөгөөд өөр динамик утгыг зааж өгөхийг дэмждэггүй. %4$s руу шууд зааж өгөхийн тулд %3$s-г шинэчилнэ үү.

en: Your comment is awaiting moderation.
mn: Таны сэтгэгдэл зохицуулалтыг хүлээж байна.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
mn: Таны сэтгэгдэл зохицуулалтыг хүлээж байна. Энэ бол урьдчилан үзэх; Таны сэтгэгдэл батлагдсаны дараа харагдах болно.

en: Zoomed out view
mn: Жижигрүүлсэн харагдац

en: [block rendering halted]
mn: [блок буулгалт зогссон]

en: `experimental-link-color` is no longer supported. Use `link-color` instead.
mn: `experimental-link-color`-г дэмжихээ больсон. Оронд нь `link-color`-г ашиглаарай.

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
mn: Таны сайтын нийтлэлүүдийн календарь.

[ctx: block description]
en: A cloud of your most used tags.
mn: Таны хамгийн их ашигладаг шошгуудын үүл.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
mn: Зочдод танай сайтыг тойрон гарах боломжийг олгодог блокуудын цуглуулга.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
mn: Баганын блок доторх нэг багана.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
mn: Twitter эсвэл YouTube зэрэг бусад сайтаас татсан контентыг харуулах блок нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
mn: Татаж авах боломжтой файлд холбоос нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
mn: Навигацдаа хуудас, холбоос эсвэл өөр зүйл нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
mn: Навигацдаа дэд цэс нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
mn: Хэрэглэгчийн аватар нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
mn: Текст давхарласан зураг эсвэл видео нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
mn: Тусгай HTML кодыг нэмж, засварлах явцдаа урьдчилан хараарай.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
mn: Зай болон табуудыг хүндэтгэх текстийг нэмж, загварчлалыг зөвшөөрнө үү.

[ctx: block description]
en: Add the date of this post.
mn: Энэ нийтлэлийн огноог нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
mn: Блокуудын хооронд хоосон зай нэмж, өндрийг нь тохируулна уу.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
mn: Өөр өөр визуал тохиргоог ашиглан нийтлэлийн сэтгэгдлийг харуулах боломжийг олгодог дэвшилтэт блок.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
mn: Янз бүрийн асуулгын параметрүүд болон визуал тохиргоонд үндэслэн нийтлэлийн төрлийг харуулах боломжийг олгодог дэвшилтэт блок.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
mn: Гарчиг, огноо, зохиогч, аватар гэх мэт тайлбарыг харуулахад ашигладаг блокийн элементүүдийг агуулна.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
mn: Гарчиг, огноо, онцолсон зураг, агуулга эсвэл ишлэл гэх мэт нийтлэлийг гаргахад ашигладаг блок элементүүдийг агуулна.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
mn: Асуулгын үр дүн олдохгүй үед агуулгыг үзүүлэхэд ашигладаг блокийн элементүүдийг агуулна.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
mn: Энэ блокийн өмнөх агуулгыг таны архивын хуудасны ишлэлд харуулах болно.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
mn: Хэвтээ тусгаарлагчаар санаа эсвэл хэсгүүдийн хооронд завсарлага үүсгэ.

[ctx: block description]
en: Create a bulleted or numbered list.
mn: Сумтай эсвэл дугаарласан жагсаалт үүсгэ.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
mn: Сайтын нүүр хуудас руу үргэлж чиглэсэн холбоос үүсгэ. Толгой хэсэгт сайтын гарчгийн холбоос байгаа бол ихэвчлэн шаардлагагүй.

[ctx: block description]
en: Create a list item.
mn: Жагсаалтын зүйл үүсгэх.

[ctx: block description]
en: Create and save content to reuse across your site. Update the pattern, and the changes apply everywhere it’s used.
mn: Сайт дээрээ дахин ашиглахын тулд контент үүсгэж хадгалаарай. Загварыг шинэчил, өөрчлөлтүүд нь ашигласан газар бүрт хэрэгжинэ.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
mn: Мэдээллийг харуулахын тулд мөр, баганад бүтэцтэй контент үүсгэ.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what the site is about. The tagline can be used in search results or when sharing on social networks even if it’s not displayed in the theme design.
mn: Энэ сайтын тухай хэдэн үгээр тайлбарлана уу. Сэдвийн загварт харагдахгүй байсан ч гэсэн хаягийг хайлтын илэрцэд эсвэл нийгмийн сүлжээнд хуваалцах үед ашиглаж болно.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
mn: Нийтлэлийнхээ огнооны архивыг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
mn: Хуучин виджетийг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display a list of all categories.
mn: Бүх ангиллын жагсаалтыг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
mn: Бүх хуудасны жагсаалтыг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
mn: Хамгийн сүүлд бичсэн сэтгэгдлүүдийн жагсаалтыг харуул.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
mn: Таны хамгийн сүүлийн нийтлэлүүдийн жагсаалтыг харуул.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
mn: Нийтлэлийн сэтгэгдлийн тоог харуулах.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
mn: Нийтлэлийн сэтгэгдлийн маягтыг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
mn: Нийтлэлийн онцолсон зургийг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social media profile or site.
mn: Сошиал медиа профайл эсвэл сайт руу холбосон дүрсийг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display an image to represent this site. Update this block and the changes apply everywhere.
mn: Энэ сайтыг төлөөлөх зургийг харуул. Энэ блокийг шинэчлээд өөрчлөлтүүд хаа сайгүй хэрэгжинэ.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
mn: Таны зай болон табуудыг хүндэтгэсэн кодын хэсгүүдийг харуул.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
mn: Агуулгыг олон баганад харуулах ба багана бүрт блок нэмж оруулах.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
mn: Дурын RSS эсвэл Atom хангамжийн оруулгуудыг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social media profiles or sites.
mn: Таны сошиал медиа профайл эсвэл сайттай холбох дүрсүүдийг харуул.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
mn: Баян галерейд олон зургийг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display post author details such as name, avatar, and bio.
mn: Нэр, аватар, био зэрэг нийтлэлийн зохиогчийн дэлгэрэнгүй мэдээллийг харуул.

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
mn: Архивыг үзэхдээ категори, шошго, тусгай ангилал зүйн тайлбарыг харуул.

[ctx: block description]
en: Display the excerpt.
mn: Ишлэлийг харуулах.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
mn: Асуулгын гарчгийг харуулах.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
mn: WordPress хяналтын самбар дээрх тайлбарыг засах холбоосыг харуулна. Энэ холбоос нь зөвхөн сэтгэгдэл бичих чадвартай хэрэглэгчдэд харагдана.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
mn: Сэтгэгдэлд хариулах холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
mn: Сэтгэгдэл бичих хуудасны дугаарын жагсаалтыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination
mn: Хуудасны дугаарын жагсаалтыг харуулна

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
mn: Бүх хуудасны жагсаалт доторх хуудсыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
mn: Боломжтой үед дараагийн/өмнөх сэтгэгдлүүд рүү хуудасчилсан навигацыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
mn: Боломжтой бол дараагийн/өмнөх нийтлэлүүд рүү хуудасчилсан навигацыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments
mn: Сэтгэгдлийн тоо бүхий гарчгийг харуулна

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
mn: Сэтгэгдлийн агуулгыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
mn: Нийтлэл эсвэл хуудасны агуулгыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
mn: Сэтгэгдэл нийтлэгдсэн огноог харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
mn: Нийтлэл, хуудас эсвэл бусад төрлийн агуулгын холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
mn: Одоогийн нийтлэлийн сэтгэгдлийн холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
mn: Сэтгэгдлийн зохиогчийн нэрийг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
mn: Энэ сайтын нэрийг харуулна. Блокыг шинэчилж, өөрчлөлтүүд нь ашигласан бүх газарт хамаарна. Энэ нь мөн хөтчийн гарчгийн талбар болон хайлтын үр дүнд харагдах болно.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
mn: Дараагийн сэтгэгдлийн хуудасны холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
mn: Одоогийн нийтлэлийн хажууд байгаа дараагийн эсвэл өмнөх нийтлэлийн холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
mn: Дараагийн нийтлэлийн хуудасны холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
mn: Өмнөх сэтгэгдлийн хуудасны холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
mn: Өмнөх нийтлэлүүдийн хуудасны холбоосыг харуулна.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
mn: Нийтлэл, хуудас эсвэл бусад төрлийн агуулгын гарчгийг харуулна.

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
mn: Өөрийн сайтын толгой, доод хэсэг, хажуугийн хэсэг гэх мэт дэлхийн өөр өөр бүс нутгийг засах эсвэл өөрөө үүсгэх.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
mn: Энгийн аудио тоглуулагчийг суулгана уу.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
mn: Өөрийн медиа сангаас видео оруулах эсвэл шинээр байршуулах.

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
mn: Блокуудыг байрлуулах саванд цуглуул.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
mn: Иш татсан текстийг визуал онцлох. "Бусдаас иш татахдаа бид өөрсдийгөө иш татдаг." - Хулио Кортазар

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
mn: Текстийнхээ ишлэлд харааны онцгой ач холбогдол өг.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
mn: Зочдод таны агуулгыг олоход нь тусал.

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
mn: Нэмэлт агуулгыг нуух, харуулах.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
mn: WordPress богино кодоор нэмэлт захиалгат элементүүдийг оруулна уу.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
mn: Үзүүлэн харуулахын тулд зураг оруулна уу.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
mn: Шүлэг оруулах. Тусгай зайны форматыг ашигла. Эсвэл дууны үгийг иш татна уу.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
mn: Шинэ хэсгүүдийг танилцуулж, зочдод (болон хайлтын системд) таны агуулгын бүтцийг ойлгоход туслах контентыг зохион байгуул.

[ctx: block description]
en: Post terms.
mn: Нийтлэлийн нөхцөл.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
mn: Товч хэлбэрийн холбоосоор зочдод арга хэмжээ авахыг сануул.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
mn: Товчлуур маягийн холбоосуудын тусламжтайгаар зочдод арга хэмжээ авахыг сануул.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
mn: Өөрийн агуулгыг олон хуудасны туршлага болгон тусгаарла.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
mn: Илүү баялаг байршилтай болгохын тулд медиа болон үгсийг зэрэгцүүлэн байрлуул.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
mn: Блокны загварыг харуул.

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
mn: Нэвтрэх, гарах холбоосыг харуулах.

[ctx: block description]
en: Show minutes required to finish reading the post.
mn: Нийтлэлийг уншиж дуусгахад шаардагдах хэдэн минутыг харуул.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
mn: Бүх өгүүллэгийн үндсэн материалаас эхэл.

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
mn: Нийтлэлээ гарчгийн жагсаалтаар нэгтгэн дүгнэ. Энд холбохын тулд Гарчиг блокуудад HTML зангуу нэмнэ үү.

[ctx: block description]
en: The author biography.
mn: Зохиогчийн намтар.

[ctx: block description]
en: The author name.
mn: Зохиогчийн нэр.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
mn: Энэ блок хуучирсан. Оронд нь Аватар блок ашиглана уу.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
mn: Энэ блок хуучирсан. Оронд нь Багана блокыг ашиглана уу.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
mn: Энэ блок хуучирсан. Оронд нь Сэтгэгдэл блокыг ашиглана уу.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
mn: Сонгодог WordPress засварлагчийг ашигла.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
mn: Таны сайтад энэ блокийн дэмжлэг байхгүй байна.

[ctx: block keyword]
en: archive
mn: архив

[ctx: block keyword]
en: atom
mn: атом

[ctx: block keyword]
en: blockquote
mn: блок ишлэл

[ctx: block keyword]
en: bullet list
mn: сумны жагсаалт

[ctx: block keyword]
en: cite
mn: иш татах

[ctx: block keyword]
en: container
mn: сав

[ctx: block keyword]
en: description
mn: тайлбар

[ctx: block keyword]
en: disclosure
mn: ил тод болгох

[ctx: block keyword]
en: divider
mn: хуваагч

[ctx: block keyword]
en: document
mn: баримт бичиг

[ctx: block keyword]
en: document outline
mn: баримт бичгийн тойм

[ctx: block keyword]
en: download
mn: татаж авах

[ctx: block keyword]
en: embed
mn: оруулах

[ctx: block keyword]
en: feed
mn: тэжээх

[ctx: block keyword]
en: find
mn: олох

[ctx: block keyword]
en: form
mn: хэлбэр

[ctx: block keyword]
en: hide
mn: нуугдах

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
mn: хэвтээ шугам

[ctx: block keyword]
en: hr
mn: цаг

[ctx: block keyword]
en: image
mn: зураг

[ctx: block keyword]
en: images
mn: зургууд

[ctx: block keyword]
en: link
mn: холбоос

[ctx: block keyword]
en: links
mn: холбоосууд

[ctx: block keyword]
en: login
mn: нэвтрэх

[ctx: block keyword]
en: logout
mn: гарах

[ctx: block keyword]
en: menu
mn: цэс

[ctx: block keyword]
en: movie
mn: кино

[ctx: block keyword]
en: music
mn: хөгжим

[ctx: block keyword]
en: navigation
mn: навигаци

[ctx: block keyword]
en: next page
mn: дараагийн хуудас

[ctx: block keyword]
en: numbered list
mn: дугаарласан жагсаалт

[ctx: block keyword]
en: ordered list
mn: захиалгат жагсаалт

[ctx: block keyword]
en: page
mn: хуудас

[ctx: block keyword]
en: pagination
mn: хуудаслах

[ctx: block keyword]
en: photo
mn: гэрэл зураг

[ctx: block keyword]
en: photos
mn: гэрэл зураг

[ctx: block keyword]
en: picture
mn: зураг

[ctx: block keyword]
en: podcast
mn: подкаст

[ctx: block keyword]
en: poem
mn: шүлэг

[ctx: block keyword]
en: poetry
mn: яруу найраг

[ctx: block keyword]
en: posts
mn: бичлэгүүд

[ctx: block keyword]
en: read more
mn: цааш унших

[ctx: block keyword]
en: recent comments
mn: сүүлийн үеийн сэтгэгдлүүд

[ctx: block keyword]
en: recent posts
mn: шинэ мэдээнүүд

[ctx: block keyword]
en: recording
mn: бичлэг

[ctx: block keyword]
en: references
mn: лавлагаа

[ctx: block keyword]
en: reusable
mn: дахин ашиглах боломжтой

[ctx: block keyword]
en: row
mn: эгнээ

[ctx: block keyword]
en: section
mn: хэсэг

[ctx: block keyword]
en: sound
mn: дуу чимээ

[ctx: block keyword]
en: subtitle
mn: хадмал орчуулга

[ctx: block keyword]
en: summary
mn: хураангуй

[ctx: block keyword]
en: text
mn: текст

[ctx: block keyword]
en: title
mn: гарчиг

[ctx: block keyword]
en: video
mn: видео

[ctx: block keyword]
en: wrapper
mn: боодол

[ctx: block style label]
en: Default
mn: Өгөгдмөл

[ctx: block style label]
en: Dots
mn: Цэгүүд

[ctx: block style label]
en: Fill
mn: Бөглөх

[ctx: block style label]
en: Logos Only
mn: Зөвхөн лого

[ctx: block style label]
en: Outline
mn: Тойм

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
mn: Эмийн хэлбэр

[ctx: block style label]
en: Plain
mn: Энгийн

[ctx: block style label]
en: Rounded
mn: Бөөрөнхийлсөн

[ctx: block style label]
en: Stripes
mn: Судал

[ctx: block style label]
en: Wide Line
mn: Өргөн шугам

[ctx: block title]
en: Archives
mn: Архив

[ctx: block title]
en: Audio
mn: Аудио

[ctx: block title]
en: Avatar
mn: Аватар

[ctx: block title]
en: Button
mn: Товчлуур

[ctx: block title]
en: Buttons
mn: Товчлуурууд

[ctx: block title]
en: Calendar
mn: Хуанли

[ctx: block title]
en: Categories List
mn: Ангиллын жагсаалт

[ctx: block title]
en: Classic
mn: Сонгодог

[ctx: block title]
en: Code
mn: Код

[ctx: block title]
en: Column
mn: Багана

[ctx: block title]
en: Columns
mn: Баганууд

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
mn: Сэтгэгдлийн зохиогч Аватар (хуучирсан)

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
mn: Сэтгэгдэл Зохиогчийн нэр

[ctx: block title]
en: Comment Content
mn: Сэтгэгдлийн агуулга

[ctx: block title]
en: Comment Date
mn: Сэтгэгдэл бичих огноо

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
mn: Сэтгэгдэл засах холбоос

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
mn: Сэтгэгдэл бичих линк

[ctx: block title]
en: Comment Template
mn: Сэтгэгдлийн загвар

[ctx: block title]
en: Comments
mn: Сэтгэгдэл

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
mn: Дараагийн хуудасны сэтгэгдэл

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
mn: Сэтгэгдлийн хуудасны дугаар

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
mn: Сэтгэгдэл хуудаснаа

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
mn: Өмнөх хуудасны сэтгэгдэл

[ctx: block title]
en: Comments Title
mn: Сэтгэгдлийн гарчиг

[ctx: block title]
en: Cover
mn: Хавтас

[ctx: block title]
en: Custom HTML
mn: Тусгай HTML

[ctx: block title]
en: Custom Link
mn: Тусгай холбоос

[ctx: block title]
en: Details
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээлэл

[ctx: block title]
en: Embed
mn: Оруулсан

[ctx: block title]
en: Excerpt
mn: Ишлэл

[ctx: block title]
en: File
mn: Файл

[ctx: block title]
en: Footnotes
mn: Тайлбар

[ctx: block title]
en: Gallery
mn: Галерей

[ctx: block title]
en: Group
mn: Бүлэг

[ctx: block title]
en: Heading
mn: Гарчиг

[ctx: block title]
en: Home Link
mn: Нүүр хуудас холбоос

[ctx: block title]
en: Image
mn: Зураг

[ctx: block title]
en: Latest Comments
mn: Сүүлийн сэтгэгдэл

[ctx: block title]
en: Latest Posts
mn: Сүүлийн бичлэгүүд

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
mn: Хуучин виджет

[ctx: block title]
en: List
mn: Жагсаалт

[ctx: block title]
en: List item
mn: Жагсаалтын зүйл

[ctx: block title]
en: Login/out
mn: Нэвтрэх/гарах

[ctx: block title]
en: Media & Text
mn: Хэвлэл мэдээлэл ба текст

[ctx: block title]
en: More
mn: Илүү

[ctx: block title]
en: Navigation
mn: Навигац

[ctx: block title]
en: Next Page
mn: Дараагийн хуудас

[ctx: block title]
en: No results
mn: Үр дүнгүй

[ctx: block title]
en: Page Break
mn: Хуудасны завсарлага

[ctx: block title]
en: Page List
mn: Хуудасны жагсаалт

[ctx: block title]
en: Page List Item
mn: Хуудасны жагсаалтын зүйл

[ctx: block title]
en: Page Numbers
mn: Хуудасны дугаар

[ctx: block title]
en: Pagination
mn: Хуудсууд

[ctx: block title]
en: Paragraph
mn: Догол мөр

[ctx: block title]
en: Pattern
mn: Загвар

[ctx: block title]
en: Pattern placeholder
mn: Загварын орлуулагч

[ctx: block title]
en: Post Author
mn: Нийтлэлийн зохиогч

[ctx: block title]
en: Post Author Biography
mn: Нийтлэлийн зохиогчийн намтар

[ctx: block title]
en: Post Author Name
mn: Нийтлэлийн зохиогчийн нэр

[ctx: block title]
en: Post Comment (deprecated)
mn: Сэтгэгдэл нийтлэх (хуучирсан)

[ctx: block title]
en: Post Comments Count
mn: Нийтлэлийн сэтгэгдлийн тоо

[ctx: block title]
en: Post Comments Form
mn: Сэтгэгдэл бичих маягт

[ctx: block title]
en: Post Comments Link
mn: Сэтгэгдэл бичих холбоос

[ctx: block title]
en: Post Content
mn: Нийтлэлийн контент

[ctx: block title]
en: Post Date
mn: Нийтлэлийн огноо

[ctx: block title]
en: Post Featured Image
mn: Нийтлэлийн онцолсон зураг

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
mn: Бичлэгийн навигацийн холбоос

[ctx: block title]
en: Post Template
mn: Нийтлэлийн загвар

[ctx: block title]
en: Post Terms
mn: Нийтлэлийн нөхцөл

[ctx: block title]
en: Preformatted
mn: Урьдчилан форматласан

[ctx: block title]
en: Previous Page
mn: Өмнөх хуудас

[ctx: block title]
en: Pullquote
mn: Хашилт

[ctx: block title]
en: Query Loop
mn: Асуулгын давталт

[ctx: block title]
en: Query Title
mn: Асуулгын гарчиг

[ctx: block title]
en: Quote
mn: Иш татах

[ctx: block title]
en: Read More
mn: Цааш унших

[ctx: block title]
en: Search
mn: Хайх

[ctx: block title]
en: Separator
mn: Тусгаарлагч

[ctx: block title]
en: Shortcode
mn: Богино код

[ctx: block title]
en: Site Logo
mn: Сайтын лого

[ctx: block title]
en: Site Tagline
mn: Сайтын танилцуулга

[ctx: block title]
en: Site Title
mn: Сайтын гарчиг

[ctx: block title]
en: Social Icon
mn: Нийгмийн дүрс тэмдэг

[ctx: block title]
en: Social Icons
mn: Нийгмийн дүрс тэмдэг

[ctx: block title]
en: Submenu
mn: Дэд цэс

[ctx: block title]
en: Table
mn: Хүснэгт

[ctx: block title]
en: Table of Contents
mn: Агуулга

[ctx: block title]
en: Template Part
mn: Загварын хэсэг

[ctx: block title]
en: Term Description
mn: Нэр томъёоны тодорхойлолт

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
mn: Текстийн багана (хуучирсан)

[ctx: block title]
en: Time To Read
mn: Унших цаг

[ctx: block title]
en: Title
mn: Гарчиг

[ctx: block title]
en: Unsupported
mn: Дэмжигдээгүй

[ctx: block title]
en: Verse
mn: Шүлэг

[ctx: block title]
en: Video
mn: Видео

en: by %s
mn: %s

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
mn: Дараачийн:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
mn: Өмнөх:

[ctx: label for next post link]
en: Next
mn: Дараачийн

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
mn: Өмнөх

[ctx: post type general name]
en: Patterns
mn: Загвар

[ctx: post type singular name]
en: Pattern
mn: Загвар

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
mn: Шууд үзэх %s

en: untitled post %s
mn: гарчиггүй нийтлэл %s
