Plugins - Admin Columns - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (668 entries)

en: Displayed value is %s
nl: De getoonde waarde is %s

en: Fill in %s
nl: Vul %s in

en: Fill in the key(s) of the nested element that you want to display.
nl: Vul de sleutel(s) in van het geneste element die je wilt tonen.

en: Serialized Array Keys
nl: Geserialiseerde array sleutels

en: How to setup File Storage
nl: Hoe bestandsopslag instellen

en: Read more about %s
nl: Lees meer over %s

en: Once the file directory is set you can migrate your column settings from the database to the
    		file storage using our migration tool that will be available on this page.
nl: Zodra de folder met bestanden is ingesteld, kun je je kolom instellingen migreren van de database naar de
    		bestandsopslag met behulp van ons migratie gereedschap dat op deze pagina beschikbaar is.

en: Add this code snippet to your theme's functions.php file to start using File Storage.
nl: Deze code snippet toevoegen aan het bestand functions.php van je thema om Bestandsopslag te gaan gebruiken.

en: Set the storage directory to a folder on your file system.
nl: Stel de opslag folder in op een map op je bestandssysteem.

en: File Directory
nl: Bestand folder

[ctx: callback usages]
en: This deprecated hook has %s on this site with these callbacks:
nl: Deze verouderde haak heeft %s op deze site met deze callbacks:

[ctx: callback usages]
en: This deprecated hook has %s on this site with this callback:
nl: Deze verouderd hook heeft %s op deze site met deze callback:

en: %d usage | %d usages
nl[0]: %d gebruik
nl[1]: %d gebruik

en: The filter %s has been removed since %s.
nl: Het filter %s is verwijderd sinds %s.

en: The action %s has been removed since %s.
nl: De actie %s is verwijderd sinds %s.

en: The filter %s is replaced by %s since %s.
nl: Het filter %s is vervangen op %s sinds %s.

en: The action %s is replaced by %s since %s.
nl: De actie %s is vervangen door %s sinds %s.

en: Are you sure?
nl: Weet je zeker?

en: Recent items
nl: Recente items

en: No items
nl: Geen items

en: High-Performance Order Storage
nl: Bestellingen opslaan met hoge prestaties

en: WooCommerce is using %s on your site. Columns configured here won't appear on the Orders screen. Upgrade to Admin Columns Pro for full order management with HPOS support.
nl: WooCommerce gebruikt %s op je site. Kolommen die hier zijn geconfigureerd worden niet weergegeven op het scherm Bestellingen. Upgrade naar Admin Columns Pro voor volledig beheer van bestellingen met HPOS-ondersteuning.

en: Words
nl: Woorden

en: User Display
nl: Gebruiker weergave

en: Term Display
nl: Term weergave

en: Comma separated
nl: Door komma gescheiden

en: Value Display
nl: Waardeweergave

en: example
nl: voorbeeld

en: Array Keys
nl: Array-sleutels

en: Select Options
nl: Opties selecteren

en: Post Display
nl: Berichtweergave

en: Label of the modal link.
nl: Label van de modal link.

en: Displays content in a modal instead of the table cell.
nl: Toont inhoud in een modal in plaats van de cel in de tabel.

en: Enable if this field stores multiple values.
nl: Inschakelen als dit veld meerdere waarden opslaat.

en: This will make the value linkable if it is an URL.
nl: Dit maakt de waarde linkbaar als het een URL is.

en: Show Link
nl: Link weergeven

en: Display as link
nl: Toon als link

en: Image size
nl: Afbeelding grootte

en: Edit file
nl: Bestand bewerken

en: Download file
nl: Bestand downloaden

en: View file
nl: Bestand bekijken

en: Link to
nl: Link naar

en: File Display
nl: Toon bestand

en: Select the field type
nl: Het veldtype selecteren

en: seconds
nl: seconden

en: Datetime
nl: Datumtijd

en: Auto Detect
nl: Automatische detectie

en: This is the format in which dates are stored and saved (also used for sorting, filtering, and editing).
nl: Dit is het format waarin datums worden opgeslagen en bewaard (ook gebruikt voor sorteren, filteren en bewerken).

en: Stored Date Format
nl: Opgeslagen datumnotatie

en: Display Date Format
nl: Datumnotatie tonen

en: Comment Display
nl: Reactieweergave

en: Characters
nl: Karakters

en: Before & After
nl: Voor & na

en: Edit Columns
nl: Kolommen bewerken

en: Any post status without Trash
nl: Elk bericht status zonder prullenbak

en: Any post status
nl: Elke bericht status

en: Invalid view.
nl: Ongeldige weergave.

en: View Yoast focus keywords, readability scores, and SEO status directly in the list table. Filter by score to find underperforming content, then update SEO fields inline.
nl: Yoast focus keywords, leesbaarheidsscores en SEO status direct in de lijstweergave bekijken. Filteren op score om slecht presterende inhoud te vinden en SEO velden inline te updaten.

en: Manage products, orders, coupons, and subscriptions from one screen. Bulk edit prices, stock, and SKUs. Filter orders by any field, then export the results to CSV in one click.
nl: Beheer producten, bestellingen, waardebonnen en abonnementen vanuit één scherm. Bewerk prijzen, voorraad en SKU's in bulk. Filter bestellingen op elk veld en exporteer de resultaten met één klik naar CSV.

en: Bring Toolset custom fields and post relationships into the list table. Sort and filter by any Toolset field, and edit values directly without switching screens.
nl: Breng aangepaste velden van Toolset en bericht relaties naar de tabel met lijsten. Sorteren en filteren op elk Toolset veld en waarden direct bewerken zonder van scherm te wisselen.

en: Add SeoPress titles, descriptions, and scores to your post list table. Spot missing metadata at a glance and fix it inline - no need to open each post.
nl: SEOPress titels, beschrijvingen en scores toevoegen aan je tabel met berichten. Ontdek ontbrekende metagegevens in één oogopslag en repareer het inline - Je hoeft niet elk bericht te openen.

en: See your SEO data where you manage your content. View focus keywords, SEO scores, and schema status as columns - then filter and sort to find pages that need attention.
nl: Je SEO gegevens waar je je inhoud beheert bekijken. Geef focus keywords, SEO scores en schema status weer als kolommen - Filter en sorteer vervolgens om pagina's te vinden die aandacht nodig hebben.

en: Show your Pods fields as list table columns. Inline edit field values, filter by any Pod field, and keep your custom content types organized at scale.
nl: Geef je Pods velden weer als kolommen in een tabel. Inline veldwaarden bewerken, filteren op elk Pod veld en je aangepaste contenttypes op schaal overzichtelijk houden.

en: Display Meta Box fields as sortable, editable columns. Filter by custom fields, bulk update values, and manage your Meta Box content from a single overview.
nl: Toon metabox velden als sorteerbare, bewerkbare kolommen. Filteren op aangepaste velden, waarden in bulk updaten en je metabox inhoud beheren vanuit één overzicht.

en: Take control of large media libraries. Add ALT text, captions, and custom metadata as columns - then filter, sort, and bulk update across thousands of files.
nl: Neem controle over grote mediabibliotheken. Voeg ALT-text, bijschriften en aangepaste metagegevens toe als kolommen en filter, sorteer en update in bulk duizenden bestanden.

en: Display and manage JetEngine custom fields, relations, and meta data in any list table. Edit, filter, and sort JetEngine content the same way you manage native WordPress data.
nl: Toon en beheer JetEngine aangepaste velden, relaties en metagegevens in elke lijsttabel. Bewerk, filter en sorteer JetEngine inhoud op dezelfde manier als je native WordPress gegevens beheert.

en: Turn your Gravity Forms entries into a sortable, filterable table. Review submissions, update entry fields inline, and export filtered results to CSV for reporting.
nl: Van je Gravity Forms inzendingen een sorteerbare, filterbare tabel maken. Beoordeel inzendingen, update invoervelden inline en exporteer gefilterde resultaten naar CSV voor rapporten.

en: See event dates, venues, organizers, and ticket data at a glance. Sort by date, filter by venue, and bulk edit event details without opening each event individually.
nl: Evenement gegevens, locaties, organisatoren en ticketgegevens in één oogopslag bekijken. Filteren op datum, filteren op locatie en details van evenementen in bulk bewerken zonder elk evenement afzonderlijk te openen.

en: Add BuddyPress profile fields, registration dates, and group data to your member and group tables. Filter by any field to find exactly the members you need.
nl: BuddyPress profielvelden, registratiegegevens en groepsgegevens toevoegen aan je leden- en groepstabellen. Filteren op elk veld om precies de leden te vinden die je nodig hebt.

en: Manage Beaver Builder templates, saved rows, and modules from a sortable, filterable overview.
nl: Beheer Beaver Builder templates, opgeslagen rijen en modules vanuit een sorteerbaar, filterbaar overzicht.

en: See every ACF field directly in your list table - and edit values without opening a single post. Sort, filter, and bulk edit across all field types including repeaters, groups, and relationships.
nl: Elk ACF veld direct in je tabel en bewerk waarden zonder berichten te openen bekijken. Sorteren, filteren op en in bulk bewerken van alle veldtypes, inclusief repeaters, groepen en relaties.

en: Recent items by %s
nl: Recente items door %s

en: auto-generated
nl: automatisch gegenereerd

en: Comments only
nl: Alleen reacties

en: Pings only
nl: Alleen pings

en: Invalid attachment
nl: Ongeldige bijlage

en: %s at %s
nl: %s om %s

en: Anonymous Function
nl: Anonieme functie

en: Anonymous function
nl: Anonieme functie

en: Function
nl: Functie

en: Number of words in the post content, excluding HTML tags and shortcodes.
nl: Aantal woorden in de inhoud van het bericht, exclusief HTML tags en shortcodes.

en: Estimated reading time based on the word count of the content.
nl: Geschatte leestijd gebaseerd op het aantal woorden van de inhoud.

en: Discussion
nl: Discussie

en: File Path
nl: Bestandspad

en: Integration
nl: Integratie

en: Enable Sorting
nl: Sorteren inschakelen

en: Enable Filtering
nl: Filteren inschakelen

en: Enable Smart Filtering
nl: Slim filteren inschakelen

en: Enable Export
nl: Export inschakelen

en: Enable Bulk Editing
nl: Bulk bewerken inschakelen

en: Enable Editing
nl: Bewerken inschakelen

en: Meta Key
nl: Meta sleutel

en: Pro lets you search across any product property - SKU, attributes, custom fields, even variation data. Save searches as reusable segments and switch between them in one click.
nl: Met Pro kun je zoekopdrachten uitvoeren op alle producteigenschappen - SKU, attributen, aangepaste velden en zelfs variatiegegevens. Zoekopdrachten kun je opslaan als herbruikbare segmenten en er met één klik tussen wisselen.

en: Can't find the right products?
nl: Kun je de juiste producten niet vinden?

en: Search, filter, and bulk edit prices, stock, and attributes across hundreds of products - find exactly what you need, then update in seconds.
nl: Zoek, filter en bewerk prijzen, voorraad en attributen van honderden producten in bulk - Vind precies wat je nodig hebt en update binnen enkele seconden.

en: With Pro, filter products by any property - stock level, attribute, custom field, price range. Save filters as segments and share them with your team.
nl: Met Pro kun je producten filteren op elke eigenschap - Voorraadniveau, attribuut, aangepast veld, prijsklasse. Filters opslaan als segmenten en deel ze met je team.

en: Need to narrow down your product list?
nl: Je productenlijst verkleinen?

en: With Pro, bulk edit prices, stock, SKUs, attributes, and custom fields across your entire selection. Need to adjust pricing? The Price Update Wizard lets you change prices by percentage or fixed value across hundreds of products in seconds.
nl: Met Pro bewerk je in bulk prijzen, voorraad, SKU's, attributen en aangepaste velden in je hele selectie. Moet je prijzen aanpassen? Met de Wizard Prijsupdates kun je in een paar seconden prijzen wijzigen met een percentage of een vaste waarde voor honderden producten.

en: Updating products one by one?
nl: Producten één voor één updaten?

en: Pro lets you search across any order property - payment method, shipping address, customer email, even order notes. Save your searches as reusable segments and share them with your team.
nl: Met Pro kun je zoekopdrachten uitvoeren op alle eigenschappen van bestellingen - Betaalmethode, verzendadres, e-mailadres van de klant en zelfs notities over bestellingen. Sla je zoekopdrachten op als herbruikbare segmenten en deel ze met je team.

en: Looking for a specific order?
nl: Op zoek naar een specifieke bestelling?

en: Show any order data as a column - shipping address, payment method, customer email, order notes. Search, filter, and edit without leaving this screen.
nl: Alle gegevens over bestellingen weergeven als kolom - Verzendadres, betaalmethode, e-mailadres van de klant, notities over bestellingen. Zoek, filter en bewerk zonder dit scherm te verlaten.

en: Still opening each order to find shipping or payment details?
nl: Moet je nog steeds elke bestelling openen om details over verzending of betaling te vinden?

en: With Pro, filter orders by any property - payment status, custom fields, order note content. Save filters as segments you can switch between in one click.
nl: Met Pro kun je bestellingen filteren op elke eigenschap - Betaalstatus, aangepaste velden, inhoud van de notitie. Je kunt filters opslaan als segmenten waartussen je met één klik kunt schakelen.

en: Wish you could filter by more than this?
nl: Zou je willen filteren op meer dan dit?

en: Edit fields inline, filter and search faster, and export your entries - all without leaving this table.
nl: Velden inline bewerken, sneller filteren en zoekopdrachten uitvoeren en je invoer exporteren - Allemaal zonder deze tabel te verlaten.

en: Still opening entries to edit or manage data?
nl: Open je nog steeds ingangen om gegevens te bewerken of te beheren?

en: See every event detail at a glance - filter by date range, venue, or status, and edit events inline from this table.
nl: Elk detail van een evenement in één oogopslag - Filteren op datumbereik, locatie of status en evenementen inline bewerken vanuit deze tabel bekijken.

en: Still opening each event to check dates, venues, and organizers?
nl: Nog steeds bezig met het openen van elk evenement om data, locaties en organisatoren te controleren?

en: With Pro, sort by date pickers, numbers, and choice fields. Filter by any ACF field type. Save filters as reusable segments and switch between them in one click.
nl: Met Pro kun je sorteren op datumkiezers, getallen en keuzevelden. Filteren op elk ACF veld type. Filters opslaan als herbruikbare segmenten en wisselen met één klik.

en: Sort and filter by your custom fields
nl: Filteren op je aangepaste velden

en: Add ACF columns
nl: ACF kolommen toevoegen

en: Show ACF fields as columns so you can sort, filter, and edit them directly from your list table.
nl: Geef ACF velden weer als kolommen zodat je ze direct vanuit je lijsttabel kunt sorteren, filteren en bewerken.

en: Use these fields directly in your list tables!
nl: Gebruik deze velden direct in je lijsttabellen!

en: See features
nl: De functies bekijken

en: With Pro, edit ACF fields directly from this screen - text, dates, images, relationships, and more. Update multiple posts without opening each one.
nl: Met Pro bewerk je ACF velden rechtstreeks vanuit dit scherm - Tekst, data, afbeeldingen, relaties en meer. Update meerdere berichten zonder ze allemaal te openen.

en: Editing custom fields one post at a time?
nl: Aangepaste velden per bericht bewerken?

en: WooCommerce Attributes
nl: WooCommerce attributen

en: WooCommerce Taxonomies
nl: WooCommerce taxonomieën

en: Entries
nl: Invoeren

en: hidden
nl: verborgen

en: Custom Post Types
nl: Aangepaste bericht typen

en: Post Types
nl: Berichttypen

en: Save views for different workflows - refunds, fulfilment, reporting
nl: Weergaven opslaan voor verschillende workflows - Terugbetalingen, fulfilment, rapporten

en: Export filtered order sets to CSV in one click
nl: Exporteer gefilterde bestelling sets met één klik naar CSV

en: Inline edit order status and custom fields
nl: Inline bewerken bestelstatus en aangepaste velden

en: Sort by total, item count, or any order detail
nl: Sorteren op totaal, aantal items of om het even welk detail van de bestelling

en: Filter orders by product, status, date range, or custom field
nl: Filteren op bestellingen op product, status, datumbereik of aangepast veld

en: Add shipping method, coupons, and item count as columns
nl: Verzendmethode, waardebonnen en aantal items toevoegen als kolommen

en: Save different column layouts for different tasks
nl: Verschillende kolom lay-outs opslaan voor verschillende taken

en: Export filtered product lists to CSV
nl: Gefilterde productlijsten exporteren naar CSV

en: Filter products by any field - including custom fields
nl: Filteren op elk veld - Inclusief aangepaste velden

en: Bulk update prices or stock across hundreds of products
nl: In bulk prijzen of voorraad updaten voor honderden producten

en: Inline edit product data directly in the table
nl: Inline bewerken van productgegevens rechtstreeks in de tabel

en: Add price, stock, SKU, and attributes as columns
nl: Prijs, voorraad, SKU en attributen toevoegen als kolommen

en: Filter, edit & manage your orders
nl: Filteren op, bewerken & je bestellingen beheren

en: Take control of your products
nl: Neem controle over je producten

en: Stop clicking into orders to find what you need. Pro turns your order list into a filterable, sortable, exportable overview - built for the way you actually manage orders.
nl: Klik niet langer in bestellingen om te vinden wat je nodig hebt. Pro verandert je bestellijst in een filterbaar, sorteerbaar, exporteerbaar overzicht - Gemaakt voor de manier waarop je bestellingen beheert.

en: Your product list is more than a list. With Pro, it becomes a workspace where you can view, edit, filter, and export every product detail - without opening a single product.
nl: Je productlijst is meer dan een lijst. Met Pro wordt het een werkruimte waar je elk productdetail kunt bekijken, bewerken, filteren en exporteren - Zonder ook maar één product te openen.

en: Manage your orders faster
nl: Beheer je bestellingen sneller

en: Manage your products faster
nl: Beheer je producten sneller

en: all features included
nl: alle uitgelichte functies inbegrepen

en: Unlock ACF fields in your table
nl: ACF velden ontgrendelen in je tabel

en: Bulk editable across hundreds of posts
nl: Bulk bewerkbaar in honderden berichten

en: Editable directly in the table
nl: Direct bewerkbaar in de tabel

en: Filterable and sortable by any field
nl: Filteren op en sorteren op elk veld

en: Visible as columns on this screen
nl: Zichtbaar als kolommen op dit scherm

en: With Pro, your ACF fields become:
nl: Met Pro worden je ACF velden:

en: Elliot Condon, creator of Advanced Custom Fields
nl: Elliot Condon, maker van Advanced Custom Fields

en: A super intuitive life saver!
nl: Een super intuïtieve levensredder!

en: %d ACF field is not visible here. Pro turns it into a column you can sort, filter, edit, and export - no code needed. | %d ACF fields are not visible here. Pro turns each one into a column you can sort, filter, edit, and export - no code needed.
nl[0]: %d Het ACF veld is hier niet zichtbaar. Pro maakt er een kolom van die je kunt sorteren, filteren, bewerken en exporteren - Zonder code.
nl[1]: %d ACF velden zijn hier niet zichtbaar. Pro maakt van elk veld een kolom die je kunt sorteren, filteren, bewerken en exporteren - Zonder code.

en: Your ACF field is hidden on this screen | Your ACF fields are hidden on this screen
nl[0]: Je ACF veld is verborgen op dit scherm
nl[1]: Je ACF velden zijn verborgen op dit scherm

en: Turn your list tables into a powerful workflow tool for editing, filtering, sorting, and exporting content.
nl: Van je lijsttabellen een krachtig workflow gereedschap voor het bewerken, filteren, sorteren en exporteren van inhoud maken.

en: Work faster in your list tables
nl: Werk sneller in je lijst tabellen

en: Settings saved successfully.
nl: Instellingen succesvol opgeslagen.

en: These settings affect the list table.
nl: Deze instellingen zijn van invloed op de tabel met lijsten.

en: Unlock columns for popular plugins like ACF, WooCommerce, Yoast SEO, and more.
nl: Ontgrendel kolommen voor populaire plugins zoals ACF, WooCommerce, Yoast SEO en meer.

en: Integration add-ons
nl: Add-ons toevoegen

en: Display as many columns as you need - scroll sideways to see them all without losing row context.
nl: Toon zoveel kolommen als je nodig hebt - Scrol zijwaarts om ze allemaal te zien zonder de context van de rij te verliezen.

en: Horizontal scrolling
nl: Horizontaal scrollen

en: Download your current view as a CSV file - ready for Excel, Google Sheets, or any other tool.
nl: Download je huidige weergave als CSV bestand - Klaar voor Excel, Google Sheets of een ander gereedschap.

en: Create different column layouts for different tasks and switch between them with one click.
nl: Verschillende kolom lay-outs voor verschillende taken en wissel ertussen met één klik maken.

en: Work your way
nl: Werk op jouw manier

en: See totals, averages, and counts at the bottom of your columns for quick data insights.
nl: Totalen, gemiddelden en tellingen aan de onderkant van je kolommen voor snel inzicht in gegevens bekijken.

en: Column metrics
nl: Kolom statistiek

en: Column headers stay visible as you scroll, so you always know what you are looking at.
nl: Kolom headers blijven zichtbaar als je scrolt, zodat je altijd weet waar je naar kijkt.

en: Click any column header to sort your list by that value - works with dates, numbers, text, and more.
nl: Klik op een kolom header om je lijst op die waarde te sorteren - werkt met datums, getallen, tekst en meer.

en: Narrow down your list with advanced filter rules - combine conditions to find exactly what you need.
nl: Verklein je lijst met geavanceerde filterregels - Combineer voorwaarden om precies te vinden wat je nodig hebt.

en: Smart filters
nl: Slimme filters

en: Find anything instantly
nl: Direct alles vinden

en: Apply color rules to cells so you can instantly spot trends, deadlines, or issues in your data.
nl: Pas kleurregels toe op cellen zodat je direct trends, deadlines of problemen in je gegevens kunt zien.

en: Conditional formatting
nl: Voorwaardelijke opmaak

en: Create new posts, users, or other content without leaving the list table.
nl: Nieuwe berichten, gebruikers of andere inhoud zonder de tabel met lijsten te verlaten maken.

en: Add rows from the table
nl: Rijen toevoegen uit de tabel

en: Update hundreds of values at once. Select rows, pick a column, and apply changes in bulk.
nl: Update honderden waarden tegelijk. Selecteer rijen, kies een kolom en pas wijzigingen in bulk toe.

en: Bulk editing
nl: Bulk bewerken

en: Edit any value directly from the list table - no need to open individual items.
nl: Bewerk elke waarde direct vanuit de tabel - Het is niet nodig om individuele items te openen.

en: Inline editing
nl: Inline bewerken

en: Edit faster
nl: Sneller bewerken

en: getting started guide
nl: aan de slag handleiding

en: New to Admin Columns? Take a look at our %s
nl: Nieuw bij Admin Columns? Bekijk onze %s

en: Start by adding columns to your list table.
nl: Begin met het toevoegen van kolommen aan je lijsttabel.

en: The default columns will be shown on the list table when no columns are added.
nl: De standaard kolommen worden weergegeven in de tabel met de lijst als er geen kolommen zijn toegevoegd.

en: Original column already exists.
nl: De originele kolom bestaat al.

en: Column %s could not be duplicated
nl: Kolom %s kon niet gedupliceerd worden

en: read only
nl: alleen-lezen

en: View Table
nl: Tabel bekijken

en: Load default columns
nl: Standaard kolommen laden

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Clear columns
nl: Kolommen wissen

en: Add Columns
nl: Kolommen toevoegen

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Table View Label
nl: Tabel weergave label

en: Column Info
nl: Kolom informatie

en: Column
nl: Kolom

en: Favorites
nl: Favorieten

en: See Pro features
nl: Pro functies bekijken

en: Tell us what feature you need on the WordPress.org support forum.
nl: Vertel ons welke functie je nodig hebt op het WordPress.org ondersteuningsforum.

en: Let us know!
nl: Laat het ons weten!

en: A quick rating or tweet helps us a lot.
nl: Een snelle waardering of tweet helpt ons enorm.

en: Glad to hear it!
nl: Fijn om te horen!

en: Need a feature
nl: Een functie nodig

en: All good
nl: Alles in orde

en: Help us improve Admin Columns with one quick click.
nl: Help ons Admin Columns te verbeteren met één snelle klik.

en: Missing something?
nl: Ontbreekt er iets?

en: Click %s to apply these column settings to the list table.
nl: Klik op %s om deze kolominstellingen toe te passen op de tabel met de lijst.

en: not saved
nl: niet opgeslagen

en: These settings are %s.
nl: Deze instellingen zijn %s.

en: not active
nl: niet actief

en: This table view is %s and won’t appear on the list table.
nl: Deze tabelweergave is %s en verschijnt niet in de lijstweergave.

en: If you leave this page, all unsaved changes will be lost. Are you sure you want to leave?
nl: Als je deze pagina verlaat, gaan alle niet opgeslagen wijzigingen verloren. Weet je zeker dat je weg wilt?

en: You have unsaved changes
nl: Je hebt niet opgeslagen wijzigingen

en: Wrapping
nl: Terugloop

en: Primary Column
nl: Primaire kolom

en: No saved filters available.
nl: Geen opgeslagen filters beschikbaar.

en: Initial Sorting
nl: Eerste sortering

en: Features
nl: Functies

en: default Elements
nl: standaard elementen

en: Select users
nl: Gebruikers selecteren

en: Select roles
nl: Rollen selecteren

en: Toggle to show or hide this view on the list table.
nl: Toggle om deze weergave in de lijstweergave weer te geven of te verbergen.

en: No spam. Just your discount code.
nl: Geen spam. Gewoon je kortingscode.

en: Get discount code
nl: Verkrijg kortingscode

en: Your email address
nl: Je e-mailadres

en: Upgrade today and we'll send you a discount code for your first year.
nl: Upgrade vandaag nog en we verzenden je een kortingscode voor je eerste jaar.

en: Get 10% off Admin Columns Pro
nl: Ontvang 10% korting op Admin Columns Pro

en: Upgrade to Pro
nl: Upgraden naar Pro

en: Works with:
nl: Werkt met:

en: With Pro you get
nl: Met Pro krijg je

en: Turn your list tables into a powerful command center for sorting, editing, filtering, and exporting content.
nl: Van je lijsttabellen een krachtig commandocentrum voor het sorteren, bewerken, filteren en exporteren van inhoud maken.

en: Manage your content faster
nl: Beheer je inhoud sneller

en: Multiple table views per screen
nl: Meerdere weergaven van tabellen per scherm

en: Set up different column configurations for different tasks. Switch between views with one click.
nl: Stel verschillende kolom configuraties in voor verschillende taken. Schakel tussen weergaven met één klik.

en: Create multiple table views
nl: Meerdere weergaven van tabellen maken

en: Column Sets is a Pro feature
nl: Kolominstellingen is een Pro functie

en: Export exactly what you see - your columns, your filters, your data. Ready for spreadsheets or further processing.
nl: Exporteer precies wat je ziet - Je kolommen, je filters, je gegevens. Klaar voor spreadsheets of verdere verwerking.

en: Export your list table data to CSV
nl: Exporteer je tabel gegevens naar CSV

en: Export is a Pro feature
nl: Exporteren is een Pro functie

en: Smart filters with saved segments
nl: Slim filteren op opgeslagen segmenten

en: Create smart filters combining multiple conditions. Save them as segments and reuse them with one click.
nl: Slimme filters die meerdere voorwaarden combineren maken. Sla ze op als segmenten en hergebruik ze met één klik.

en: Filter your content with saved filters
nl: Filter je inhoud met opgeslagen filters

en: Smart Filtering is a Pro feature
nl: Slim filteren is een Pro functie

en: Filtering is a Pro feature
nl: Filteren is een Pro functie

en: Sort and filter by any column
nl: Filteren op elke kolom

en: Instantly find what you need - sort by any column and filter by custom fields, dates, statuses, and more.
nl: Vind direct wat je nodig hebt - Sorteer op elke kolom en filteren op aangepaste velden, datums, statussen en meer.

en: Sort and filter your content by any column
nl: Je inhoud sorteren en filteren op elke kolom

en: Sorting is a Pro feature
nl: Sorteren is een Pro functie

en: Bulk edit hundreds of items at once
nl: Honderden items tegelijk in bulk bewerken

en: Select multiple items and update them in one go - change statuses, categories, custom fields, and more.
nl: Meerdere items en update ze in één keer - wijzig statussen, categorieën, aangepaste velden en meer selecteren.

en: Edit hundreds of items at once
nl: Honderden items tegelijk bewerken

en: Bulk Editing is a Pro feature
nl: Bulk bewerken is een Pro functie

en: Click any cell to edit - no need to open each item individually. Works with custom fields, taxonomies, and more.
nl: Klik op een cel om te bewerken - Je hoeft niet elk item afzonderlijk te openen. Werkt met aangepaste velden, taxonomieën en meer.

en: Edit content directly in the list table
nl: Inhoud direct in de tabel met lijsten bewerken

en: Inline Editing is a Pro feature
nl: Inline bewerken is een Pro functie

en: 30-day money-back guarantee
nl: 30 dagen geld-terug-garantie

note: translators: %s: rating (e.g. 4.9)
en: %s on Trustpilot
nl: %s op Trustpilot

note: translators: %s: number of sites (e.g. 250,000+)
en: Trusted by %s WordPress sites
nl: Vertrouwd door %s WordPress sites

en: With Pro you also get
nl: Met Pro krijg je ook

en: This is a Pro feature
nl: Dit is een Pro functie

en: Something went wrong.
nl: Er is iets fout gegaan.

en: Delete view
nl: Weergave verwijderen

en: Resize Columns
nl: Kolommen formaat aanpassen

en: Add Row (Quick Add)
nl: Rij toevoegen (Snel toevoegen)

en: Conditional Formatting
nl: Voorwaardelijke opmaak

en: Bulk Delete
nl: Bulk verwijderen

en: Row Actions (Below Title)
nl: Rij acties (onder de titel)

en: the Admin Columns website
nl: de Admin Columns site

en: For full documentation, bug reports, feature suggestions and other tips visit %s.
nl: Ga voor volledige documentatie, bug rapporten, functiesuggesties en andere tips naar %s.

note: translators: %s: price (e.g. $79)
en: from %s/year
nl: van %s/jaar

note: translators: %s: post type label plural (e.g. "posts", "pages")
en: Unlock faster %s management
nl: Ontgrendel sneller %s beheer

note: translators: 1: post type label plural, 2: post type label singular
en: Turn your %1$s overview into a workspace for sorting, editing, filtering, and exporting - without opening a single %2$s.
nl: Van je %1$s overzicht een werkruimte voor sorteren, bewerken, filteren en exporteren - Zonder ook maar één %2$ste openen maken.

note: translators: %s: post type label plural (e.g. "posts", "pages")
en: Manage your %s faster
nl: Beheer je %s sneller

en: Multiple views per screen
nl: Meerdere weergaven per scherm

en: Export table data to CSV
nl: Tabel gegevens exporteren naar CSV

note: translators: %s: post type label plural (e.g. "posts", "pages")
en: Bulk edit hundreds of %s at once
nl: Honderden %s in één keer in bulk bewerken

en: Sort and filter on any column
nl: Filteren op elke kolom

en: Inline edit directly in the table
nl: Inline bewerken direct in de tabel

en: content
nl: inhoud

en: More Integrations
nl: Meer integraties

en: Recommended Integrations
nl: Aanbevolen integraties

en: Enabled Integrations
nl: Ingeschakelde integraties

en: Connect Admin Columns with the plugins you already use. Display, edit, filter, sort, and export their data - all from the list table.
nl: Verbind Admin Columns met de plugins die je al gebruikt. Toon, bewerk, filter, sorteer en exporteer hun gegevens - Allemaal vanuit de lijsttabel.

en: Unlock with Pro →
nl: Ontgrendelen met Pro →

en: Enable Integration
nl: Integratie inschakelen

en: Detected on your site
nl: Gedetecteerd op je site

en: Plugin not detected
nl: Plugin niet gevonden

en: Adding...
nl: Aan het toevoegen...

en: Unlock powerful column features
nl: Ontgrendel krachtige kolom functies

en: Make this column editable, sortable, and filterable – and manage your content faster right from the overview.
nl: Deze kolom bewerkbaar, sorteerbaar en filterbaar - En beheer je inhoud sneller vanuit het overzicht maken.

en: Make this column editable, sortable, and filterable – and manage your %s faster right from the overview.
nl: Deze kolom bewerkbaar, sorteerbaar en filterbaar - En beheer je %s sneller rechtstreeks vanuit het overzicht maken.

en: Add column
nl: Kolom toevoegen

en: Edit in Admin Columns →
nl: Bewerken in Admin Columns →

en: Column added
nl: Kolom toegevoegd

en: Column settings are managed in Admin Columns after creation.
nl: Instellingen voor kolommen worden na het maken beheerd in Admin Columns.

en: General
nl: Algemeen

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Enter a %1$s under the %2$s tab to enable adding this field as a column.
nl: Voer een %1$s in onder de tab %2$s om dit veld toe te kunnen voegen als kolom.

en: Add this field as a column in the list tables below. Once added, you can open that specific column in Admin Columns to configure it.
nl: Dit veld toevoegen als kolom in de onderstaande tabellen. Eenmaal toegevoegd, kun je die specifieke kolom openen in Admin Columns om hem te configureren.

en: Add this field as a column with sorting, filtering, and inline editing.
nl: Dit veld toevoegen als kolom met sorteren, filteren en inline bewerken.

en: This field type is supported in Admin Columns Pro
nl: Dit veldtype wordt ondersteund in Admin Columns Pro

en: This field type cannot be used as an admin column.
nl: Dit veldtype kan niet worden gebruikt als een beheer kolom.

note: Description of the plugin
en: Add, reorder, and customize columns in your WordPress admin table for any post type, users, and media - no code required.
nl: Kolommen toevoegen, herschikken en aanpassen in je WordPress beheer tabel voor elk berichttype, gebruikers en media - Geen code vereist.

en: Get up to %s Off!
nl: Verkrijg tot %s korting!

en: Save up to %s from Black Friday to Cyber Monday
nl: Bespaar tot %s van Black Friday tot Cyber Monday

en: See the Plugins page for details.
nl: Zie de pagina Plugin voor details.

en: Warning
nl: Waarschuwing

[ctx: Anchor text to upgrade guide.]
en: upgrade guide
nl: upgrade gids

[ctx: %s contains the link to upgrade guide. Label is translated separately.]
en: Please review the %s for details.
nl: Kijk op %s voor details.

en: You are upgrading to a new a major version of Admin Columns, which can include <strong>breaking changes</strong>.
nl: Je bent bezig met een upgrade naar een nieuwe grote versie van Admin Columns, die <strong>brekende wijzigingen kan bevatten</strong>.

en: channel | channels
nl[0]: kanaal
nl[1]: kanalen

en: Table view %s successfully deleted.
nl: Tabelweergave %s succesvol verwijderd.

en: Other
nl: Andere

en: Column settings could not be saved.
nl: Kolominstellingen konden niet worden opgeslagen.

en: List screen not found
nl: Lijstscherm niet gevonden

en: Preview not available
nl: Voorbeeld niet beschikbaar

en: Create database table.
nl: Database tabel aanmaken.

en: Database table %s is missing.
nl: Database tabel %s ontbreekt.

[ctx: conditional format help]
en: Conditional Format allows you to format a value based on conditions you set.
nl: Met voorwaardelijke format kun je een waarde opmaken op basis van voorwaarden die je stelt.

en: Conditional Format
nl: Voorwaardelijk format

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Assistant
nl: Assistent

en: Horizontal Rule
nl: Horizontale regel

en: Invalid list ID.
nl: Ongeldige lijst ID.

en: Admin Columns Pro offers full support for %s, allowing you to easily manage %s fields for your overviews.
nl: Admin Columns Pro biedt volledige ondersteuning voor %s, zodat je eenvoudig %s velden kunt beheren voor je overzichten.

en: %s support is only available in Admin Columns Pro.
nl: Ondersteuning voor %s is alleen beschikbaar in Admin Columns Pro.

en: Read more &raquo;
nl: Meer lezen &raquo;

en: By enabling this setting the sorting results will include empty values.
nl: Door deze instelling in te schakelen zullen de sorteerresultaten ook lege waarden bevatten.

en: Show or hide elements from the table list screen.
nl: Toon of verberg elementen van de tabel lijst scherm.

en: Table Elements
nl: Tabel elementen

en: Loading...
nl: Aan het laden...

en: Pop Up
nl: Pop-up

en: Embed
nl: Insluiten

en: User Website
nl: Gebruiker site

en: Bits Per Sample
nl: Bits per monster

en: Dataformat
nl: Gegevens format

en: Sample Rate
nl: Steekproef percentage

en: Length Formatted
nl: Lengte opgemaakt

en: Filesize
nl: Bestandsgrootte

en: Fileformat
nl: Bestandsformat

en: Encoder Options
nl: Encoder opties

en: Data Format
nl: Gegevens format

en: Created Timestamp
nl: Gemaakt tijdstempel

en: Compression Ratio
nl: Compressieverhouding

en: Channels
nl: Kanalen

en: Channelmode
nl: Kanaalmodus

en: Bitrate Mode
nl: Bitrate modus

en: Serialized
nl: Geserialiseerde

en: File
nl: Bestand

en: Play
nl: Afspelen

en: Video Player
nl: Videospeler

en: Video Meta
nl: Video meta

en: Audio Meta
nl: Audio meta

en: Image Meta (EXIF)
nl: Afbeelding meta (EXIF)

en: No support for audio player
nl: Geen ondersteuning voor audiospeler

en: Audio Player
nl: Audiospeler

en: Restore settings
nl: Instellingen terugzetten

en: Upgrade to Admin Columns Pro
nl: Upgrade naar Admin Columns Pro

en: See all Pro features
nl: Alle Pro functies bekijken

en: Exportable to CSV
nl: Exporteerbaar naar CSV

en: Multiple table views
nl: Meerdere weergaven van tabellen

en: Sortable columns
nl: Sorteerbare kolommen

en: Pre-applied Filters
nl: Vooraf toegepaste filters

en: Horizontal Scrolling
nl: Horizontaal scrollen

en: Set default settings that users will see when they visit the list table.
nl: Stel standaardinstellingen in die gebruikers zullen zien wanneer ze de lijsttabel bezoeken.

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Bulk Actions
nl: Bulkacties

en: Search
nl: Zoeken

en: Status (Quick Links)
nl: Status (snelle links)

en: Inline Edit
nl: Inline bewerken

en: Make this table view available only for specific users or roles.
nl: Maak deze tabel weergave alleen beschikbaar voor specifieke gebruikers of rollen.

en: Conditionals
nl: Voorwaarden

en: Unlock with Admin Columns Pro
nl: Ontgrendelen met Admin Columns Pro

en: The Add-on %s is activated.
nl: De add-on %s is geactiveerd.

en: Artist
nl: Artiest

en: Last Post
nl: Laatste bericht

en: First Post
nl: Eerste bericht

en: Post Status
nl: Berichtstatus

en: Learn more &raquo;
nl: Leer meer &raquo;

en: Super Admin
nl: Super beheerder

en: Author Slug
nl: Auteur slug

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Third-party columns and some custom columns cannot be exported unless there is build-in support for that specific column.
nl: Kolommen van derden en sommige aangepaste kolommen kunnen niet worden geëxporteerd, tenzij er ingebouwde ondersteuning is voor die specifieke kolom.

en: Unfortunately not every column can be exported.
nl: Helaas kan niet elke kolom worden geëxporteerd.

en: Export Unavailable
nl: Exporteren niet beschikbaar

en: Bulk Edit
nl: Bulkbewerking

en: Clicking the %s button will display a popup that allows you to add or change the current value of all selected items.
nl: Als je op de knop %s klikt, wordt er een pop-up getoond waarin je de huidige waarde van alle geselecteerde items kan toevoegen of wijzigen.

en: Select more than one row from the list table to show the bulk edit buttons.
nl: Selecteer meer dan één rij in de lijsttabel om de knoppen voor bulkbewerking te tonen.

en: Bulk Edit allows you to update multiple values at once.
nl: Met bulk bewerken kan je meerdere waarden tegelijk updaten.

en: You can change the default sorted column in the optional settings below.
nl: Je kan de standaard gesorteerde kolom wijzigen in de optionele instellingen hieronder.

en: Reset Sorting
nl: Sortering resetten

en: Reset the sorting by clicking the %s button.
nl: Reset de sortering door op de %s knop te klikken.

en: When you come back the content is sorted just the way you left it.
nl: Als je terugkomt, wordt de inhoud gesorteerd zoals je hem achterliet.

en: The sorted column is saved as your personal preference.
nl: De gesorteerde kolom wordt opgeslagen als je persoonlijke voorkeur.

en: Sort by clicking the column header on the list table. Click the column header again to switch between <em>ascending</em> and <em>descending</em>.
nl: Sorteer door op de kolom header in de lijsttabel te klikken. Klik nogmaals op de kolom header om te wisselen tussen <em>oplopend</em> en <em>aflopend</em>.

en: Smart Filters
nl: Slimme filters

en: We recommend using %s
nl: We raden aan %s te gebruiken

en: %s also has better support for all the different types of fields, such as text, numbers and dates.
nl: %s heeft ook een betere ondersteuning voor alle verschillende soorten velden, zoals tekst, cijfers en datums.

en: Finding the right content will be much easier with the use of conditionals, such as %s.
nl: Het vinden van de juiste inhoud wordt veel gemakkelijker met het gebruik van conditionals, zoals %s.

en: %s is an improved version of %s.
nl: %s is een verbeterde versie van %s.

en: Filters vs Smart Filters
nl: Filters versus slimme filters

en: You can filter the contents by selecting the column value from the filter dropdown menu.
nl: Je kan de inhoud filteren door de kolomwaarde te selecteren in het dropdown menu voor filters.

en: This will allow the column to be filtered.
nl: Hierdoor kan de kolom worden gefilterd.

[ctx: smart filtering help]
en: When you return to your list table you can easily select them again from the menu.
nl: Wanneer je terugkeert naar je lijsttabel, kan je ze gemakkelijk opnieuw selecteren in het menu.

[ctx: smart filtering help]
en: You can save your filters for later use.
nl: Je kan je filters bewaren voor later gebruik.

en: Add Filter
nl: Filter toevoegen

[ctx: smart filtering help]
en: Smart filtering allows you to segment your data by different criteria.
nl: Met slimme filtering kan je je gegevens op verschillende criteria segmenteren.

en: You can use filters to segment your list before exporting.
nl: Je kan filters gebruiken om je lijst te segmenteren voordat je ze exporteert.

en: The result is a CSV file.
nl: Het resultaat is een CSV bestand.

en: Click the export button and all items will be exported to CSV.
nl: Klik op de exportknop en alle items worden geëxporteerd naar CSV.

en: Export for Admin Columns Pro, allows you to export the contents of your columns to CSV.
nl: Export for Admin Columns Pro, hiermee kan je de inhoud van je kolommen exporteren naar CSV.

en: It is possible to undo and redo all changes made with Inline Editing, so using it is without risk.
nl: Het is mogelijk om alle wijzigingen die zijn aangebracht met inline bewerken ongedaan te maken en opnieuw uit te voeren, dus het gebruik ervan is zonder risico.

en: Click on the pencil icon to start editing the value of a field.
nl: Klik op het potlood icoon om de waarde van een veld te bewerken.

en: To start inline editing, toggle the “Inline Edit” button on top of the list table.
nl: Om te beginnen met inline bewerken, toggle je de knop "Inline bewerken" bovenaan de lijsttabel.

en: With Inline Edit, you can update your content quick and easy, without having to open each %s one at the time.
nl: Met inline bewerken kan je je inhoud snel en gemakkelijk updaten, zonder dat je elke %s één voor één hoeft te openen.

en: Meta Box
nl: Metabox

en: Smart Filtering
nl: Slim filteren

en: Bulk Editing
nl: Bulkbewerking

en: Inline Editing
nl: Inline bewerken

en: All Post Types
nl: Alle berichttypen

en: Go Pro
nl: Ga voor Pro

en: Original
nl: Origineel

en: Read Time
nl: Leestijd

en: Password Protected
nl: Beschermd met een wachtwoord

en: Number Format
nl: Nummer format

en: Formatted
nl: Opgemaakt

en: Thousands Separator
nl: Scheidingsteken duizendtallen

en: Decimal Point
nl: Decimale punt

en: Decimals
nl: Decimalen

en: Edit Term
nl: Term bewerken

en: Filter by Term
nl: Filteren op term

en: Get %s now
nl: Download %s nu

en: %s more
nl: %s meer

en: View Comment
nl: Reactie bekijken

en: Select
nl: Selecteer

en: Select Icon
nl: Selecteer pictogram

en: Local Path
nl: Lokaal pad

en: Sorting
nl: Sorteren

en: Filtering
nl: Filteren

en: Upgrade to Pro and take Admin Columns to the next level.
nl: Upgrade naar PRO en breng Admin Columns naar het volgende niveau.

en: WordPress Time Format
nl: WordPress tijdnotatie

en: No limit
nl: Geen limiet

en: Text Limit
nl: Tekstlimiet

[ctx: post]
en: View Public %s Author Page
nl: Bekijk publieke %s auteur pagina

[ctx: post]
en: Edit %s Author
nl: Bewerk %s auteur

[ctx: post]
en: View %s
nl: Bekijk %s

[ctx: post]
en: Edit %s
nl: Bewerk %s

en: Use an icon instead of text for displaying.
nl: Toon een icoon in plaats van tekst.

[ctx: post]
en: Featured Image
nl: Uitgelichte afbeelding

en: Maximum number of items
nl: Maximale hoeveelheid items

en: Number of Items
nl: Hoeveelheid items

en: Include sizes that are missing an image file.
nl: Inclusief groottes zonder afbeeldingsbestand.

en: Include missing sizes?
nl: Inclusief ontbrekende groottes?

en: current
nl: huidig

en: Network Site:
nl: Netwerk site:

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Count
nl: Aantal

en: Missed schedule
nl: Inplannen gemist

en: Scheduled
nl: Ingepland

en: Title Only
nl: Alleen titel

en: Allow Comments
nl: Reacties toestaan

en: More Tag
nl: Meer tag

en: Height : %s px
nl: Hoogte: %s px

en: Width : %s px
nl: Breedte: %s px

en: Missing image file for size %s.
nl: Ontbrekend afbeeldingsbestand voor grootte %s.

en: original
nl: origineel

en: Alternative Text
nl: Alternatieve tekst

en: Pending for review
nl: In afwachting van beoordeling

en: Draft
nl: Concept

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Private
nl: Privé

en: Use an icon instead of text for displaying the status.
nl: Toon een icoon in plaats van tekst voor het tonen van de status.

en: Use an icon?
nl: Icoon gebruiken?

en: Current excerpt is generated from the content.
nl: Huidige samenvatting is gegenereerd op basis de inhoud.

en: Excerpt is missing.
nl: Samenvatting niet aanwezig.

en: User Nicename
nl: Gebruiker schermnaam

en: Invalid column.
nl: Ongeldige kolom.

en: Invalid list screen.
nl: Ongeldige lijst weergave.

en: Invalid item ID.
nl: Ongeldig item ID.

en: Maximum number of words
nl: Maximale aantal woorden

en: Word Limit
nl: Woordlimiet

en: Display
nl: Tonen

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Whitespace
nl: Witruimte

en: New Line
nl: Nieuwe regel

en: Comma Separated
nl: Komma gescheiden

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Custom Size
nl: Aangepaste grootte

en: Full Size
nl: Volledige grootte

en: Image Size
nl: Afbeeldingsgrootte

en: %s ago
nl: %s geleden

en: date and time formatting
nl: datum en tijd notatie

en: Learn more about %s.
nl: Leer meer over %s.

en: The %s can be changed in %s.
nl: De %s kan je aanpassen in %s.

en: WordPress Date Format
nl: WordPress datumformat

en: Time Difference
nl: Tijdsverschil

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Choice
nl: Keuze

en: Relational
nl: Relationeel

en: Basic
nl: Basis

en: Number of Fields
nl: Aantal velden

en: True / False
nl: Waar / Niet waar

en: Has Content
nl: Heeft inhoud

en: Number
nl: Nummer

en: Text
nl: Tekst

en: Field
nl: Veld

en: Leave empty for no limit
nl: Laat leeg voor geen limiet

en: Maximum number of characters
nl: Maximum aantal karakters

en: Character Limit
nl: Karakterlimiet

en:  or
nl:  of

en: Hide
nl: Verbergen

en: Website
nl: Site

en: Show Toolbar
nl: Toolbar tonen

en: Comment Status
nl: Reactiestatus

en: Full Path
nl: Volledig pad

en: Discount is valid until %s
nl: Korting is geldig tot %s

en: Show %s button on table screen.
nl: Toon %s knop bij tabel scherm.

en: Notice
nl: Bericht

en: Instructions
nl: Instructies

en: our documentation
nl: onze documentatie

en: This site is using some actions or filters that have changed. Please read %s to resolve them.
nl: Deze site maakt gebruik van enkele acties of filters die zijn veranderd. Lees %s om ze op te lossen.

en: View documentation
nl: Bekijk documentatie

en: Help
nl: Hulp

en: Closed
nl: Gesloten

en: Toolset Types
nl: Toolset types

en: View %s screen
nl: Bekijk %s scherm

en: Leave blank to display the URL
nl: Laat leeg om URL te tonen

en: Link Label
nl: Link label

en: Custom Fields
nl: Aangepaste velden

en: Edit columns
nl: Kolommen bewerken

en: Upgrade
nl: Upgraden

en: Settings for %s updated successfully.
nl: Instellingen voor %s succesvol geüpdatet.

en: Users
nl: Gebruikers

en: Comment
nl: Reactie

en: Comments
nl: Reacties

en: Activate
nl: Activeren

en: Active
nl: Actief

en: Add Column
nl: Kolom toevoegen

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Rate
nl: Waardeer

en: Docs
nl: Documenten

en: Get Admin Columns Pro →
nl: Verkrijg Admin Columns Pro →

en: Columns
nl: Kolommen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Others
nl: Overige

en: Warning! ALL saved admin columns data will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
nl: Waarschuwing! ALLE gegevens van opgeslagen Admin Columns zullen worden verwijderd. Dit kan niet ongedaan gemaakt worden. 'OK' om te verwijderen, 'Annuleren' om te stoppen

en: Delete all column settings and restore the default settings.
nl: Verwijder alle kolom instellingen, en zet de standaardinstellingen terug.

en: Save
nl: Opslaan

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Learn more →
nl: Lees verder →

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Default settings successfully restored.
nl: Standaard instellingen succesvol teruggezet.

en: %s column is already present and can not be duplicated.
nl: %s kolom is al in gebruik en kan niet worden gedupliceerd.

en: Admin Columns Settings
nl: Admin Columns instellingen

en: find answers to frequently asked questions
nl: vind antwoorden op veel gestelde vragen

en: Admin Columns forum on WordPress.org
nl: Admin Columns forum op WordPress.org

en: You can also find help on the %s, and %s.
nl: Je kan ook hulp vinden op de %s, en %s.

en: documentation page
nl: documentatie pagina

en: We're sorry to hear that; maybe we can help! If you're having problems properly setting up %s or if you would like help with some more advanced features, please visit our %s.
nl: Dat is vervelend om te horen; misschien kunnen we helpen! Als je problemen hebt met de basis instellingen %s of als je hulp wilt met geavanceerdere functies, bezoek dan onze %s.

en: Permanently hide notice
nl: Permanent bericht verbergen

en: Leave a review!
nl: Laat een beoordeling achter!

en: click here
nl: klik hier

en: We don't mean to bug you, but you've been using %s for some time now, and we were wondering if you're happy with the plugin. If so, could you please leave a review at wordpress.org? If you're not happy with %s, please %s.
nl: We willen je niet storen, maar je gebruikt %s nu al een tijdje, en we vroegen ons af of je tevreden was met de plugin. Zo ja, zou je dan een beoordeling achter willen laten op WordPress.org? Als je niet blij bent met %s, %s.

en: Find out more
nl: Meer weten

en: View Public Post Author Page
nl: Bekijk publieke bericht auteur pagina

en: Edit Post Author
nl: Bewerk bericht auteur

en: View Post
nl: Bericht bekijken

en: Edit Post
nl: Bericht bewerken

en: default
nl: standaard

en: This is the name which will appear as the column header.
nl: Deze naam zal verschijnen als kolom header.

en: Display format
nl: Weergave format

en: User Email
nl: Gebruiker e-mail

en: User Login
nl: Gebruiker login

en: Last Name
nl: Achternaam

en: First Name
nl: Voornaam

en: Display Name
nl: Weergave naam

en: After
nl: Na

en: Before
nl: Voor

en: Custom
nl: Aangepast

en: Preview size
nl: Voorbeeldformaat

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Date Format
nl: Datumnotatie

en: Large
nl: Groot

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Visual Editor
nl: Visuele editor

en: Registered
nl: Registratie

en: Post Type
nl: Berichttype

en: Post Count
nl: Bericht aantal

en: Nickname
nl: Schermnaam

en: Comment Count
nl: Aantal reacties

en: User ID
nl: Gebruiker ID

en: This will make the title link to the menu.
nl: Hierdoor zal de titel linken naar het menu.

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Roles
nl: Rollen

en: Ping Status
nl: Ping status

en: Path
nl: Pad

en: Parent
nl: Hoofd

en: Page Template
nl: Pagina template

en: Order
nl: Volgorde

en: Last Modified
nl: Laatst gewijzigd

en: Last Modified Author
nl: Laatst gewijzigd auteur

en: Post Format
nl: Bericht format

en: Featured Image
nl: Uitgelichte afbeelding

en: Estimated reading time in words per minute.
nl: Geschatte leestijd in woorden per minuut.

en: Words per minute
nl: Woorden per minuut

en: minute | minutes
nl[0]: minuut
nl[1]: minuten

en: second | seconds
nl[0]: seconde
nl[1]: seconden

en: Depth
nl: Diepte

en: Date Published
nl: Datum van publicatie

en: Pending
nl: In afwachting

en: Total
nl: Totaal

en: View Public Author Page
nl: Bekijk publieke auteur pagina

en: View User Posts
nl: Bekijk gebruiker berichten

en: Edit User Profile
nl: Gebruikersprofiel bewerken

en: None
nl: Geen

en: Link To
nl: Link aan

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Width
nl: Breedte

en: Mime Type
nl: MIME type

en: Height
nl: Hoogte

en: Relative to main uploads folder
nl: Relatief aan de uploads map

en: Relative to domain
nl: Relatief aan het domein

en: Part of the file path to display
nl: Deel van het bestandspad dat moet worden getoond

en: Path scope
nl: Pad scope

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Title
nl: Titel

en: Shutter Speed
nl: Sluitertijd

en: Focal Length
nl: Focuslengte

en: Timestamp
nl: Tijdstempel

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Caption
nl: Bijschrift

en: Available Sizes
nl: Beschikbare grootte

en: View
nl: Bekijken

en: Trash
nl: Prullenbak

en: Length
nl: Lengte

en: Description
nl: Beschrijving

en: This will determine how the value will be displayed.
nl: Dit zal bepalen hoe de waarde wordt getoond.

en: Field Type
nl: Veld type

en: Multiple Values
nl: Meerdere waarden

en: Image
nl: Afbeelding

en: Excerpt
nl: Samenvatting

en: Color
nl: Kleur

en: Default
nl: Standaard

en: Custom Field
nl: Aangepast veld

en: Word Count
nl: Aantal woorden

en: User
nl: Gebruiker

en: In Reply To
nl: In antwoord op

en: Post
nl: Bericht

en: Content
nl: Inhoud

en: Date
nl: Datum

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
nl: Verstuurd op <a href="%1$s">%2$s om %3$s</a>

en: Date GMT
nl: Datum GMT

en: Author
nl: Auteur

en: Author URL
nl: Auteur URL

en: Author Name
nl: Auteursnaam

en: Author IP
nl: Auteur IP

en: Author Email
nl: Auteur e-mail

en: Approved
nl: Toegestaan

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Comment
nl: Reactie bewerken

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Use icons instead of text for displaying the actions.
nl: Gebruik iconen in plaats van tekst om acties te tonen.

en: Use icons?
nl: Iconen gebruiken?

en: Actions
nl: Acties
