gravity-forms-zero-spam - en to fi translation catalogue (178 entries)

en: 0 = no limit.
fi: 0 = ei rajoitusta.

en: 1 rule imported.
fi: 1 sääntö tuotu.

en: A link to the plugin settings page. Text inside the variables will be the link text. Make sure to include both the opening and closing variables.
fi: Linkki lisäosan asetussivulle. Muuttujien sisällä oleva teksti on linkin teksti. Varmista, että sisällytät sekä avaavan että sulkevan muuttujan.

en: A list of forms and the number of spam entries since the last report.
fi: Lista lomakkeista ja roskapostimerkintöjen määrästä viimeisimmän raportin jälkeen.

en: A spam report email will be sent when the specified number of spam entries is reached.
fi: Roskapostiraportti lähetetään, kun määritelty määrä roskapostimerkintöjä on saavutettu.

en: A valid form_id is required.
fi: Voimassa oleva form_id on vaadittu.

en: AI classified this submission as spam.
fi: Tekoäly luokitteli tämän lähetyksen roskapostiksi.

en: AI instructions
fi: Tekoälyohjeet

en: AI instructions for this form
fi: Tekoälyn ohjeet tälle lomakkeelle

en: AI review or rescue is enabled, but no AI service is configured for text generation. Set one up in [link]Settings > Connectors[/link].
fi: Tekoälytarkistus tai pelastus on käytössä, mutta tekstin generointiin ei ole määritetty tekoälypalvelua. Määritä sellainen kohdassa [link]Asetukset > Liittimet[/link].

en: AI service
fi: Tekoälypalvelu

en: AI spam protection
fi: Tekoälypohjainen roskapostisuojaus

en: Action
fi: Toiminto

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Add rules to block, flag, or log submissions based on the email entered in this field. Rules can extend or replace the
fi: Lisää sääntöjä, jotka estävät, merkitsevät tai kirjaavat lähetykset tämän kenttään syötetyn sähköpostin perusteella. Säännöt voivat laajentaa tai korvata

en: Add rules to block, flag, or log submissions based on the email entered in this field. Rules can extend or replace the global rejection rules.
fi: Lisää sääntöjä, jotka estävät, merkitsevät tai kirjaavat lähetykset tämän kenttään syötetyn sähköpostin perusteella. Säännöt voivat laajentaa tai korvata globaalit hylkäyssäännöt.

en: Advanced AI settings
fi: Edistyneet tekoälyasetukset

en: After a submission passes the normal spam checks, AI reads it and flags it as spam if it looks suspicious.
fi: Kun lähetys läpäisee normaalit roskapostitarkistukset, tekoäly lukee sen ja merkitsee roskapostiksi, jos se vaikuttaa epäilyttävältä.

en: Anti-Spam Expiration
fi: Roskapostin esto vanhenee

en: Automatic (site default)
fi: Automaattinen (sivuston oletus)

en: Automatic uses the site default AI service.
fi: Automaattinen käyttää sivuston oletustekoälypalvelua.

en: Balanced works well for most sites; a restore cannot be undone, so more cautious options are available.
fi: Tasapainoinen toimii hyvin useimmilla sivustoilla; palautusta ei voi peruuttaa, joten käytettävissä on varovaisempia vaihtoehtoja.

en: Balanced — flag when fairly sure (recommended)
fi: Tasapainoinen — merkitse, kun on melko varma (suositus)

en: Balanced — rescue when fairly sure (recommended)
fi: Tasapainoinen — pelasta, kun on melko varma (suositeltu)

en: Block
fi: Estä

en: Block, flag, or log email submissions matching specific addresses, domains, or patterns. Rules apply to all email fields unless overridden per field.
fi: Estä, merkitse tai kirjaa sähköpostilähetykset, jotka vastaavat tiettyjä osoitteita, domaineja tai malleja. Säännöt koskevat kaikkia sähköpostikenttiä, ellei niitä ohiteta kenttäkohtaisesti.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Catch spam the token check misses
fi: Tartu roskapostiin, jonka tunnistetarkistus ohittaa

en: Cautious — rescue only when very sure
fi: Varovainen — pelasta vain, kun on hyvin varma

en: Chooses which configured AI service Zero Spam uses to review submissions.
fi: Valitsee, mitä määritettyä tekoälypalvelua Zero Spam käyttää lähetysten tarkistamiseen.

en: Classify it as spam only when it is clearly unsolicited, deceptive, malicious, automated, or sent in bulk.
fi: Luokittele se roskapostiksi vain, jos se on selvästi ei-toivottu, harhaanjohtava, haitallinen, automatisoitu tai lähetetty massana.

en: Copies the global AI instructions into this field so you can edit them for this form.
fi: Kopioi globaalit tekoälyohjeet tähän kenttään, jotta voit muokata niitä tätä lomaketta varten.

en: Copy global instructions
fi: Kopioi globaalit ohjeet

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Default Validation Message
fi: Oletustarkistuksen viesti

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disabled: Use Gravity Forms' built-in spam prevention
fi: Pois käytöstä: Käytä Gravity Forms -sisäänrakennettua roskapostinestoa

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Message
fi: Sähköpostiviesti

en: Email Rejection Rules
fi: Sähköpostin hylkäyssäännöt

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable Email Rejection Rules
fi: Ota käyttöön sähköpostin hylkäyssäännöt

en: Enable Zero Spam by Default
fi: Ota Zero Spam käyttöön oletuksena

en: Enable rejection rules
fi: Ota hylkäyssäännöt käyttöön

en: Enable to fight spam using a simple, effective method that is more effective than the built-in anti-spam honeypot.
fi: Ota käyttöön roskapostin torjumiseksi yksinkertainen ja tehokas menetelmä, joka on tehokkaampi kuin sisäänrakennettu roskapostin hunajapurkki.

en: Enabled: Add Zero Spam to Gravity Forms forms
fi: Käytössä: Lisää Zero Spam Gravity Forms -lomakkeisiin

en: Enhance Gravity Forms to include effective anti-spam measures—without using a CAPTCHA.
fi: Paranna Gravity Formsia tehokkailla roskapostinesto-ominaisuuksilla—ilman CAPTCHAa.

en: Entry limit has to be 1 or more.
fi: Merkintörajan on oltava vähintään 1.

en: Expiration length
fi: Voimassaoloajan pituus

en: Expiration unit
fi: Voimassaoloajan yksikkö

en: Field-Specific Rules
fi: Kenttäkohtaiset säännöt

en: Flag as Spam
fi: Merkitse roskapostiksi

en: Flag or log email submissions matching specific addresses, domains, or patterns. Rules apply to all email fields unless overridden per field.
fi: Merkitse tai kirjaa sähköpostilähetykset, jotka vastaavat tiettyjä osoitteita, domaineja tai malleja. Säännöt koskevat kaikkia sähköpostikenttiä, ellei niitä ohiteta kenttäkohtaisesti.

en: Form not found.
fi: Lomaketta ei löytynyt.

en: Gravity Forms Zero Spam has been upgraded with improved spam protection. Please clear your page cache to ensure all forms use the new protection. Legacy support ends on %s.
fi: Gravity Forms Zero Spam on päivitetty parannetulla roskapostisuojauksella. Tyhjennä sivun välimuisti varmistaaksesi, että kaikki lomakkeet käyttävät uutta suojausta. Perintötuki päättyy %s.

en: How frequently should spam report emails be sent?
fi: Kuinka usein roskapostiraporttien sähköpostit tulisi lähettää?

en: How long a spam prevention token remains valid after a visitor loads your form. If form submissions are being incorrectly flagged as spam, try increasing this value. (Default: 7 days)
fi: Kuinka kauan roskapostinestotunnus on voimassa sen jälkeen, kun kävijä lataa lomakkeesi. Jos lomakkeen lähetykset merkitään virheellisesti roskapostiksi, kokeile suurentaa tätä arvoa. (Oletus: 7 päivää)

en: How sure must AI be to flag spam?
fi: Kuinka varma tekoälyn on oltava merkkiäkseen roskapostiksi?

en: How sure must AI be to rescue a blocked submission?
fi: Kuinka varma tekoälyn on oltava pelastaakseen estetty lähetys?

en: If the token check blocks a submission but the content looks genuine, AI can let it through. Only submissions blocked by Zero Spam's token check are eligible; during a token-failure flood this can increase AI usage.
fi: Jos tunnistetarkistus estää lähetyksen mutta sisältö vaikuttaa aidoilta, tekoäly voi päästää sen läpi. Vain Zero Spamin tunnistetarkistuksen estämät lähetykset ovat kelvollisia; tunnistetarkistuksen massavirhetilanteessa tämä voi lisätä tekoälyn käyttöä.

en: Import
fi: Tuo

en: Import Rules
fi: Tuo säännöt

en: Inherit global rules + add field-specific rules
fi: Peri globaalit säännöt + lisää kenttäkohtaiset säännöt

en: Invalid regular expression.
fi: Virheellinen säännöllinen lauseke.

en: It can be hard to know when entries are being marked as spam. When enabled, this feature will send an automated spam report, giving you a summary of recent spam entries. If no spam entries have been submitted, no report will be sent.
fi: Roskapostimerkintöjen tunnistaminen voi olla vaikeaa. Kun tämä ominaisuus on käytössä, se lähettää automaattisen roskapostiraportin, joka antaa yhteenvedon viimeaikaisista roskapostimerkinnöistä. Jos roskapostimerkintöjä ei ole lähetetty, raporttia ei lähetetä.

en: It is better to miss a piece of spam than to block a legitimate submission.
fi: On parempi jättää pala roskapostia huomaamatta kuin estää laillinen lähetys.

en: It is possible to enable or disable spam blocking on a per-form basis inside each form's settings.
fi: Roskapostin eston voi ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä lomakekohtaisesti kunkin lomakkeen asetuksissa.

en: Know when entries are flagged as spam.
fi: Tiedä, milloin merkinnät on merkitty roskapostiksi.

en: Leave blank to use the global default message.
fi: Jätä tyhjäksi käyttääksesi globaalin oletusviestin.

en: Leave blank to use the global instructions.
fi: Jätä tyhjäksi käyttääksesi yleisiä ohjeita.

en: Left out of what AI reads — use for sensitive data.
fi: Jätetään pois tekoälyn lukemasta sisällöstä — käytä arkaluonteisille tiedoille.

en: Legacy spam prevention key no longer accepted. Please clear your page cache.
fi: Vanhaa roskapostin eston avainta ei enää hyväksytä. Tyhjennä sivun välimuisti.

en: Limit AI checks per hour
fi: Rajoita tekoälytarkistukset tunnissa

en: Limits how many of this form's submissions are sent to the AI each hour, to control usage.
fi: Rajoittaa, kuinka monta tämän lomakkeen lähetystä lähetetään tekoälylle tunnissa käytön hallitsemiseksi.

en: Link opens in a new tab
fi: Linkki avautuu uuteen välilehteen

en: Log Only
fi: Kirjaa vain

en: Minimum confidence must be a number between 0.5 and 1.
fi: Minimivarmuusarvon on oltava luku välillä 0,5–1.

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: No rules defined yet.
fi: Sääntöjä ei ole vielä määritelty.

en: No valid rules found to import.
fi: Tuontiin ei löytynyt kelvollisia sääntöjä.

en: Note: Depending on site traffic, time-based reports may not always be sent at the scheduled frequency. {{link}}See how to set up a "cron" to make this more reliable{{/link}}.
fi: Huomaa: Sivuston liikenteestä riippuen aikaperusteisia raportteja ei välttämättä aina lähetetä ajoitetulla taajuudella. {{link}}Katso, kuinka voit määrittää "cronin" tämän luotettavuuden parantamiseksi{{/link}}.

en: Once Monthly
fi: Kerran kuukaudessa

en: Paste values, one per line or comma-separated. Auto-detected as Domain or Email type.
fi: Liitä arvot, yksi per rivi tai pilkuilla erotettuna. Tyyppi tunnistetaan automaattisesti domainiksi tai sähköpostiksi.

en: Please enter a valid domain.
fi: Syötä kelvollinen domain.

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Please enter at least 1 day.
fi: Anna vähintään 1 päivä.

en: Please enter at least 1 hour.
fi: Anna vähintään 1 tunti.

en: Please select hours or days.
fi: Valitse tunnit tai päivät.

en: Prevent spam using Gravity Forms Zero Spam
fi: Estä roskaposti Gravity Forms Zero Spamilla

en: Regex
fi: Säännöllinen lauseke

en: Remove
fi: Poista

en: Remove this rule?
fi: Poistetaanko tämä sääntö?

en: Requires Gravity Forms 2.9.15+
fi: Vaatii Gravity Forms 2.9.15+ -version

en: Rescue always runs during submission, before notifications are sent.
fi: Pelastus suoritetaan aina lähetyksen yhteydessä, ennen ilmoitusten lähettämistä.

en: Rescue good submissions blocked by mistake
fi: Pelasta virheellisesti estetyt hyvät lähetykset

en: Return JSON matching the supplied schema.
fi: Palauta JSON, joka vastaa annettua kaavaa.

en: Review this Gravity Forms submission and decide whether it is spam.
fi: Tarkista tämä Gravity Forms -lähetys ja päätä, onko se roskapostia.

en: Reviews submissions blocked by Zero Spam's own token check (not Akismet, the honeypot, or email rules). Always runs before notifications are sent.
fi: Tarkistaa Zero Spamin oman tunnistetarkistuksen estämät lähetykset (ei Akismetia, hunajapurkkia tai sähköpostisääntöjä). Ajetaan aina ennen ilmoitusten lähettämistä.

en: Reviews submissions that were allowed through — a second opinion to catch bots that defeated the token check.
fi: Tarkistaa hyväksytyt lähetykset — toinen mielipide bottien havaitsemiseksi, jotka ohittivat tunnistetarkistuksen.

en: Rule Mode
fi: Sääntötila

en: Rules
fi: Säännöt

en: Save
fi: Tallenna

en: Selected fields are left out of the content the AI reviews — use this for fields with sensitive data.
fi: Valitut kentät jätetään pois tekoälyn tarkastamasta sisällöstä — käytä tätä kentille, joissa on arkaluonteisia tietoja.

en: Send Email & Save Settings
fi: Lähetä sähköposti ja tallenna asetukset

en: Send Test Email & Save Settings
fi: Lähetä testisähköposti ja tallenna asetukset

en: Send spam report to this email address.
fi: Lähetä roskapostiraportti tähän sähköpostiosoitteeseen.

en: Sets how confident AI must be before Zero Spam marks a submission as spam.
fi: Asettaa, kuinka luottavainen tekoälyn on oltava ennen kuin Zero Spam merkitsee lähetyksen roskapostiksi.

en: Sets how confident AI must be before Zero Spam restores a submission blocked by the token check.
fi: Määrittää, kuinka varma tekoälyn on oltava, ennen kuin Zero Spam palauttaa token-tarkistuksen estämän lähetyksen.

en: Short expiration times may cause false positives on sites with page caching.
fi: Lyhyet voimassaoloajat voivat aiheuttaa virheellisiä positiivisia tuloksia sivustoilla, joissa on sivun välimuistitus.

en: Shown when action is "Block". Can be overridden per email field.
fi: Näytetään, kun toiminto on "Estä". Voidaan ohittaa sähköpostikenttäkohtaisesti.

en: Skip these fields
fi: Ohita nämä kentät

en: Skipped 1 invalid value.
fi: Ohitettu 1 virheellinen arvo.

en: Skipped [count] invalid values.
fi: [count] virheellistä arvoa ohitettu.

en: Some rules use the Block action, which requires Gravity Forms 2.9.15+. These rules are inactive until you update.
fi: Jotkin säännöt käyttävät Estä-toimintoa, joka vaatii Gravity Forms 2.9.15+ -version. Nämä säännöt ovat passiivisia, kunnes päivität.

en: Spam Blocking
fi: Roskapostin estäminen

en: Spam Entry Threshold
fi: Roskapostimerkintöjen kynnysarvo

en: Spam Report Email
fi: Roskapostiraportin sähköposti

en: Spam Report Frequency
fi: Roskapostiraportin lähetysväli

en: Strict — only flag when very sure
fi: Tiukka — merkitse vain, kun on hyvin varma

en: Stricter = fewer real submissions flagged, but more spam may slip through.
fi: Tiukempi = vähemmän oikeita lähetyksiä merkitty, mutta enemmän roskapostia voi päästä läpi.

en: Tell the AI how to evaluate submissions — what counts as spam for your site and what doesn't.
fi: Kerro tekoälylle, miten arvioida lähetyksiä — mikä on roskapostia sivustollasi ja mikä ei.

en: Tell the AI how to evaluate this form's submissions.
fi: Kerro tekoälylle, miten arvioida tämän lomakkeen lähetykset.

en: Tell the AI what counts as spam on your site. These instructions are used by both tools above; the default works well for most sites.
fi: Kerro tekoälylle, mikä sivustollasi on roskapostia. Näitä ohjeita käyttävät molemmat yllä olevat työkalut; oletus toimii hyvin useimmilla sivustoilla.

en: The confidence value reports how certain you are of the classification you return, whether spam or legitimate. It is not a measure of how spam-like the message is.
fi: Varmuusarvo kertoo, kuinka varma olet palauttamistasi luokituksista, olipa kyse roskapostista tai laillisesta viestistä. Se ei mittaa viestin roskapostimaisuutta.

en: The email address you entered is not allowed. Please use a different email address.
fi: Antamasi sähköpostiosoite ei ole sallittu. Käytäthän toista sähköpostiosoitetta.

en: The email entered is invalid.
fi: Syötetty sähköposti ei ole kelvollinen.

en: The email of the site administrator
fi: Sivuston ylläpitäjän sähköpostiosoite

en: The following variables may be used:
fi: Seuraavia muuttujia voidaan käyttää:

[ctx: The heading inside the email body.]
en: Gravity Forms Spam Report
fi: Gravity Forms Roskapostiraportti

en: The maximum expiration is 2160 hours (90 days).
fi: Suurin voimassaoloaika on 2160 tuntia (90 päivää).

en: The maximum expiration is 90 days.
fi: Suurin voimassaoloaika on 90 päivää.

en: The name of this website
fi: Tämän verkkosivuston nimi

en: The reason must be concise and must not quote personal data such as names or email addresses.
fi: Syy on oltava ytimekäs, eikä siinä saa lainata henkilötietoja, kuten nimiä tai sähköpostiosoitteita.

en: The selected AI service is no longer available; switch to Automatic, choose another service, or update connectors in [link]Settings > Connectors[/link].
fi: Valittu tekoälypalvelu ei ole enää käytettävissä; vaihda automaattiseksi, valitse toinen palvelu tai päivitä liittimet kohdassa [link]Asetukset > Liittimet[/link].

en: The spam prevention token format is invalid.
fi: Roskapostinestotunnuksen muoto on virheellinen.

en: The spam prevention token has expired. This may be caused by page caching.
fi: Roskapostinestotunnus on vanhentunut. Tämä voi johtua sivun välimuistista.

en: The spam prevention token signature is invalid.
fi: Roskapostin estomerkinnän allekirjoitus on virheellinen.

en: The spam prevention token was issued for a different form.
fi: Roskapostinestotunnus on myönnetty toista lomaketta varten.

en: The submission did not include a spam prevention token.
fi: Lähetys ei sisältänyt roskapostinestotunnusta.

en: The submitted key is invalid.
fi: Lähetetty avain on virheellinen.

en: The total number of spam emails received since the last report.
fi: Roskapostiviestien kokonaismäärä viimeisimmän raportin jälkeen.

en: This entry has been marked as spam.
fi: Tämä merkintä on merkitty roskapostiksi.

en: This feature works with any spam filter, including the Gravity Forms spam honeypot, Gravity Forms Zero Spam, reCAPTCHA, or others.
fi: Tämä ominaisuus toimii minkä tahansa roskapostisuodattimen kanssa, mukaan lukien Gravity Forms -roskapostihoukutin, Gravity Forms Zero Spam, reCAPTCHA tai muut.

en: Threshold-Based
fi: Kynnysarvoperusteinen

en: To modify or disable this email, visit {{settings_link}}the Gravity Forms Zero Spam settings page{{/settings_link}}.
fi: Jos haluat muokata tai poistaa tämän sähköpostin käytöstä, käy {{settings_link}}Gravity Forms Zero Spam -asetussivulla{{/settings_link}}.

en: Too many requests. Please try again later.
fi: Liian monta pyyntöä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Treat ordinary customer messages — questions, support requests, quote requests, bookings, job applications, and other coherent human inquiries — as legitimate, even when they are brief or short on detail.
fi: Kohtele tavallisia asiakasviestejä — kysymyksiä, tukipyyntöjä, tarjouspyyntöjä, varauksia, työhakemuksia ja muita johdonmukaisia ihmisen kyselyjä — laillisina, vaikka ne olisivat lyhyitä tai yksityiskohdiltaan niukkoja.

en: Twice Daily
fi: Kaksi kertaa päivässä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Upgrading to Gravity Forms 2.9.15 or higher enables the ability to configure rules that block matching form submissions.
fi: Päivitys Gravity Forms 2.9.15- tai uudempiin mahdollistaa sääntöjen määrittämisen, jotka estävät vastaavia lomakkeen lähetyksiä.

en: Use 0.85 to 0.97 when your classification is probable but some context is missing or mixed.
fi: Käytä arvoja 0,85–0,97, kun luokitus on todennäköinen, mutta osa asiayhteydestä puuttuu tai on sekoittunut.

en: Use a value below 0.85 only when the submission is genuinely ambiguous or too sparse to judge.
fi: Käytä alle 0,85 olevaa arvoa vain, kun lähetys on aidosti epäselvä tai liian niukka arvioitavaksi.

en: Use only field-specific rules (ignore global)
fi: Käytä vain kenttäkohtaisia sääntöjä (ohita globaalit)

en: Use only the form title, source path, field labels, field types, and submitted values provided, and do not guess about missing context.
fi: Käytä vain lomakkeen otsikkoa, lähdepolkua, kenttien tunnisteita, kenttätyyppejä ja annettuja arvoja, äläkä arvaile puuttuvasta asiayhteydestä.

en: Validation Message (optional)
fi: Vahvistusviesti (valinnainen)

en: Value
fi: Arvo

en: Very cautious — rescue only when almost certain
fi: Erittäin varovainen — pelasta vain, kun on melkein varma

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: When enabled, AI can restore this form's submissions that the Zero Spam token check flagged but the content appears legitimate.
fi: Kun käytössä, tekoäly voi palauttaa tämän lomakkeen lähetykset, jotka Zero Spamin token-tarkistus merkitsi, mutta joiden sisältö vaikuttaa lailliselta.

en: When enabled, the AI reads each submission to this form and flags it as spam if the content looks suspicious.
fi: Kun käytössä, tekoäly lukee jokaisen tähän lomakkeeseen lähetetyn vastauksen ja merkitsee sen roskapostiksi, jos sisältö vaikuttaa epäilyttävältä.

en: When the classification is clear, report high confidence: use 0.98 to 1.00 for obvious spam, and equally for an ordinary, coherent human submission that shows no spam signals.
fi: Kun luokitus on selvä, ilmoita korkea varmuus: käytä arvoja 0,98–1,00 ilmiselvälle roskapostille ja vastaavasti tavalliselle, johdonmukaiselle ihmisen lähettämälle viestille, jossa ei ole roskapostimerkkejä.

en: Wildcard
fi: Jokerimerkki

en: You have received {{total_spam_count}} spam entries from the following form(s):
fi: Olet saanut {{total_spam_count}} roskapostimerkintää seuraavista lomakkeista:

en: Your Gravity Forms spam report for {{site_name}}
fi: Gravity Forms -roskapostiraporttisi kohteelle {{site_name}}

en: Zero Spam blocks most spam with an invisible token check before AI is involved. Turn on the tools below to let AI handle the edge cases — catching spam that slips past, or rescuing real submissions blocked by mistake. Both use the same instructions and the same {{link}}AI service{{/link}}.
fi: Zero Spam estää suurimman osan roskapostista näkymättömällä tunnistetarkistuksella ennen tekoälyn käyttöönottoa. Ota alla olevat työkalut käyttöön, jotta tekoäly voi käsitellä harvinaisempia tapauksia — kiinni roskapostin, joka pääsee tarkistuksen ohi, tai pelastaa aidot lähetykset, jotka on virheellisesti estetty. Molemmat käyttävät samoja ohjeita ja samaa {{link}}tekoälypalvelua{{/link}}.

en: Zero Spam is not enabled for this form.
fi: Zero Spam ei ole käytössä tässä lomakkeessa.

en: Zero Spam: AI recovered this submission as legitimate (confidence [confidence]).
fi: Nolla roskapostia: tekoäly palautti tämän lähetyksen lailliseksi (varmuus [confidence]).

en: [count] rules imported.
fi: [count] sääntöä tuotu.

en: days
fi: päivät

en: e.g., spamdomain.com
fi: esim. spamdomain.com

en: global rejection rules
fi: globaalit hylkäyssäännöt

en: hours
fi: tunnit

en: spam entry | spam entries
fi[0]: roskapostimerkintä
fi[1]: roskapostimerkinnät
