Pricing Table - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Duplicate
it: Duplicare

en: Duplicate Post
it: Post duplicato

en: Featured Plugins
it: Plugin in primo piano

en: Support or Any Ideas?
it: Supporto o idee?

en: Security error.
it: Errore di sicurezza.

en: Duplicate Page or Post
it: Pagina o post duplicati

en: Duplicate Page or Post Settings
it: Duplica pagina o impostazioni del post

en: Title prefix (prefix is the custom text before the title)
it: Prefisso del titolo (il prefisso è il testo personalizzato prima del titolo)

en: Copy title from the duplicated page/post?
it: Copiare il titolo dalla pagina / post duplicato?

en: Yes
it: Sì

en: Title sufix (sufix is the custom text after the title)
it: Sufisso del titolo (il sufisso è il testo personalizzato dopo il titolo)

en: Copy Content from the duplicated page/post?
it: Copiare il contenuto dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Excerpt from the duplicated page/post?
it: Copiare un estratto dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Date from the duplicated page/post?
it: Copiare la data dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Status from the duplicated page/post?
it: Copiare lo stato dalla pagina / post duplicato?

en: Copy and set as draft
it: Copia e imposta come bozza

en: Copy Featured Image from the duplicated page/post?
it: Copiare l'immagine in primo piano dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Template from the duplicated page/post?
it: Copiare il modello dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Format from the duplicated page/post?
it: Copiare il formato dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Author(page/post author) from the duplicated page/post?
it: Copiare l'autore (pagina / autore dell'articolo) dalla pagina / articolo duplicato?

en: Copy Password(page/post password) from the duplicated page/post?
it: Copiare la password (pagina / password del post) dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Comments from the duplicated page/post?
it: Copiare i commenti dalla pagina / dal post duplicato?

en: Copy Categories from the duplicated page/post?
it: Copiare le categorie dalla pagina / post duplicato?

en: Copy Tags from the duplicated page/post?
it: Copiare i tag dalla pagina / post duplicato?

en: Save Settings
it: Salva le impostazioni

en: WordPress Gallery plugin
it: Plugin per la Galleria di WordPress

en: Gallery plugin is an useful tool that will help you to create Galleries and Albums. Try our nice Gallery views and awesome animations.
it: Il plug-in Galleria è uno strumento utile che ti aiuterà a creare gallerie e album. Prova le nostre belle viste della Galleria e fantastiche animazioni.

en: Coming soon and Maintenance mode
it: Prossimamente e modalità di manutenzione

en: Coming soon and Maintenance mode plugin is an awesome tool to show your visitors that you are working on your website to make it better.
it: Prossimamente e il plug-in della modalità di manutenzione è uno strumento fantastico per mostrare ai tuoi visitatori che stai lavorando sul tuo sito web per migliorarlo.

en: Contact Form Builder plugin is an handy tool for creating different types of contact forms on your WordPress websites.
it: Il plug-in Contact Form Builder è uno strumento utile per creare diversi tipi di moduli di contatto sui tuoi siti Web WordPress.

en: WordPress Booking Calendar
it: Calendario delle prenotazioni di WordPress

en: WordPress Booking Calendar plugin is an awesome tool to create a booking system for your website. Create booking calendars in a few minutes.
it: Il plug-in del calendario delle prenotazioni di WordPress è uno strumento fantastico per creare un sistema di prenotazione per il tuo sito web. Crea calendari di prenotazione in pochi minuti.

en: WordPress Pricing Table
it: Tabella dei prezzi di WordPress

en: WordPress Pricing Table plugin is a nice tool for creating beautiful pricing tables. Use WpDevArt pricing table themes and create tables just in a few minutes.
it: Il plug-in della tabella dei prezzi di WordPress è un ottimo strumento per creare bellissime tabelle dei prezzi. Usa i temi delle tabelle dei prezzi di WpDevArt e crea tabelle in pochi minuti.

en: YouTube Embed plugin is an convenient tool for adding videos to your website. Use YouTube Embed plugin for adding YouTube videos in posts/pages, widgets.
it: Il plug-in YouTube Embed è un comodo strumento per aggiungere video al tuo sito web. Utilizza il plug-in YouTube Embed per aggiungere video di YouTube in post / pagine, widget.

en: Wpdevart Social comments
it: Wpdevart Social commenti

en: WordPress Facebook comments plugin will help you to display Facebook Comments on your website. You can use Facebook Comments on your pages/posts.
it: Il plug-in dei commenti di Facebook di WordPress ti aiuterà a visualizzare i commenti di Facebook sul tuo sito web. Puoi usare i commenti di Facebook sulle tue pagine / post.

en: WordPress Countdown plugin
it: Plugin per il conto alla rovescia di WordPress

en: WordPress Countdown plugin is an nice tool for creating countdown timers for your website posts/pages and widgets.
it: Il plug-in per il conto alla rovescia di WordPress è un ottimo strumento per creare timer per il conto alla rovescia per i post / pagine e widget del tuo sito web.

en: WordPress Lightbox plugin
it: Plugin per Lightbox di WordPress

en: WordPress Lightbox Popup is an high customizable and responsive plugin for displaying images and videos in popup.
it: WordPress Lightbox Popup è un plug-in altamente personalizzabile e reattivo per la visualizzazione di immagini e video in popup.

en: Facebook like box plugin will help you to display Facebook like box on your wesite, just add Facebook Like box widget to sidebar or insert it into posts/pages and use it.
it: Il plug-in della casella Mi piace di Facebook ti aiuterà a visualizzare la casella Mi piace di Facebook sul tuo sito web, basta aggiungere il widget della casella Mi piace di Facebook alla barra laterale o inserirlo in post / pagine e usarlo.

en: WordPress Polls system
it: Sistema di sondaggi di WordPress

en: WordPress Polls system is an handy tool for creating polls and survey forms for your visitors. You can use our polls on widgets, posts and pages.
it: Il sistema di sondaggi di WordPress è uno strumento utile per creare sondaggi e moduli di indagine per i tuoi visitatori. Puoi utilizzare i nostri sondaggi su widget, post e pagine.

en: Check The Plugin
it: Controlla il plugin

en: not detected post
it: post non rilevato

en: Error copy post
it: Errore durante la copia del post

en: Untitled
it: Senza titolo
