gravity-forms-zero-spam - en to nb_NO translation catalogue (175 entries)

en: 0 = no limit.
nb_NO: 0 = ingen grense.

en: 1 rule imported.
nb_NO: 1 regel importert.

en: A link to the plugin settings page. Text inside the variables will be the link text. Make sure to include both the opening and closing variables.
nb_NO: En lenke til plugin-innstillingssiden. Teksten inne i variablene vil være lenketeksten. Sørg for å inkludere både åpne- og lukkede variabler.

en: A list of forms and the number of spam entries since the last report.
nb_NO: En liste over skjemaer og antall søppelpostoppføringer siden forrige rapport.

en: A spam report email will be sent when the specified number of spam entries is reached.
nb_NO: En e-post med spamrapport vil bli sendt når det angitte antallet spamoppføringer er nådd.

en: A valid form_id is required.
nb_NO: En gyldig form_id er påkrevd.

en: AI classified this submission as spam.
nb_NO: AI klassifiserte denne innsendingen som spam.

en: AI instructions
nb_NO: AI-instruksjoner

en: AI instructions for this form
nb_NO: AI-instruksjoner for dette skjemaet

en: AI review or rescue is enabled, but no AI service is configured for text generation. Set one up in [link]Settings > Connectors[/link].
nb_NO: AI-gjennomgang eller redning er aktivert, men ingen AI-tjeneste er konfigurert for tekstgenerering. Sett opp en i [link]Innstillinger > Tilkoblinger[/link].

en: AI service
nb_NO: AI-tjeneste

en: AI spam protection
nb_NO: AI-spamvern

en: Action
nb_NO: Handling

en: Add Rule
nb_NO: Legg til regel

en: Add rules to block, flag, or log submissions based on the email entered in this field. Rules can extend or replace the
nb_NO: Legg til regler for å blokkere, merke eller logge innsendinger basert på e-posten som er skrevet inn i dette feltet. Regler kan utvide eller erstatte

en: Add rules to block, flag, or log submissions based on the email entered in this field. Rules can extend or replace the global rejection rules.
nb_NO: Legg til regler for å blokkere, merke eller logge innsendinger basert på e-posten som er skrevet inn i dette feltet. Regler kan utvide eller erstatte de globale avvisningsreglene.

en: Advanced AI settings
nb_NO: Avanserte AI-innstillinger

en: After a submission passes the normal spam checks, AI reads it and flags it as spam if it looks suspicious.
nb_NO: Etter at en innsending har bestått de vanlige spam-sjekkene, leser AI den og merker den som spam hvis den virker mistenkelig.

en: Anti-Spam Expiration
nb_NO: Utløpstid for anti-søppelpost

en: Automatic (site default)
nb_NO: Automatisk (nettstedets standard)

en: Automatic uses the site default AI service.
nb_NO: Automatisk bruker nettstedets standard AI-tjeneste.

en: Balanced works well for most sites; a restore cannot be undone, so more cautious options are available.
nb_NO: Balansert fungerer godt for de fleste nettsteder; en gjenoppretting kan ikke angres, så mer forsiktige alternativer er tilgjengelige.

en: Balanced — flag when fairly sure (recommended)
nb_NO: Balansert — merk når ganske sikker (anbefalt)

en: Balanced — rescue when fairly sure (recommended)
nb_NO: Balansert — redd når du er ganske sikker (anbefalt)

en: Block
nb_NO: Blokker

en: Block, flag, or log email submissions matching specific addresses, domains, or patterns. Rules apply to all email fields unless overridden per field.
nb_NO: Blokker, merk eller loggfør e-postinnsendinger som samsvarer med bestemte adresser, domener eller mønstre. Regler gjelder for alle e-postfelt med mindre det overstyres per felt.

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Catch spam the token check misses
nb_NO: Fang spam som token-sjekken overser

en: Cautious — rescue only when very sure
nb_NO: Forsiktig — redd bare når du er veldig sikker

en: Chooses which configured AI service Zero Spam uses to review submissions.
nb_NO: Velger hvilken konfigurert AI-tjeneste Zero Spam bruker for å gjennomgå innsendinger.

en: Classify it as spam only when it is clearly unsolicited, deceptive, malicious, automated, or sent in bulk.
nb_NO: Klassifiser det som spam bare når det tydelig er uønsket, villedende, ondsinnet, automatisert eller sendt i store mengder.

en: Copies the global AI instructions into this field so you can edit them for this form.
nb_NO: Kopierer de globale AI-instruksjonene til dette feltet slik at du kan redigere dem for dette skjemaet.

en: Copy global instructions
nb_NO: Kopier globale instruksjoner

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Default Validation Message
nb_NO: Standard valideringsmelding

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Disabled: Use Gravity Forms' built-in spam prevention
nb_NO: Deaktivert: Bruk Gravity Forms innebygde søppelpostbeskyttelse

en: Domain
nb_NO: Domene

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address
nb_NO: E-postadresse

en: Email Message
nb_NO: E-postmelding

en: Email Rejection Rules
nb_NO: Regler for avvisning av e-post

en: Email Subject
nb_NO: E-postemne

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Enable Email Rejection Rules
nb_NO: Aktiver regler for avvisning av e-post

en: Enable Zero Spam by Default
nb_NO: Aktiver Zero Spam som standard

en: Enable rejection rules
nb_NO: Aktiver avvisningsregler

en: Enable to fight spam using a simple, effective method that is more effective than the built-in anti-spam honeypot.
nb_NO: Aktiver for å bekjempe spam med en enkel, effektiv metode som er mer effektiv enn den innebygde anti-spam honeypoten.

en: Enabled: Add Zero Spam to Gravity Forms forms
nb_NO: Aktivert: Legg til Zero Spam i Gravity Forms-skjemaer

en: Enhance Gravity Forms to include effective anti-spam measures—without using a CAPTCHA.
nb_NO: Forbedre Gravity Forms med effektive antispam-tiltak—uten å bruke CAPTCHA.

en: Entry limit has to be 1 or more.
nb_NO: Grensen for oppføringer må være 1 eller mer.

en: Expiration length
nb_NO: Utløpslengde

en: Expiration unit
nb_NO: Utløpsenhet

en: Field-Specific Rules
nb_NO: Feltspesifikke regler

en: Flag as Spam
nb_NO: Merk som søppelpost

en: Flag or log email submissions matching specific addresses, domains, or patterns. Rules apply to all email fields unless overridden per field.
nb_NO: Merk eller loggfør e-postinnsendinger som samsvarer med bestemte adresser, domener eller mønstre. Regler gjelder for alle e-postfelt med mindre det overstyres per felt.

en: Form not found.
nb_NO: Skjema ikke funnet.

en: Gravity Forms Zero Spam has been upgraded with improved spam protection. Please clear your page cache to ensure all forms use the new protection. Legacy support ends on %s.
nb_NO: Gravity Forms Zero Spam har blitt oppgradert med forbedret spam-beskyttelse. Vennligst tøm sidebufferen din for å sikre at alle skjemaer bruker den nye beskyttelsen. Legacy-støtten avsluttes %s.

en: How frequently should spam report emails be sent?
nb_NO: Hvor ofte skal e-poster med spamrapporter sendes?

en: How long a spam prevention token remains valid after a visitor loads your form. If form submissions are being incorrectly flagged as spam, try increasing this value. (Default: 7 days)
nb_NO: Hvor lenge en spamforebyggingstoken forblir gyldig etter at en besøkende har lastet inn skjemaet ditt. Hvis skjemainnsendinger feilaktig blir merket som spam, prøv å øke denne verdien. (Standard: 7 dager)

en: How sure must AI be to flag spam?
nb_NO: Hvor sikker må AI være for å merke spam?

en: How sure must AI be to rescue a blocked submission?
nb_NO: Hvor sikker må AI være for å redde et blokkert innsending?

en: If the token check blocks a submission but the content looks genuine, AI can let it through. Only submissions blocked by Zero Spam's token check are eligible; during a token-failure flood this can increase AI usage.
nb_NO: Hvis token-sjekken blokkerer en innsending, men innholdet virker ekte, kan AI slippe den gjennom. Bare innsendinger blokkert av Zero Spams token-sjekk er kvalifisert; under en flom av token-feil kan dette øke AI-bruken.

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import Rules
nb_NO: Importer regler

en: Inherit global rules + add field-specific rules
nb_NO: Arv globale regler + legg til feltspesifikke regler

en: Invalid regular expression.
nb_NO: Ugyldig regulært uttrykk.

en: It can be hard to know when entries are being marked as spam. When enabled, this feature will send an automated spam report, giving you a summary of recent spam entries. If no spam entries have been submitted, no report will be sent.
nb_NO: Det kan være vanskelig å vite når oppføringer blir merket som søppelpost. Når aktivert, vil denne funksjonen sende en automatisk søppelpostrapport som gir deg en oppsummering av nylige søppelpostoppføringer. Hvis ingen søppelpostoppføringer er sendt inn, vil ingen rapport bli sendt.

en: It is better to miss a piece of spam than to block a legitimate submission.
nb_NO: Det er bedre å overse en spam-melding enn å blokkere en legitim innsending.

en: It is possible to enable or disable spam blocking on a per-form basis inside each form's settings.
nb_NO: Det er mulig å aktivere eller deaktivere blokkering av søppelpost per skjema inne i innstillingene for hvert skjema.

en: Know when entries are flagged as spam.
nb_NO: Vite når oppføringer blir flagget som søppelpost.

en: Leave blank to use the global default message.
nb_NO: La stå tomt for å bruke standardmeldingen globalt.

en: Leave blank to use the global instructions.
nb_NO: La stå tomt for å bruke globale instruksjoner.

en: Left out of what AI reads — use for sensitive data.
nb_NO: Utelatt fra hva AI leser — bruk for sensitive data.

en: Legacy spam prevention key no longer accepted. Please clear your page cache.
nb_NO: Legacy-nøkkel for spamforebygging godtas ikke lenger. Vennligst tøm sidebufferen din.

en: Limit AI checks per hour
nb_NO: Begrens AI-sjekker per time

en: Limits how many of this form's submissions are sent to the AI each hour, to control usage.
nb_NO: Begrenser hvor mange innsendinger til dette skjemaet som sendes til AI hver time, for å kontrollere bruken.

en: Link opens in a new tab
nb_NO: Lenken åpnes i en ny fane

en: Log Only
nb_NO: Bare logg

en: Minimum confidence must be a number between 0.5 and 1.
nb_NO: Minimum tillit må være et tall mellom 0,5 og 1.

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: No rules defined yet.
nb_NO: Ingen regler definert ennå.

en: No valid rules found to import.
nb_NO: Ingen gyldige regler funnet for import.

en: Note: Depending on site traffic, time-based reports may not always be sent at the scheduled frequency. {{link}}See how to set up a "cron" to make this more reliable{{/link}}.
nb_NO: Merk: Avhengig av nettstedets trafikk, kan tidsbaserte rapporter ikke alltid sendes med planlagt frekvens. {{link}}Se hvordan du setter opp en «cron» for å gjøre dette mer pålitelig{{/link}}.

en: Once Monthly
nb_NO: En gang i måneden

en: Paste values, one per line or comma-separated. Auto-detected as Domain or Email type.
nb_NO: Lim inn verdier, én per linje eller kommaseparert. Oppdages automatisk som domene- eller e-posttype.

en: Please enter a valid domain.
nb_NO: Vennligst skriv inn et gyldig domene.

en: Please enter a valid email address.
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse.

en: Please enter at least 1 day.
nb_NO: Vennligst oppgi minst 1 dag.

en: Please enter at least 1 hour.
nb_NO: Vennligst oppgi minst 1 time.

en: Please select hours or days.
nb_NO: Vennligst velg timer eller dager.

en: Prevent spam using Gravity Forms Zero Spam
nb_NO: Forebygg spam med Gravity Forms Zero Spam

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove this rule?
nb_NO: Fjern denne regelen?

en: Requires Gravity Forms 2.9.15+
nb_NO: Krever Gravity Forms 2.9.15+

en: Rescue always runs during submission, before notifications are sent.
nb_NO: Redning kjører alltid under innsending, før varsler sendes.

en: Rescue good submissions blocked by mistake
nb_NO: Redde gode innsendinger som ble blokkert ved en feil

en: Return JSON matching the supplied schema.
nb_NO: Returner JSON som samsvarer med den leverte skjemaet.

en: Review this Gravity Forms submission and decide whether it is spam.
nb_NO: Gjennomgå denne Gravity Forms-innsendelsen og avgjør om det er spam.

en: Reviews submissions blocked by Zero Spam's own token check (not Akismet, the honeypot, or email rules). Always runs before notifications are sent.
nb_NO: Gjennomgår innsendinger blokkert av Zero Spams egen token-sjekk (ikke Akismet, honningkrukke eller e-postregler). Kjører alltid før varsler sendes.

en: Reviews submissions that were allowed through — a second opinion to catch bots that defeated the token check.
nb_NO: Gjennomgår innsendinger som ble tillatt — en annen vurdering for å fange roboter som slo token-sjekken.

en: Rule Mode
nb_NO: Regelmodus

en: Rules
nb_NO: Regler

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Selected fields are left out of the content the AI reviews — use this for fields with sensitive data.
nb_NO: Valgte felt utelates fra innholdet AI vurderer — bruk dette for felt med sensitive data.

en: Send Email & Save Settings
nb_NO: Send e-post og lagre innstillinger

en: Send Test Email & Save Settings
nb_NO: Send testepost og lagre innstillinger

en: Send spam report to this email address.
nb_NO: Send spamrapport til denne e-postadressen.

en: Sets how confident AI must be before Zero Spam marks a submission as spam.
nb_NO: Setter hvor sikker AI må være før Zero Spam markerer en innsending som spam.

en: Sets how confident AI must be before Zero Spam restores a submission blocked by the token check.
nb_NO: Angir hvor sikker AI må være før Zero Spam gjenoppretter en innsending som ble blokkert av token-sjekken.

en: Short expiration times may cause false positives on sites with page caching.
nb_NO: Korte utløpstidspunkter kan føre til falske positive på nettsteder med sidebufring.

en: Shown when action is "Block". Can be overridden per email field.
nb_NO: Vises når handlingen er «Blokker». Kan overstyres per e-postfelt.

en: Skip these fields
nb_NO: Hopp over disse feltene

en: Skipped 1 invalid value.
nb_NO: Hoppet over 1 ugyldig verdi.

en: Skipped [count] invalid values.
nb_NO: Hoppet over [count] ugyldige verdier.

en: Some rules use the Block action, which requires Gravity Forms 2.9.15+. These rules are inactive until you update.
nb_NO: Noen regler bruker blokkering, som krever Gravity Forms 2.9.15+. Disse reglene er inaktive til du oppdaterer.

en: Spam Blocking
nb_NO: Blokkering av søppelpost

en: Spam Entry Threshold
nb_NO: Terskel for spamoppføringer

en: Spam Report Email
nb_NO: E-post for søppelpostrapport

en: Spam Report Frequency
nb_NO: Frekvens for spamrapport

en: Strict — only flag when very sure
nb_NO: Streng — flagg bare når du er helt sikker

en: Stricter = fewer real submissions flagged, but more spam may slip through.
nb_NO: Strengere = færre ekte innsendinger merket, men mer spam kan slippe gjennom.

en: Tell the AI how to evaluate submissions — what counts as spam for your site and what doesn't.
nb_NO: Fortell AI hvordan innsendinger skal vurderes — hva som regnes som spam for ditt nettsted og hva som ikke gjør det.

en: Tell the AI how to evaluate this form's submissions.
nb_NO: Fortell AI hvordan den skal evaluere innsendingene til dette skjemaet.

en: Tell the AI what counts as spam on your site. These instructions are used by both tools above; the default works well for most sites.
nb_NO: Fortell AI hva som regnes som spam på ditt nettsted. Disse instruksjonene brukes av begge verktøyene over; standarden fungerer godt for de fleste nettsteder.

en: The confidence value reports how certain you are of the classification you return, whether spam or legitimate. It is not a measure of how spam-like the message is.
nb_NO: Tillitverdien rapporterer hvor sikker du er på klassifiseringen du returnerer, enten det er spam eller legitimt. Den er ikke et mål på hvor spam-lignende meldingen er.

en: The email address you entered is not allowed. Please use a different email address.
nb_NO: E-postadressen du skrev inn er ikke tillatt. Vennligst bruk en annen e-postadresse.

en: The email entered is invalid.
nb_NO: Den angitte e-postadressen er ugyldig.

en: The email of the site administrator
nb_NO: E-posten til nettstedsadministratoren

en: The following variables may be used:
nb_NO: Følgende variabler kan brukes:

en: The maximum expiration is 2160 hours (90 days).
nb_NO: Maksimal utløpstid er 2160 timer (90 dager).

en: The maximum expiration is 90 days.
nb_NO: Maksimal utløpstid er 90 dager.

en: The name of this website
nb_NO: Navnet på dette nettstedet

en: The reason must be concise and must not quote personal data such as names or email addresses.
nb_NO: Grunnen må være kortfattet og må ikke sitere personopplysninger som navn eller e-postadresser.

en: The selected AI service is no longer available; switch to Automatic, choose another service, or update connectors in [link]Settings > Connectors[/link].
nb_NO: Den valgte AI-tjenesten er ikke lenger tilgjengelig; bytt til Automatisk, velg en annen tjeneste, eller oppdater tilkoblinger i [link]Innstillinger > Tilkoblinger[/link].

en: The spam prevention token format is invalid.
nb_NO: Formatet på spamforebyggingstoken er ugyldig.

en: The spam prevention token has expired. This may be caused by page caching.
nb_NO: Spamforebyggingstoken har utløpt. Dette kan skyldes sidebufring.

en: The spam prevention token signature is invalid.
nb_NO: Signaturen for spamforebyggingstokenet er ugyldig.

en: The spam prevention token was issued for a different form.
nb_NO: Spamforebyggingstoken ble utstedt for et annet skjema.

en: The submission did not include a spam prevention token.
nb_NO: Innsendingen inkluderte ikke en spamforebyggingstoken.

en: The submitted key is invalid.
nb_NO: Den innsendte nøkkelen er ugyldig.

en: The total number of spam emails received since the last report.
nb_NO: Totalt antall mottatte søppelpost-e-poster siden forrige rapport.

en: This entry has been marked as spam.
nb_NO: Denne oppføringen er merket som spam.

en: This feature works with any spam filter, including the Gravity Forms spam honeypot, Gravity Forms Zero Spam, reCAPTCHA, or others.
nb_NO: Denne funksjonen fungerer med alle søppelpostfiltre, inkludert Gravity Forms søppelposthoneypot, Gravity Forms Zero Spam, reCAPTCHA eller andre.

en: Threshold-Based
nb_NO: Terskelbasert

en: To modify or disable this email, visit {{settings_link}}the Gravity Forms Zero Spam settings page{{/settings_link}}.
nb_NO: For å endre eller deaktivere denne e-posten, besøk {{settings_link}}innstillingssiden for Gravity Forms Zero Spam{{/settings_link}}.

en: Too many requests. Please try again later.
nb_NO: For mange forespørsler. Vennligst prøv igjen senere.

en: Treat ordinary customer messages — questions, support requests, quote requests, bookings, job applications, and other coherent human inquiries — as legitimate, even when they are brief or short on detail.
nb_NO: Behandle vanlige kundemeldinger — spørsmål, supporthenvendelser, pristilbud, bestillinger, jobbsøknader og andre sammenhengende menneskelige henvendelser — som legitime, selv når de er korte eller mangler detaljer.

en: Twice Daily
nb_NO: To ganger daglig

en: Upgrading to Gravity Forms 2.9.15 or higher enables the ability to configure rules that block matching form submissions.
nb_NO: Oppgradering til Gravity Forms 2.9.15 eller høyere aktiverer muligheten til å konfigurere regler som blokkerer samsvarende skjema-innsendinger.

en: Use 0.85 to 0.97 when your classification is probable but some context is missing or mixed.
nb_NO: Bruk 0,85 til 0,97 når klassifiseringen din er sannsynlig, men noe kontekst mangler eller er blandet.

en: Use a value below 0.85 only when the submission is genuinely ambiguous or too sparse to judge.
nb_NO: Bruk en verdi under 0,85 bare når innsendingen virkelig er tvetydig eller for knapp til å bedømme.

en: Use only field-specific rules (ignore global)
nb_NO: Bruk kun feltspesifikke regler (ignorer globale)

en: Use only the form title, source path, field labels, field types, and submitted values provided, and do not guess about missing context.
nb_NO: Bruk kun skjemaets tittel, kildebanen, feltetiketter, felttyper og innsendte verdier, og ikke gjett på manglende kontekst.

en: Validation Message (optional)
nb_NO: Valideringsmelding (valgfritt)

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Very cautious — rescue only when almost certain
nb_NO: Veldig forsiktig — redd bare når du er nesten sikker

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: When enabled, AI can restore this form's submissions that the Zero Spam token check flagged but the content appears legitimate.
nb_NO: Når aktivert, kan AI gjenopprette innsendinger til dette skjemaet som Zero Spam token-sjekken har flagget, men innholdet ser legitimt ut.

en: When enabled, the AI reads each submission to this form and flags it as spam if the content looks suspicious.
nb_NO: Når aktivert, leser AI hver innsending til dette skjemaet og flagger den som søppelpost hvis innholdet virker mistenkelig.

en: When the classification is clear, report high confidence: use 0.98 to 1.00 for obvious spam, and equally for an ordinary, coherent human submission that shows no spam signals.
nb_NO: Når klassifiseringen er tydelig, rapporter høy tillit: bruk 0,98 til 1,00 for åpenbar spam, og like mye for en vanlig, sammenhengende menneskelig innsending uten spam-signaler.

en: Wildcard
nb_NO: Jokertegn

en: You have received {{total_spam_count}} spam entries from the following form(s):
nb_NO: Du har mottatt {{total_spam_count}} søppelpostoppføringer fra følgende skjema(er):

en: Your Gravity Forms spam report for {{site_name}}
nb_NO: Din Gravity Forms spamrapport for {{site_name}}

en: Zero Spam blocks most spam with an invisible token check before AI is involved. Turn on the tools below to let AI handle the edge cases — catching spam that slips past, or rescuing real submissions blocked by mistake. Both use the same instructions and the same {{link}}AI service{{/link}}.
nb_NO: Zero Spam blokkerer mesteparten av spam med en usynlig token-sjekk før AI er involvert. Slå på verktøyene nedenfor for å la AI håndtere gråsone-tilfellene — fange spam som glipper forbi, eller redde ekte innsendinger som ble blokkert ved en feil. Begge bruker de samme instruksjonene og samme {{link}}AI-tjeneste{{/link}}.

en: Zero Spam is not enabled for this form.
nb_NO: Zero Spam er ikke aktivert for dette skjemaet.

en: Zero Spam: AI recovered this submission as legitimate (confidence [confidence]).
nb_NO: Zero Spam: AI gjenopprettet denne innsendingen som legitim (tillit [confidence]).

en: [count] rules imported.
nb_NO: [count] regler importert.

en: days
nb_NO: dager

en: e.g., spamdomain.com
nb_NO: f.eks. spamdomain.com

en: global rejection rules
nb_NO: de globale avvisningsreglene

en: hours
nb_NO: timer

en: spam entry | spam entries
nb_NO[0]: spamoppføring
nb_NO[1]: spamoppføringer
