Plugins - WordPress.com Editing Toolkit - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (71 entries)

en: Fonts
nb_NO: Skrifter

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Current
nb_NO: Nåværende

en: Quotes
nb_NO: Sitater

note: Plugin Name of the plugin
en: WordPress.com Editing Toolkit
nb_NO: WordPress.com redigeringsverktøysett

note: translators: link to documentation
en: Account ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
nb_NO: Konto-ID <a href="%s" target="_blank">(instruksjoner)</a>:

en: Next Slide
nb_NO: Neste lysbilde

note: translators: %d: Slide number.
en: Go to slide %d
nb_NO: Gå til lysbilde %d

en: Play Slideshow
nb_NO: Spill av bildekarusell

en: Pause Slideshow
nb_NO: Pause bildekarusell

en: Previous Slide
nb_NO: Forrige karusellbilde

en: Common
nb_NO: Felles

en: Load more posts
nb_NO: Last flere innlegg

note: translators: separates last two sponsor names; needs a space on either side.
en:  and
nb_NO:  og

en: Blog Posts
nb_NO: Blogginnlegg

[ctx: post author]
en:  and
nb_NO:  og

[ctx: post author]
en: by
nb_NO: av

en: Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.
nb_NO: Noe gikk galt. Vennligst oppfrisk siden og forsøk igjen.

en: Loading...
nb_NO: Laster...

en: WordPress Icon
nb_NO: WordPress-ikon

en: Proudly powered by WordPress
nb_NO: Stolt drevet av WordPress

en: Header
nb_NO: Sidetopp

en: Footer
nb_NO: Sidebunn

en: collapsed
nb_NO: sammentrukket

en: expanded
nb_NO: utvidet

en: Menu
nb_NO: Meny

[ctx: Default page title]
en: Contact
nb_NO: Kontakt

[ctx: Default page title]
en: About
nb_NO: Om

en: Invalid parent type.
nb_NO: Ugyldig foreldertype.

[ctx: Template]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: New Template Part
nb_NO: Ny delmal

en: Add New Template Part
nb_NO: Legg til ny delmal

[ctx: add new on admin bar]
en: Template Part
nb_NO: Delmal

[ctx: admin menu]
en: Template Parts
nb_NO: Delmaler

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
nb_NO: Delmal

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
nb_NO: Delmaler

en: Back to template part types
nb_NO: Tilbake til delmaltyper

en: No template part types found.
nb_NO: Ingen delmaltyper funnet.

en: Search Template Part Types
nb_NO: Søk delmaltyper

en: New Template Part Type
nb_NO: Ny delmaltype

en: Add New Template Part Type
nb_NO: Legg til ny delmaltype

en: Update Template Part Type
nb_NO: Oppdater delmaltype

en: View Template Part Type
nb_NO: Se delmaltype

en: Edit Template Part Type
nb_NO: Rediger delmaltype

en: All Template Part Types
nb_NO: Legg til delmaltyper

[ctx: admin menu]
en: Template Part Types
nb_NO: Delmaltyper

[ctx: taxonomy singular name]
en: Template Part Type
nb_NO: Delmaltype

[ctx: taxonomy general name]
en: Template Part Types
nb_NO: Delmaltyper

en: Template part updated.
nb_NO: Delmal oppdatert.

en: Template part scheduled.
nb_NO: Delmal planlagt.

en: Template part reverted to draft.
nb_NO: Delmal satt tilbake til kladd.

en: Template part published privately.
nb_NO: Delmal privat publisert.

en: Template part published.
nb_NO: Delmal publisert.

en: Template parts list
nb_NO: Delmaloversikt

en: Template parts list navigation
nb_NO: Navigering i delmaloversikt

en: Filter template parts list
nb_NO: Filtrer delmaloversikt

en: No template parts found in Trash.
nb_NO: Ingen delmaler funnet i papirkurven.

en: No template parts found.
nb_NO: Ingen delmaler funnet.

en: Search Template Parts
nb_NO: Søk delmaler

en: All Template Parts
nb_NO: Alle delmaler

en: View Template Part
nb_NO: Se delmal

en: Edit Template Part
nb_NO: Rediger delmal

en: Read more
nb_NO: Les mer

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
nb_NO: Fortsett å lese %s

en: Edit
nb_NO: Rediger

[ctx: designating the post author (eg: by John Doe]
en: by
nb_NO: av

en: Featured
nb_NO: Fremhevede

en: View all posts
nb_NO: Se alle innlegg

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
nb_NO: Klar til å publisere ditt første innlegg? <a href="%1$s">Kom i gang her</a>.

en: There are currently no posts to display.
nb_NO: Det er for tiden ingen innlegg å vise.

note: Description of the plugin
en: Enhances your page creation workflow within the Block Editor.
nb_NO: Forbedre din arbeidsflyt for sidebygging i blokkredigeringen.
