Plugins - Gutenberg - Development (trunk) - en to bo translation catalogue (48 entries)

en: Experiments Settings
bo: ཚོད་ལྟའི་རང་བཞིན་ཅན་སྒྲིག་འགོད།

en: Experimental settings
bo: ཚོད་ལྟའི་རང་བཞིན་ཅན་སྒྲིག་འགོད།

en: Search
bo: བཤེར་འཚོལ།

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
bo: ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་སོང་། ཁྱབ་སྤེལ་མེད་པ་འདྲ་བས། ཡུད་ཙམ་གྱིས་ཚོད་ལྟ་བྱ་རོགས།

en: RSS Error:
bo: RSS ནོར་འཁྲུལ:

[ctx: Word count type. Do not translate!]
note: translators: If your word count is based on single characters (e.g. East Asian characters), enter 'characters_excluding_spaces' or 'characters_including_spaces'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
bo: characters_excluding_spaces

[ctx: block title]
en: Embed
bo: བཙུད་འཇུག

[ctx: block title]
en: Classic
bo: ཚད་ལྡན།

en: Medium
bo: འབྲིང་བ།

en: No archives to show.
bo: ཡིག་མཛོད་འཆར་དགོས་པ་མེད།

en: Beautiful landscape
bo: ལྟ་ན་སྡུག་པའི་ཡུལ་ལྗོངས།

en: Visual Editing
bo: ཐད་མཐོང་རྩོམ་སྒྲིག

en: Galleries
bo: པར་དེབ།

en: Images &amp; Videos
bo: བརྙན་རིས། &amp; བརྙན་ཟློས།

en: Text &amp; Headings
bo: ཡི་གེ &amp; ཁ་བྱང་།

en: Thanks for testing Gutenberg!
bo: Gutenberg ཚོད་ལྟ་གནང་བར་ཐུགས་རྗེ་ཆེ་ཞུ།

en: Help build Gutenberg
bo: Gutenberg ལ་རོགས་རམ་བྱས་ཏེ་འཛུགས་སྐྲུན་བྱེད་པ།

en: The WordPress community
bo: WordPress མི་སྡེ།

en: Code is Poetry
bo: ཚབ་ཨང་ནི་སྙན་ངག་གོ།

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རང་ཉིད་མོས་པའི་རྡོག་གང་རུང་འཛུགས་སྐྲུན་བྱེད་ཆོག་པ་ཡིན། གསོར་གནས་སམ་ཡང་ན་སྒུལ་ལྡན། རྒྱན་བཀོད་དང་ཡང་ན་གསལ་ཆ་དོད་པོ། འདི་ནི pullquote ཡི་རྡོག་ཞིག་ཡིན:

note: translators: %s: Gutenberg GitHub repository URL
en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
bo: གལ་ཏེ་ཁྱེད་ཀྱིས་རྡོག་གཞན་པ་འཛུགས་སྐྲུན་བྱེད་པའི་ཐད་ནས་དེ་ལས་མང་བའི་གནས་ཚུལ་མཁྱེན་འདོད་པའམ་ཡང་ན་རྣམ་གྲངས་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་པར་རོགས་རམ་བྱེད་འདོད་ཡོད་ཚེ། <a href="%s">GitHub repository</a> སྟེང་ལ་ཕེབས་རོགས།

en: Media Rich
bo: ཕུན་སུམ་ཚོགས་པའི་སྨྱན་གཟུགས།

en: The <em>Inserter</em> Tool
bo: ལག་ཆ་ <em>བར་འཇུག</em>

en: Matt Mullenweg, 2017
bo: Matt Mullenweg ཡིས 2017 ལོར་བརྩམས།

en: Welcome to the Gutenberg Editor
bo: Gutenberg རྩོམ་སྒྲིག་ཆས་སུ་བྱོན་པ་ལེགས།

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
bo: རེ་ཞུའི་ཤོག་གྲངས་དེ་སྤྱིའི་ཤོག་གྲངས་ལས་ཆེ་བ།

en: Support
bo: རམ་འདེགས།

en: No comments to show.
bo: དཔྱད་མཆན་འཆར་དགོས་པ་མེད།

en: Select Post
bo: རྩོམ་ཡིག་འདེམས།

en: Select Week
bo: གཟའ་འཁོར་འདེམས།

en: Select Day
bo: ཉིན་འདེམས།

en: Select Month
bo: ཟླ་བ་འདེམས།

en: Select Year
bo: ལོ་འདེམས།

en: Archives
bo: ཡིག་མཛོད།

note: translators: 1: author name (inside <a> or <span> tag, based on if they have a URL), 2: post title related to this comment
en: %1$s on %2$s
bo: %1$s ལགས་ཀྱིས &laquo;%2$s&raquo; སྟེང་དུ།

note: translators: %s: Digit to indicate multiple of sizing, eg. 2X-Large.
en: Large
bo: ཆེ་བ།

en: Edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Categories
bo: དཀར་ཆག

note: translators: ARIA label for the Block Settings Sidebar tab, not selected. translators: Text label for the Block Settings Sidebar tab. translators: Data label for the Block Settings Sidebar tab.
en: Block
bo: རྡོག

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག

note: translators: displayed when a page has an empty title.
en: (no title)
bo: (ཁ་བྱང་མེད)

en: Read more
bo: མང་དུ་ཀློག

en: Image
bo: བརྙན་རིས།

en: Documentation
bo: ཡིག་ཚགས།

en: Select Category
bo: དཀར་ཆག་འདེམས།

note: translators: %s: Minimum required version
en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
bo: Gutenberg ལ་ངེས་པར་ཚང་དགོས་པ་ནི WordPress %s དང་ཡང་ན་དེ་ལས་མཐོ་བའི་ཐོན་རིམ་ཡིན། Gutenberg ནུས་སློང་མ་བྱས་སྔོན་ལ WordPress རིམ་སྤར་བྱེད་རོགས་གནང་།

note: Author of the plugin
en: Gutenberg Team
bo: Gutenberg ཚན་ཁག

en: Demo
bo: དཔེ་སྟོན།
