gravity-forms-zero-spam - en to bs_BA translation catalogue (175 entries)

en: 0 = no limit.
bs_BA: 0 = nema ograničenja.

en: 1 rule imported.
bs_BA: 1 pravilo uvezeno.

en: A link to the plugin settings page. Text inside the variables will be the link text. Make sure to include both the opening and closing variables.
bs_BA: Veza na stranicu sa postavkama dodatka. Tekst unutar varijabli će biti tekst veze. Obavezno uključite i otvarajuću i zatvarajuću varijablu.

en: A list of forms and the number of spam entries since the last report.
bs_BA: Lista obrazaca i broj spam unosa od posljednjeg izvještaja.

en: A spam report email will be sent when the specified number of spam entries is reached.
bs_BA: Email sa izvještajem o neželjenoj pošti biće poslat kada se dostigne određeni broj unosa neželjene pošte.

en: A valid form_id is required.
bs_BA: Potreban je važeći form_id.

en: AI classified this submission as spam.
bs_BA: AI je ovu prijavu klasifikovao kao spam.

en: AI instructions
bs_BA: AI uputstva

en: AI instructions for this form
bs_BA: Upute za AI za ovaj obrazac

en: AI review or rescue is enabled, but no AI service is configured for text generation. Set one up in [link]Settings > Connectors[/link].
bs_BA: AI pregled ili spašavanje su omogućeni, ali nije konfigurirana nijedna AI usluga za generisanje teksta. Postavite jednu u [link]Postavke > Konektori[/link].

en: AI service
bs_BA: AI servis

en: AI spam protection
bs_BA: AI zaštita od spama

en: Action
bs_BA: Radnja

en: Add Rule
bs_BA: Dodaj pravilo

en: Add rules to block, flag, or log submissions based on the email entered in this field. Rules can extend or replace the
bs_BA: Dodajte pravila za blokiranje, označavanje ili evidentiranje prijava na osnovu e-pošte unesene u ovo polje. Pravila mogu proširiti ili zamijeniti

en: Add rules to block, flag, or log submissions based on the email entered in this field. Rules can extend or replace the global rejection rules.
bs_BA: Dodajte pravila za blokiranje, označavanje ili evidentiranje prijava na osnovu e-pošte unesene u ovo polje. Pravila mogu proširiti ili zamijeniti globalna pravila za odbijanje.

en: Advanced AI settings
bs_BA: Napredna AI podešavanja

en: After a submission passes the normal spam checks, AI reads it and flags it as spam if it looks suspicious.
bs_BA: Nakon što prijava prođe uobičajene provjere spama, AI je pročita i označi kao spam ako izgleda sumnjivo.

en: Anti-Spam Expiration
bs_BA: Isticanje anti-spam zaštite

en: Automatic (site default)
bs_BA: Automatski (zadano za sajt)

en: Automatic uses the site default AI service.
bs_BA: Automatski koristi zadani AI servis sajta.

en: Balanced works well for most sites; a restore cannot be undone, so more cautious options are available.
bs_BA: Uravnoteženo dobro funkcioniše za većinu sajtova; obnova se ne može poništiti, pa su dostupne opreznije opcije.

en: Balanced — flag when fairly sure (recommended)
bs_BA: Uravnoteženo — označi kad je prilično sigurno (preporučeno)

en: Balanced — rescue when fairly sure (recommended)
bs_BA: Uravnoteženo — spašava kada je prilično sigurno (preporučeno)

en: Block
bs_BA: Blokiraj

en: Block, flag, or log email submissions matching specific addresses, domains, or patterns. Rules apply to all email fields unless overridden per field.
bs_BA: Blokirajte, označite ili evidentirajte email prijave koje odgovaraju određenim adresama, domenima ili obrascima. Pravila se primjenjuju na sva email polja osim ako nisu pojedinačno prebrisana.

en: Cancel
bs_BA: Otkaži

en: Catch spam the token check misses
bs_BA: Uhvatite spam koji provjera tokena propušta

en: Cautious — rescue only when very sure
bs_BA: Oprezno — spašava samo kada je vrlo sigurno

en: Chooses which configured AI service Zero Spam uses to review submissions.
bs_BA: Birate koji konfigurirani AI servis Zero Spam koristi za pregled prijava.

en: Classify it as spam only when it is clearly unsolicited, deceptive, malicious, automated, or sent in bulk.
bs_BA: Klasifikujte je kao spam samo ako je jasno neželjena, obmanjujuća, zlonamjerna, automatizirana ili poslana u velikim količinama.

en: Copies the global AI instructions into this field so you can edit them for this form.
bs_BA: Kopira globalna AI uputstva u ovo polje kako biste ih mogli urediti za ovaj obrazac.

en: Copy global instructions
bs_BA: Kopiraj globalna uputstva

en: Daily
bs_BA: Dnevno

en: Default Validation Message
bs_BA: Zadana poruka za validaciju

en: Disable
bs_BA: Onemogući

en: Disabled
bs_BA: Onemogućeno

en: Disabled: Use Gravity Forms' built-in spam prevention
bs_BA: Onemogućeno: Koristi ugrađenu zaštitu od spama Gravity Forms

en: Domain
bs_BA: Domena

en: Edit
bs_BA: Uredi

en: Email Address
bs_BA: Email adresa

en: Email Message
bs_BA: Poruka emaila

en: Email Rejection Rules
bs_BA: Pravila za odbijanje emailova

en: Email Subject
bs_BA: Naslov emaila

en: Enable
bs_BA: Omogući

en: Enable Email Rejection Rules
bs_BA: Omogući pravila za odbijanje emailova

en: Enable Zero Spam by Default
bs_BA: Omogući Zero Spam po defaultu

en: Enable rejection rules
bs_BA: Omogući pravila za odbijanje

en: Enable to fight spam using a simple, effective method that is more effective than the built-in anti-spam honeypot.
bs_BA: Omogućite borbu protiv spama koristeći jednostavnu, efikasnu metodu koja je učinkovitija od ugrađenog anti-spam honeypot-a.

en: Enabled: Add Zero Spam to Gravity Forms forms
bs_BA: Omogućeno: Dodaj Zero Spam Gravity Forms obrascima

en: Enhance Gravity Forms to include effective anti-spam measures—without using a CAPTCHA.
bs_BA: Unaprijedite Gravity Forms dodavanjem efikasnih mjera protiv spama—bez korištenja CAPTCHA-e.

en: Entry limit has to be 1 or more.
bs_BA: Ograničenje unosa mora biti 1 ili više.

en: Expiration length
bs_BA: Dužina isteka

en: Expiration unit
bs_BA: Jedinica isteka

en: Field-Specific Rules
bs_BA: Pravila specifična za polje

en: Flag as Spam
bs_BA: Označi kao neželjenu poštu

en: Flag or log email submissions matching specific addresses, domains, or patterns. Rules apply to all email fields unless overridden per field.
bs_BA: Označite ili evidentirajte email prijave koje odgovaraju određenim adresama, domenima ili obrascima. Pravila se primjenjuju na sva email polja osim ako nisu pojedinačno prebrisana.

en: Form not found.
bs_BA: Obrazac nije pronađen.

en: Gravity Forms Zero Spam has been upgraded with improved spam protection. Please clear your page cache to ensure all forms use the new protection. Legacy support ends on %s.
bs_BA: Gravity Forms Zero Spam je unaprijeđen sa poboljšanom zaštitom od spama. Molimo očistite keš stranice kako biste osigurali da svi obrasci koriste novu zaštitu. Podrška za zastarjele verzije završava %s.

en: How frequently should spam report emails be sent?
bs_BA: Koliko često trebaju biti slani emailovi sa izvještajima o neželjenoj pošti?

en: How long a spam prevention token remains valid after a visitor loads your form. If form submissions are being incorrectly flagged as spam, try increasing this value. (Default: 7 days)
bs_BA: Koliko dugo token za sprječavanje spama ostaje važeći nakon što posjetilac učita vaš obrazac. Ako se podnošenja obrasca pogrešno označavaju kao spam, pokušajte povećati ovu vrijednost. (Podrazumijevano: 7 dana)

en: How sure must AI be to flag spam?
bs_BA: Koliko AI mora biti siguran da označi spam?

en: How sure must AI be to rescue a blocked submission?
bs_BA: Koliko AI mora biti siguran da bi spasio blokiranu prijavu?

en: If the token check blocks a submission but the content looks genuine, AI can let it through. Only submissions blocked by Zero Spam's token check are eligible; during a token-failure flood this can increase AI usage.
bs_BA: Ako provjera tokena blokira prijavu, ali sadržaj izgleda stvarno, AI može dozvoliti prolaz. Samo prijave blokirane provjerom tokena Zero Spama su podobne; tokom velike količine neuspjelih tokena ovo može povećati korištenje AI.

en: Import
bs_BA: Uvezi

en: Import Rules
bs_BA: Uvezi pravila

en: Inherit global rules + add field-specific rules
bs_BA: Naslijedi globalna pravila + dodaj pravila specifična za polje

en: Invalid regular expression.
bs_BA: Nevažeći regularni izraz.

en: It can be hard to know when entries are being marked as spam. When enabled, this feature will send an automated spam report, giving you a summary of recent spam entries. If no spam entries have been submitted, no report will be sent.
bs_BA: Može biti teško znati kada se unosi označavaju kao spam. Kada je omogućena, ova funkcija će poslati automatski izvještaj o spamu, dajući vam sažetak nedavnih spam unosa. Ako nisu poslani spam unosi, izvještaj neće biti poslan.

en: It is better to miss a piece of spam than to block a legitimate submission.
bs_BA: Bolje je propustiti dio spama nego blokirati legitimnu prijavu.

en: It is possible to enable or disable spam blocking on a per-form basis inside each form's settings.
bs_BA: Moguće je omogućiti ili onemogućiti blokiranje spama za svaki obrazac pojedinačno unutar postavki tog obrasca.

en: Know when entries are flagged as spam.
bs_BA: Znajte kada su unosi označeni kao spam.

en: Leave blank to use the global default message.
bs_BA: Ostavite prazno za korištenje globalne zadane poruke.

en: Leave blank to use the global instructions.
bs_BA: Ostavite prazno da koristite globalne upute.

en: Left out of what AI reads — use for sensitive data.
bs_BA: Izuzeto iz onoga što AI čita — koristite za osjetljive podatke.

en: Legacy spam prevention key no longer accepted. Please clear your page cache.
bs_BA: Zastarjeli ključ za sprječavanje spama više nije prihvaćen. Molimo očistite keš stranice.

en: Limit AI checks per hour
bs_BA: Ograniči AI provjere po satu

en: Limits how many of this form's submissions are sent to the AI each hour, to control usage.
bs_BA: Ograničava koliko se prijava ovog obrasca šalje AI svaki sat, radi kontrole upotrebe.

en: Link opens in a new tab
bs_BA: Veza se otvara u novoj kartici

en: Log Only
bs_BA: Samo zapisivanje

en: Minimum confidence must be a number between 0.5 and 1.
bs_BA: Minimalno povjerenje mora biti broj između 0.5 i 1.

en: Monthly
bs_BA: Mjesečno

en: No rules defined yet.
bs_BA: Još nema definiranih pravila.

en: No valid rules found to import.
bs_BA: Nisu pronađena važeća pravila za uvoz.

en: Note: Depending on site traffic, time-based reports may not always be sent at the scheduled frequency. {{link}}See how to set up a "cron" to make this more reliable{{/link}}.
bs_BA: Napomena: U zavisnosti od prometa na sajtu, izvještaji bazirani na vremenu možda neće uvijek biti poslani u zakazanoj učestalosti. {{link}}Pogledajte kako postaviti „cron“ za veću pouzdanost{{/link}}.

en: Once Monthly
bs_BA: Jednom mjesečno

en: Paste values, one per line or comma-separated. Auto-detected as Domain or Email type.
bs_BA: Zalijepite vrijednosti, jednu po liniji ili odvojene zarezom. Automatski se prepoznaje kao tip Domen ili Email.

en: Please enter a valid domain.
bs_BA: Molimo unesite važeći domen.

en: Please enter a valid email address.
bs_BA: Molimo unesite važeću email adresu.

en: Please enter at least 1 day.
bs_BA: Molimo unesite najmanje 1 dan.

en: Please enter at least 1 hour.
bs_BA: Molimo unesite najmanje 1 sat.

en: Please select hours or days.
bs_BA: Molimo odaberite sate ili dane.

en: Prevent spam using Gravity Forms Zero Spam
bs_BA: Spriječite spam koristeći Gravity Forms Zero Spam

en: Remove
bs_BA: Ukloni

en: Remove this rule?
bs_BA: Ukloniti ovo pravilo?

en: Requires Gravity Forms 2.9.15+
bs_BA: Zahtijeva Gravity Forms 2.9.15+

en: Rescue always runs during submission, before notifications are sent.
bs_BA: Spašavanje uvijek radi tokom prijave, prije slanja obavještenja.

en: Rescue good submissions blocked by mistake
bs_BA: Spašavanje dobrih prijava koje su greškom blokirane

en: Return JSON matching the supplied schema.
bs_BA: Vratite JSON koji odgovara dostavljenoj shemi.

en: Review this Gravity Forms submission and decide whether it is spam.
bs_BA: Pregledajte ovu Gravity Forms prijavu i odlučite da li je spam.

en: Reviews submissions blocked by Zero Spam's own token check (not Akismet, the honeypot, or email rules). Always runs before notifications are sent.
bs_BA: Pregledava prijave blokirane vlastitom provjerom tokena Zero Spama (ne Akismetom, honeypotom ili pravilima za email). Uvijek se pokreće prije nego što se pošalju obavijesti.

en: Reviews submissions that were allowed through — a second opinion to catch bots that defeated the token check.
bs_BA: Pregledava prijave koje su bile dozvoljene — drugo mišljenje za hvatanje botova koji su zaobišli provjeru tokena.

en: Rule Mode
bs_BA: Način rada pravila

en: Rules
bs_BA: Pravila

en: Save
bs_BA: Sačuvaj

en: Selected fields are left out of the content the AI reviews — use this for fields with sensitive data.
bs_BA: Izabrana polja se izuzimaju iz sadržaja koji AI pregledava — koristite za polja sa osjetljivim podacima.

en: Send Email & Save Settings
bs_BA: Pošalji email i sačuvaj postavke

en: Send Test Email & Save Settings
bs_BA: Pošalji test email i sačuvaj postavke

en: Send spam report to this email address.
bs_BA: Pošaljite izvještaj o neželjenoj pošti na ovu email adresu.

en: Sets how confident AI must be before Zero Spam marks a submission as spam.
bs_BA: Postavlja koliko AI mora biti siguran prije nego što Zero Spam označi prijavu kao spam.

en: Sets how confident AI must be before Zero Spam restores a submission blocked by the token check.
bs_BA: Postavlja koliko AI mora biti siguran prije nego što Zero Spam obnovi prijavu blokiranu provjerom tokena.

en: Short expiration times may cause false positives on sites with page caching.
bs_BA: Kratki rokovi isteka mogu uzrokovati lažne pozitivne rezultate na stranicama sa keširanjem stranica.

en: Shown when action is "Block". Can be overridden per email field.
bs_BA: Prikazuje se kada je akcija „Blokiraj“. Može se pojedinačno prebrisati za svako email polje.

en: Skip these fields
bs_BA: Preskoči ova polja

en: Skipped 1 invalid value.
bs_BA: Preskočena 1 nevažeća vrijednost.

en: Skipped [count] invalid values.
bs_BA: Preskočeno [count] nevažećih vrijednosti.

en: Some rules use the Block action, which requires Gravity Forms 2.9.15+. These rules are inactive until you update.
bs_BA: Neke pravila koriste akciju Blokiraj, koja zahtijeva Gravity Forms 2.9.15+. Ova pravila su neaktivna dok ne izvršite ažuriranje.

en: Spam Blocking
bs_BA: Blokiranje spama

en: Spam Entry Threshold
bs_BA: Prag unosa neželjene pošte

en: Spam Report Email
bs_BA: Email izvještaj o spamu

en: Spam Report Frequency
bs_BA: Učestalost izvještaja o neželjenoj pošti

en: Strict — only flag when very sure
bs_BA: Strogo — označi samo kada je vrlo sigurno

en: Stricter = fewer real submissions flagged, but more spam may slip through.
bs_BA: Strožije = manje stvarnih prijava označeno, ali može proći više spama.

en: Tell the AI how to evaluate submissions — what counts as spam for your site and what doesn't.
bs_BA: Recite AI kako da procijeni prijave — šta se računa kao spam na vašem sajtu, a šta ne.

en: Tell the AI how to evaluate this form's submissions.
bs_BA: Recite AI kako da ocijeni prijave ovog obrasca.

en: Tell the AI what counts as spam on your site. These instructions are used by both tools above; the default works well for most sites.
bs_BA: Recite AI šta se računa kao spam na vašem sajtu. Ova uputstva koriste oba gore navedena alata; zadano dobro funkcioniše za većinu sajtova.

en: The confidence value reports how certain you are of the classification you return, whether spam or legitimate. It is not a measure of how spam-like the message is.
bs_BA: Vrijednost povjerenja pokazuje koliko ste sigurni u klasifikaciju koju dajete, bilo da je spam ili legitimno. Nije mjera koliko je poruka slična spamu.

en: The email address you entered is not allowed. Please use a different email address.
bs_BA: Unesena adresa e-pošte nije dozvoljena. Molimo koristite drugu adresu e-pošte.

en: The email entered is invalid.
bs_BA: Uneseni email je nevažeći.

en: The email of the site administrator
bs_BA: Email administratora sajta

en: The following variables may be used:
bs_BA: Mogu se koristiti sljedeće varijable:

[ctx: The heading inside the email body.]
en: Gravity Forms Spam Report
bs_BA: Gravity Forms Izvještaj o spamu

en: The maximum expiration is 2160 hours (90 days).
bs_BA: Najveći rok isteka je 2160 sati (90 dana).

en: The maximum expiration is 90 days.
bs_BA: Najveći rok isteka je 90 dana.

en: The name of this website
bs_BA: Ime ove web stranice

en: The reason must be concise and must not quote personal data such as names or email addresses.
bs_BA: Razlog mora biti kratak i ne smije sadržavati lične podatke poput imena ili email adresa.

en: The selected AI service is no longer available; switch to Automatic, choose another service, or update connectors in [link]Settings > Connectors[/link].
bs_BA: Odabrana AI usluga više nije dostupna; pređite na Automatski, izaberite drugu uslugu ili ažurirajte konektore u [link]Postavke > Konektori[/link].

en: The spam prevention token format is invalid.
bs_BA: Format tokena za sprječavanje spama nije ispravan.

en: The spam prevention token has expired. This may be caused by page caching.
bs_BA: Token za sprječavanje spama je istekao. Ovo može biti uzrokovano keširanjem stranice.

en: The spam prevention token signature is invalid.
bs_BA: Potpis tokena za sprječavanje spama nije važeći.

en: The spam prevention token was issued for a different form.
bs_BA: Token za sprječavanje spama je izdan za drugi obrazac.

en: The submission did not include a spam prevention token.
bs_BA: Podnošenje nije uključivalo token za sprječavanje spama.

en: The submitted key is invalid.
bs_BA: Poslani ključ nije važeći.

en: The total number of spam emails received since the last report.
bs_BA: Ukupan broj primljenih spam emailova od posljednjeg izvještaja.

en: This entry has been marked as spam.
bs_BA: Ovaj unos je označen kao spam.

en: This feature works with any spam filter, including the Gravity Forms spam honeypot, Gravity Forms Zero Spam, reCAPTCHA, or others.
bs_BA: Ova funkcija radi sa bilo kojim spam filtrom, uključujući Gravity Forms spam honeypot, Gravity Forms Zero Spam, reCAPTCHA i druge.

en: Threshold-Based
bs_BA: Na osnovu praga

en: To modify or disable this email, visit {{settings_link}}the Gravity Forms Zero Spam settings page{{/settings_link}}.
bs_BA: Da biste izmijenili ili onemogućili ovaj email, posjetite {{settings_link}}stranicu sa postavkama Gravity Forms Zero Spam{{/settings_link}}.

en: Too many requests. Please try again later.
bs_BA: Previše zahtjeva. Molimo pokušajte ponovo kasnije.

en: Treat ordinary customer messages — questions, support requests, quote requests, bookings, job applications, and other coherent human inquiries — as legitimate, even when they are brief or short on detail.
bs_BA: Tretirajte obične poruke korisnika — pitanja, zahtjeve za podršku, zahtjeve za ponudu, rezervacije, prijave za posao i druge koherentne ljudske upite — kao legitimne, čak i kada su kratke ili s malo detalja.

en: Twice Daily
bs_BA: Dvaput dnevno

en: Type
bs_BA: Tip

en: Upgrading to Gravity Forms 2.9.15 or higher enables the ability to configure rules that block matching form submissions.
bs_BA: Nadogradnja na Gravity Forms 2.9.15 ili noviju verziju omogućava konfiguraciju pravila koja blokiraju prijave obrazaca koje odgovaraju kriterijima.

en: Use 0.85 to 0.97 when your classification is probable but some context is missing or mixed.
bs_BA: Koristite od 0.85 do 0.97 kada je vaša klasifikacija vjerovatna, ali nedostaje neki kontekst ili je pomiješan.

en: Use a value below 0.85 only when the submission is genuinely ambiguous or too sparse to judge.
bs_BA: Koristite vrijednost ispod 0.85 samo kada je prijava zaista nejasna ili premalo sadržaja za procjenu.

en: Use only field-specific rules (ignore global)
bs_BA: Koristi samo pravila specifična za polje (ignoriši globalna)

en: Use only the form title, source path, field labels, field types, and submitted values provided, and do not guess about missing context.
bs_BA: Koristite samo naslov obrasca, izvorni put, oznake polja, vrste polja i dostavljene vrijednosti, i nemojte pogađati o nedostajućem kontekstu.

en: Validation Message (optional)
bs_BA: Poruka validacije (opcionalno)

en: Value
bs_BA: Vrijednost

en: Very cautious — rescue only when almost certain
bs_BA: Veoma oprezno — spašava samo kada je skoro sigurno

en: Weekly
bs_BA: Sedmično

en: When enabled, AI can restore this form's submissions that the Zero Spam token check flagged but the content appears legitimate.
bs_BA: Kada je omogućeno, AI može obnoviti prijave ovog obrasca koje je Zero Spam token provjera označila, ali sadržaj izgleda legitimno.

en: When enabled, the AI reads each submission to this form and flags it as spam if the content looks suspicious.
bs_BA: Kada je omogućeno, AI čita svaku prijavu na ovom obrascu i označava je kao spam ako sadržaj izgleda sumnjivo.

en: When the classification is clear, report high confidence: use 0.98 to 1.00 for obvious spam, and equally for an ordinary, coherent human submission that shows no spam signals.
bs_BA: Kada je klasifikacija jasna, prijavite visoko povjerenje: koristite od 0.98 do 1.00 za očigledni spam, i isto tako za običnu, koherentnu ljudsku prijavu koja ne pokazuje znakove spama.

en: You have received {{total_spam_count}} spam entries from the following form(s):
bs_BA: Primili ste {{total_spam_count}} spam unosa sa sljedećeg/ih obrasca/aca:

en: Your Gravity Forms spam report for {{site_name}}
bs_BA: Vaš Gravity Forms izvještaj o neželjenoj pošti za {{site_name}}

en: Zero Spam blocks most spam with an invisible token check before AI is involved. Turn on the tools below to let AI handle the edge cases — catching spam that slips past, or rescuing real submissions blocked by mistake. Both use the same instructions and the same {{link}}AI service{{/link}}.
bs_BA: Zero Spam blokira većinu spama nevidljivom provjerom tokena prije uključivanja AI. Uključite alate ispod da AI riješi specijalne slučajeve — hvata spam koji ipak prođe, ili spašava stvarne prijave koje su greškom blokirane. Oba koriste ista uputstva i isti {{link}}AI servis{{/link}}.

en: Zero Spam is not enabled for this form.
bs_BA: Zero Spam nije omogućen za ovaj obrazac.

en: Zero Spam: AI recovered this submission as legitimate (confidence [confidence]).
bs_BA: Nula spama: AI je ovu prijavu prepoznao kao legitimnu (povjerenje [confidence]).

en: [count] rules imported.
bs_BA: [count] pravila uvezena.

en: days
bs_BA: dana

en: e.g., spamdomain.com
bs_BA: npr., spamdomain.com

en: global rejection rules
bs_BA: globalna pravila za odbijanje

en: hours
bs_BA: sati

en: spam entry | spam entries
bs_BA[0]: spam unos
bs_BA[1]: spam unosi
