HubSpot All-In-One Marketing - Forms, Popups, Live Chat - en to it translation catalogue (39 entries)

en: We're sorry to see you go
it: Ci dispiace di vederti andare via

en: If you have a moment, please let us know why you're deactivating the plugin
it: Se hai un attimo, facci sapere per quale motivo stai disattivando il plugin.

en: I can't sign up or log in
it: Non riesco a effettuare la registrazione o a effettuare l'accesso

en: The plugin is impacting website performance
it: Il plugin sta influendo sulle prestazioni del sito web

en: The plugin isn't working
it: Il plugin non funziona

en: The plugin isn't useful
it: Il plugin non è utile

en: Temporarily disabling or troubleshooting
it: Sto disabilitando temporaneamente o sto effettuando la risoluzione dei problemi

en: Other
it: Altro

en: Feedback
it: Feedback...

en: Submit & deactivate
it: Invia e disattiva

en: Skip & deactivate
it: Ignora e disattiva

en: Select the content type HubSpot Analytics uses to track this page
it: Seleziona il tipo di contenuti usato da HubSpot Analytics per monitorare questa pagina.

en: Detect Automatically
it: Rileva automaticamente

en: Blog Post
it: Articolo blog

en: Knowledge Article
it: Articolo della knowledge base

en: Landing Page
it: Landing page

en: Listing Page
it: Pagina di prospetto

en: Standard Page
it: Pagina standard

en: User Guide
it: Guida dell'utente

en: Forms
it: Form

en: Live Chat
it: Live chat

en: Contacts
it: Contatti

en: Email
it: E-mail

en: Lists
it: Elenchi

en: Reporting
it: Creazione di report

en: Settings
it: Impostazioni

en: Upgrade
it: Esegui upgrade

note: translators: %1$s: Plugin current version %2$s: PHP required version
en: HubSpot All-In-One Marketing %1$s requires PHP %2$s or higher Please upgrade WordPress first
it: Marketing all-in-one di HubSpot %1$s richiede il PHP %2$s o superiore. Prima aggiorna WordPress.

note: translators: %1$s: Plugin current version %2$s: WordPress required version
en: HubSpot All-In-One Marketing %1$s requires WordPress %2$s or higher Please upgrade WordPress first
it: Marketing All-In-One di HubSpot %1$s richiede WordPress %2$s o versione superiore. Per prima cosa, esegui l'upgrade di WordPress.

note: translators: %1$s: HTML anchor opening tag %2$s: HTML anchor closing tag
en: The HubSpot plugin is not connected right now To use HubSpot tools on your WordPress site, %1$sconnect the plugin now%2$s
it: Il plugin di HubSpot non è connesso al momento. Per utilizzare gli strumenti di HubSpot sul tuo sito WordPress, %1$sconnetti subito il plugin%2$s.

en: Dismiss this notice
it: Ignora questo avviso.

note: translators: %1$s: HTML anchor opening tag %2$s: HTML anchor closing tag
en: Have you got 2 minutes to complete %1$sthis survey%2$s about the HubSpot for WordPress plugin?
it: Hai 2 minuti per completare %1$squesto sondaggio%2$s sul plugin HubSpot per WordPress?

en: We read every response Your feedback helps our team make the improvements that you need the most
it: Leggiamo ogni risposta. Il tuo feedback aiuta il nostro team ad apportare le migliorie di cui hai più bisogno.

en: HubSpot for WordPress Team
it: Il team di HubSpot per WordPress

en: Thanks,
it: Grazie,

en: Leave us a review | link opens in a new tab
it: Lasciaci una recensione | il link si apre in una nuova scheda

en: Form
it: Modulo

en: Meetings Scheduler
it: Strumento di pianificazione delle riunioni

en: Fetch Proxy Maps Schedule
it: Recupera pianificazione mappe proxy
