Plugins - WordPress.com Editing Toolkit - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (105 entries)

note: translators: %s - documentation URL.
en: Your site includes <a href="%s" target="_blank">customized styles</a> that are only visible to visitors after upgrading to the Personal plan or higher.
sv_SE: Din webbplats innehåller <a href="%s" target="_blank">anpassade stilar</a> som endast är synliga för besökare efter uppgradering till Personal-paketet eller högre.

en: Image Gallery
sv_SE: Bildgalleri

en: Remove custom styles
sv_SE: Ta bort anpassade stilar

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Customize your domain
sv_SE: Anpassa din domän

en: Upgrade now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Upgrade required
sv_SE: Uppgradering krävs

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

note: translators: %s - documentation URL.
en: Your site includes <a href="%s" target="_blank">customized styles</a> that are only visible to visitors after upgrading to the Premium plan or higher.
sv_SE: Din webbplats innehåller <a href="%s" target="_blank">anpassade stilar</a> som endast är synliga för besökare efter uppgradering till Premium-paketet eller högre.

en: Scheduled
sv_SE: Tidsinställt

en: Draft
sv_SE: Utkast

en: Jetpack donations is disabled in favour of Newspack donations.
sv_SE: Jetpack-donationer är inaktiverade till förmån för Newspack-donationer.

en: Preview custom styles
sv_SE: Förhandsgranska anpassade stilar

en: Feel free to keep editing your homepage, or continue and launch your site.
sv_SE: Fortsätt gärna redigera din startsida eller gå vidare och lansera din webbplats.

en: Continue and launch
sv_SE: Fortsätt och lansera

en: Keep editing
sv_SE: Fortsätt redigera

en: You’ve added your first video!
sv_SE: Du har lagt till ditt första videoklipp!

en: Your user is not permitted to access this resource.
sv_SE: Din användare har inte tillåtelse att komma åt denna resurs.

en: Congrats! Premium blocks are now available to use.
sv_SE: Grattis! Premiumblock är nu tillgängliga för användning.

en: View your product
sv_SE: Visa din produkt

en: Preview your product on your site before launching and sharing with others.
sv_SE: Förhandsgranska din produkt på din webbplats innan du lanserar och delar med andra.

en: You've added your first product!
sv_SE: Du har lagt till din första produkt!

en: Add a post title
sv_SE: Lägg till en inläggsrubrik

en: Start writing or type '/' to insert a block
sv_SE: Börja skriva eller tryck på "/" för att infoga ett block

en: Fonts
sv_SE: Typsnitt

note: Translators: This is a link which opens the block editor, and then opens the global styles sidebar.
en: Click here to open the Block Editor and change your fonts.
sv_SE: Klicka här för att öppna blockredigeraren och ändra dina typsnitt.

note: Translators: This is a link which opens: https://wordpress.com/support/custom-fonts/#changing-fonts-with-global-styles.
en: Learn more about changing fonts using Global Styles.
sv_SE: Lär dig mer om att ändra typsnitt med hjälp av globala stilar.

en: You can change your fonts using Global Styles, which can be found in the Block Editor.
sv_SE: Du kan ändra dina typsnitt med hjälp av globala stilar, som finns i blockredigeraren.

en: Continue editing
sv_SE: Fortsätt redigera

en: Current
sv_SE: Nuvarande

en: Quotes
sv_SE: Citat

note: translators: link to documentation
en: Account ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
sv_SE: Konto-ID <a href="%s" target="_blank">(instruktioner)</a>:

note: translators: %1$s - URL to manage the widget, %2$s - documentation URL.
en: You need to enter your numeric account ID and UUID for the <a href="%1$s">Mailerlite Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
sv_SE: Du måste ange ditt numeriska konto-ID och UUID för att <a href="%1$s">Mailerlite-widgeten</a> ska fungera på rätt sätt. <a href="%2$s" target="_blank">Fullständiga instruktioner</a>.

en: Display Mailerlite subscriber popup
sv_SE: Visa popup-fönster för Mailerlite-prenumerant

en: Mailerlite subscriber popup
sv_SE: Popup-fönster för Mailerlite-prenumerant

en: Play Slideshow
sv_SE: Spela bildspel

en: Pause Slideshow
sv_SE: Pausa bildspel

en: Previous Slide
sv_SE: Nästa bild

en: Next Slide
sv_SE: Nästa bild

note: translators: %d: Slide number.
en: Go to slide %d
sv_SE: Gå till bild %d

en: Common
sv_SE: Vanlig

en: Blank
sv_SE: Tom

en: Load more posts
sv_SE: Ladda fler inlägg

note: translators: separates last two sponsor names; needs a space on either side.
en:  and
sv_SE:  och

en: Blog Posts
sv_SE: Blogginlägg

[ctx: post author]
en:  and
sv_SE:  och

[ctx: post author]
en: by
sv_SE: av

en: Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.
sv_SE: Något gick fel. Ladda om sidan och/eller försök igen.

en: Loading...
sv_SE: Laddar in …

en: WordPress Icon
sv_SE: WordPress-ikon

en: Proudly powered by WordPress
sv_SE: Drivs med WordPress

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: collapsed
sv_SE: minimerad

en: expanded
sv_SE: expanderad

en: Menu
sv_SE: Meny

[ctx: Default page title]
en: Contact
sv_SE: Kontakt

[ctx: Default page title]
en: About
sv_SE: Om

en: Invalid parent type.
sv_SE: Ogiltig överordnad typ.

en: No templates available. Skipped showing modal window with template selection.
sv_SE: Inga mallar är tillgängliga. Därför visas inte modalfönstret för val av mall.

en: No data received from the vertical API. Skipped showing modal window with template selection.
sv_SE: Inga data har tagits emot från det vertikala API:et. Därför visas inte modalfönstret för val av mall.

en: Back to template part types
sv_SE: Tillbaka till malldelstyper

en: No template part types found.
sv_SE: Inga malldelstyper hittades.

en: Search Template Part Types
sv_SE: Sök malldelstyper

en: Parent Template Part Type:
sv_SE: Överordnad malldelstyp:

en: Parent Template Part Type
sv_SE: Överordnad malldelstyp

en: New Template Part Type
sv_SE: Ny malldelstyp

en: Add New Template Part Type
sv_SE: Lägg till ny malldelstyp

en: Update Template Part Type
sv_SE: Uppdatera malldelstyp

en: View Template Part Type
sv_SE: Visa malldelstyp

en: Edit Template Part Type
sv_SE: Redigera malldelstyp

en: All Template Part Types
sv_SE: Alla malldelstyper

[ctx: admin menu]
en: Template Part Types
sv_SE: Malldelstyper

[ctx: taxonomy singular name]
en: Template Part Type
sv_SE: Malldelstyp

[ctx: taxonomy general name]
en: Template Part Types
sv_SE: Malldelstyper

en: Template part updated.
sv_SE: Malldel uppdaterad.

en: Template part scheduled.
sv_SE: Malldel schemalagd.

en: Template part reverted to draft.
sv_SE: Malldel återställd till utkast.

en: Template part published privately.
sv_SE: Malldel publicerad privat.

en: Template part published.
sv_SE: Malldel publicerad.

en: Template parts list
sv_SE: Lista med malldelar

en: Template parts list navigation
sv_SE: Navigering i lista med malldelar

en: Filter template parts list
sv_SE: Filtrera listan med malldelar

en: No template parts found in Trash.
sv_SE: Inga malldelar hittades i papperskorgen.

en: No template parts found.
sv_SE: Inga malldelar hittades.

en: Search Template Parts
sv_SE: Sök malldelar

en: All Template Parts
sv_SE: Alla malldelar

en: View Template Part
sv_SE: Visa malldel

en: Edit Template Part
sv_SE: Redigera malldel

en: New Template Part
sv_SE: Ny malldel

en: Add New Template Part
sv_SE: Lägg till ny malldel

[ctx: add new on admin bar]
en: Template Part
sv_SE: Malldel

[ctx: admin menu]
en: Template Parts
sv_SE: Malldelar

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
sv_SE: Malldel

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
sv_SE: Malldelar

[ctx: Template]
en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Read more
sv_SE: Läs mer

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
sv_SE: Fortsätt läsa %s

en: Edit
sv_SE: Redigera

[ctx: designating the post author (eg: by John Doe]
en: by
sv_SE: av

en: Featured
sv_SE: Utvalda

en: View all posts
sv_SE: Visa alla inlägg

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%1$s">Kom igång här</a>.

en: There are currently no posts to display.
sv_SE: Det finns för närvarande inga inlägg att visa.

note: Description of the plugin
en: Enhances your page creation workflow within the Block Editor.
sv_SE: Förbättra ditt arbetsflöde för sidskapande med blockredigeraren.
